Zavrieť

Porady

Poplatok za rádio nachádzajúce sa v mobile .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera vo večerných správach na TV JOJ vyšla informácia , že každý jedinec , ktorý vlastní mobil so zabudovaným rádiom , je povinný platiť mesačný poplatok 40,- Sk za používanie aj nepoužívanie tohto rádia . Čiže napr. firma ak má 10 mobilov s týmto rádiom , tak poplatok je povinná platiť mesačne vo výške 400,-Sk .Čiže 10 x 40,- Sk . No to už je len pôžitok , pomaly budeme platiť aj vzduch čo dýchame .

Napríklad aj já mám mobil , kde môžem počúvať rádio , ale toto vôbec nepoužívam . Takže platiť budem musieť , lebo sa vyhrážajú pokutou . No človeka už ide šľak trafiť keď to všetko počuje .


Treba kupovať mobil bez zabudovaného rádia , no len aby také boli .
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Isabel
vyjadrenie ministerstva kultury, ktore mi prave prislo :
koncesionárske poplatky upravuje zákon NRSR č. 212/1995 Z. z. o koncesionárskych poplatkoch a o zmene zákona č. 468/1991 Zb. o prevádzkovaní rozhlasového a televízneho vysielania v znení neskorších predpisoch. Podľa § 3 ods. 1 cit. zákona je platiteľom poplatku fyzická osoba, ktorá prijímač vlastní.
Podľa § 3 ods. 2 ten, kto zaplatí poplatok za jeden prijímač, môže sám alebo s príslušníkmi svojej domácnosti používať viac prijímačov, a to v byte alebo mimo bytu.
Domácnosť je definovaná v § 115 občianskeho zákonníka nasledovne: Domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhrádzajú náklady na svoje potreby.
Znamená to, že poplatok za prijímač platí vlastník prijímača, bez ohľadu na to, kde sa tento nachádza; ten kto zaplatí za jeden prijímač môže používať viac prijímačov a to i mimo bytu, t.j. Vy ako vlastník jedného prijímača za ktorý platíte môžete užívať ďalšie prijímače i mimo bytu.
V prípade, že Váš syn býva trvale v inom byte znamená to, že s Vami trvale nežije, t.j. netvorí s vami domácnosť, to však neznamená že je povinný platiť za prijímač, ktorý nevlastní. Vlastníkom ste Vy a vy tento prijímač využívate ako druhý v inom priestore (dokonca vlastnom druhom byte).
S pozdravom Mgr. Zuzana Mistríková generálna riaditeľka Sekcia médií a audiovízie MK SR
Je to super , lebo toto sa vzťahuje aj na môj prípad .
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

dúfam,že keď má firma autorádio pokazené tak nemusí platiť
a čo s televízorom na vrátnici-využívaný s kamerou na sledovanie hlavnej brány firmy
keď sa dá prepnúť na sledovanie programov ,má firma povinnosť platiť aj za takúto telku ?
a komu ? Tá prihláška je len pre rádioprijímače.
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Jozef Mihál
Ešte sme zabudli na to, že ak máte na firemnom PC internet, rádio sa dá počúvať aj cez PC!!!
Preboha, to by sme mali platiť za všetky PC pripojené do internetu!!!

Naštastie, náš proxy server neumožňuje počúvať rádio cez internet (je to zablokované, inak by sa zahltila linka). Ale predpokladám, že v SRo ešte nie sú takí pohotoví
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Isabel
podľa zákona 212/1995 § 3:
Ten, kto prihlási do evidencie jeden prijímač, môže sám alebo s príslušníkmi svojej domácnosti používať viac prijímačov, a to v byte alebo mimo bytu.

a co ak mam vo vlastnictve 2 byty v jednom byvam ja a v druhom moj brat, ale oba byty su na moje meno. platim tiez iba jeden poplatok za radio a TV?
Môžeš mať aj 100 bytov, a v každom 100 TV a 100 rádií, keď nie si podnikateľ, platíš iba jeden poplatok za TV a jeden za rádio.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jess
a ako je to z pohľadu firmy....v jednej miestnosti sme 3 firmy a máme jedno rádio, ktoré nemá ani jedna firma v účte ?..platíme síce autorské práva, či čo to je ...Musíme platiť aj koncesionárske a kto ?
Keď to rádio nemá žiadna firma v evidencii, de iure ho nevlastní, a preto ani neplatí žiaden poplatok. Je to rádio "NIKOHO".
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

to by ma zaujímalo ako by kontrolovali ,či je rádio v evidencii firmy
veď keď je rádio do 1000 Sk predsa ho nebudem evidovať a skontrolovať náklady firmy by asi ťažko zvládli
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

urs
Toto si vypísala a čakala na faktúru?
Vypísala a včera poslala. Či mi dôjde fa, to neviem, uvidíme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať