Zavrieť

Porady

Poplatok za rádio nachádzajúce sa v mobile .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera vo večerných správach na TV JOJ vyšla informácia , že každý jedinec , ktorý vlastní mobil so zabudovaným rádiom , je povinný platiť mesačný poplatok 40,- Sk za používanie aj nepoužívanie tohto rádia . Čiže napr. firma ak má 10 mobilov s týmto rádiom , tak poplatok je povinná platiť mesačne vo výške 400,-Sk .Čiže 10 x 40,- Sk . No to už je len pôžitok , pomaly budeme platiť aj vzduch čo dýchame .

Napríklad aj já mám mobil , kde môžem počúvať rádio , ale toto vôbec nepoužívam . Takže platiť budem musieť , lebo sa vyhrážajú pokutou . No človeka už ide šľak trafiť keď to všetko počuje .


Treba kupovať mobil bez zabudovaného rádia , no len aby také boli .
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

AlaNR
Mne napriklad na telefóne vypisuje pri zapatí rádia, že mám pripojiť nejaký headset. Za prve ani neviem, čo to je a za druhé, kto počúva rádio cez telefón?!

Dnes už by bolo pomaly najlepšie vystrčiť von oknom ihlicu na pletenie a domontovať nejaký káblik, ale aj to by vyhlásili za rádio...
Headset sú slúchadlá,káblik k slúchadlam používa mobil ako anténu a dá sa to použiť napr. na futbalovom štadióne počúvaš prenos a vidíš to live
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
luebchenko
máš prístroj na príjem, máš možnosť, tak plať ale nemali by potom napr. všetkých chlapov preventívne zavrieť - šak majú nástroj na znásilňovanie - ja viem, to bol taký vtip, ukradla som - ale ja fakt ani neviem, čo všetko mám v mobile, a rádio cez neho určite nepočúvam
Ty si teda ale číslo!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Jozef Mihál
A to asi neviete, že ak Vám doma nájdu pár starých elektrónok, ktoré možno po príslušnom zapojení tiež použiť na príjem rádiových vĺn, vyrubia Vám takisto 40 Sk mesačne. Pozor aj na rôzne hračkárske rádiá, napr. v liekoch "Marťankovia" je pribalené takéto rádijko ako darček! Radím (do firmy) nekupovať!!!
Mám povinnosť ich pustiť do bytu? majú právo to žiadať?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Chystá sa zmena zákona lebo s kontrolou to bolo poslabšie
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Aj v PRAVDE je ten istý príspevok.
0 0
Isabel Isabel

Isabel je offline (nepripojený) Isabel

Hlinkovx
obyčajný smrteľník../ čiže obyvateľ/ platí raz koncesionársky poplatok za rádio...a je jedno...koľko rádií máš... a to isté platí o TV....aspoň zatiaľ to tak bolo
podľa zákona 212/1995 § 3:
Ten, kto prihlási do evidencie jeden prijímač, môže sám alebo s príslušníkmi svojej domácnosti používať viac prijímačov, a to v byte alebo mimo bytu.

a co ak mam vo vlastnictve 2 byty v jednom byvam ja a v druhom moj brat, ale oba byty su na moje meno. platim tiez iba jeden poplatok za radio a TV?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
a ako je to z pohľadu firmy....v jednej miestnosti sme 3 firmy a máme jedno rádio, ktoré nemá ani jedna firma v účte ?..platíme síce autorské práva, či čo to je ...Musíme platiť aj koncesionárske a kto ?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Nenašla so žiadnu poznámku o tom, že ak ako fyzická osoba máš dva byty , mala by si platiť dva krát. Skús kliknúť na www.slovakradio.sk, tam je to rozpísané na fyzické a právnické osoby.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

No ja som si dala vyhľadať koncesionárske. Tiež som sa zľakla, a vyhľadalo mi stránku, kde nejaká pani vysvetľuje, ako neplatiť poplatky. Ide o to, že poplatok platí vlastník prijímača. Teda ak jedna rodina platí koncesiu za 1 TV a 1 rozhlas, môže požičať ostatné prijímače napr. svojim rodičom a tí neplatia, lebo ich nevlastnia. Výhodnejšie je to naopak - dôchodcovia platia polovičnú sumu. Vo firme je to horšie - firma platí za prijímač, ktorý má v evidencii alebo o ňom účtuje. To znamená, že ako hore niekto písal, ak sú 3 firmy v 1 miestnosti, platí iba firma, ktorá ho vlastní. Ak ho doniesol majiteľ a on doma platí koncesiu, za rádio ktoré počúva vo firme, neplatí.
Ja som prihlásila včera firemné rádia, ktoré máme v autách a som zvedavá, či nám vyrubia nejaké pokuty. A ešte niečo. Tá pani na tej stránke - Ako neplatiť poplatky písala, že zamerať prijímač je technicky nemožné a do bytu ich nemusíte pustiť, ak nemajú súdny príkaz.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

tu je tá stránka: http://janamosko.szm.sk/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
A čo napríklad ak mám trvalý pobyt v meste A / tam mám aj sídlo firmy / a v skutočnosti bývam v meste B/ tu máme nezahlásený prechodný pobyt / . Poplatky platím nasledovne :

Mesto " A " za rádio ktoré firma vlastní poplatok ako SZČO/ tu máme sídlo firmy aj s manželom čiže platíme každý osobitne on za rádio a já za autorádio/

ale , popri tom

Mesto " A " normálne inkaso za rádio aj TV ako občan / pritom ani nemáme na tomto mieste TV/

Mesto " B " neplatím poplatok


Čo asi bude s takýmto prípadom ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
babetka
Ja som prihlásila včera firemné rádia, ktoré máme v autách a som zvedavá, či nám vyrubia nejaké pokuty. A ešte niečo. Tá pani na tej stránke - Ako neplatiť poplatky písala, že zamerať prijímač je technicky nemožné a do bytu ich nemusíte pustiť, ak nemajú súdny príkaz.
babetka a poslala si to písomne alebo stačí údaje nabúchať do nejakého e-mailu ? a aký dátum si dala , že OD KEDY sa prihlasuješ ?
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

jess
babetka a poslala si to písomne alebo stačí údaje nabúchať do nejakého e-mailu ? a aký dátum si dala , že OD KEDY sa prihlasuješ ?
za firmené autá ktoré majú rádio prihlasuješ dňom zaregistrovania do majetku ak tam rádio bolo alebo dnom kúpi rádia do auta, na každej pošte je tlačivo k prihláseniu rádia
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

jess
babetka a poslala si to písomne alebo stačí údaje nabúchať do nejakého e-mailu ? a aký dátum si dala , že OD KEDY sa prihlasuješ ?
Dátum som dala 19.10.2005, vtedy som tlačivo vypisovala. Myslím, že im bude jasné, že som to nekúpila teraz, ale je to reakcia na správy. Naraz som prihlásila 4 ks. Ak budú poplatky za omeškanie, tak si musia prísť osobne skontrolovať, odkedy ich máme. A to mi je potom jedno, či vyrubia poplatky tak, alebo tak, že im napíšem priamo dátum zakúpenia rádia. Tlačivo na prihlásenie (evidenčný list ...) je na stránke Slovenského rozhlasu. To som vypísala a poslala poštou do Bratislavy. Na tlačive je adresa.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

tu je to tlačivo http://www.slovakradio.sk/radioinet/...e/evidlist.doc
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ďakujem...idem vypísať
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Zita5
A čo napríklad ak mám trvalý pobyt v meste A / tam mám aj sídlo firmy / a v skutočnosti bývam v meste B/ tu máme nezahlásený prechodný pobyt / . Poplatky platím nasledovne :

Mesto " A " za rádio ktoré firma vlastní poplatok ako SZČO/ tu máme sídlo firmy aj s manželom čiže platíme každý osobitne on za rádio a já za autorádio/

ale , popri tom

Mesto " A " normálne inkaso za rádio aj TV ako občan / pritom ani nemáme na tomto mieste TV/

Mesto " B " neplatím poplatok


Čo asi bude s takýmto prípadom ?
Zita, ja tomu rozumiem tak, že ak platíš aj za TV aj za rozhlas, môžeš pozerať akýkoľvek TV aj rozhlas, ktorý vlastníš kdekoľvek. Je tvoj (aj keby ich bolo 10) a nezáleží na tom, či ich používaš na mieste, kde nemáš prechodný pobyt. Platíš koncesionárske poplatky, tak je to O.K
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Toto si vypísala a čakala na faktúru?
0 0
Isabel Isabel

Isabel je offline (nepripojený) Isabel

vyjadrenie ministerstva kultury, ktore mi prave prislo :
koncesionárske poplatky upravuje zákon NRSR č. 212/1995 Z. z. o koncesionárskych poplatkoch a o zmene zákona č. 468/1991 Zb. o prevádzkovaní rozhlasového a televízneho vysielania v znení neskorších predpisoch. Podľa § 3 ods. 1 cit. zákona je platiteľom poplatku fyzická osoba, ktorá prijímač vlastní.
Podľa § 3 ods. 2 ten, kto zaplatí poplatok za jeden prijímač, môže sám alebo s príslušníkmi svojej domácnosti používať viac prijímačov, a to v byte alebo mimo bytu.
Domácnosť je definovaná v § 115 občianskeho zákonníka nasledovne: Domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhrádzajú náklady na svoje potreby.
Znamená to, že poplatok za prijímač platí vlastník prijímača, bez ohľadu na to, kde sa tento nachádza; ten kto zaplatí za jeden prijímač môže používať viac prijímačov a to i mimo bytu, t.j. Vy ako vlastník jedného prijímača za ktorý platíte môžete užívať ďalšie prijímače i mimo bytu.
V prípade, že Váš syn býva trvale v inom byte znamená to, že s Vami trvale nežije, t.j. netvorí s vami domácnosť, to však neznamená že je povinný platiť za prijímač, ktorý nevlastní. Vlastníkom ste Vy a vy tento prijímač využívate ako druhý v inom priestore (dokonca vlastnom druhom byte).
S pozdravom Mgr. Zuzana Mistríková generálna riaditeľka Sekcia médií a audiovízie MK SR
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
http://www.slovakradio.sk/inetportal...dajPrenaj=true

ak to pojde otvoriť, prečítajte si...

Ak sa nebude dať otvoriť, na stranke rozhlasu su dalsie info
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať