Zavrieť

Porady

Mzdy MRP - verzia DOS

Máme zamestnanca , ktorému sa v priebehu roka zmenil pracovný pomer polovičný pracovný úväzok. Jedná sa mi o to , že ako je to s dovolenkou, lebo do doby ako sa mu pracovný pomer zmenil na polovičný pracovný úväzok nemal vyčerpanú alikvotnú časť dovolenky t.j. 8 hod. dovolenky. Keď mu dám teraz čerpanie dovolenky tak program mi vypočíta dovolenku , ale už len za 4 hod. Je to v poriadku, alebo má zamestnanec právo na preplatenie uvedenej nevyčerpanej 8 hod. dovolenky. Ak áno ako to mám správne spraviť v mzdách MRP programu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

    KON-EKON
    Myslím si, že tých 8 hodín sa mu nedá odškriepiť, má na to právo. Vyplýva to z prac. pomeru, ktorý bol pred zmenou na 1/2 prac. úväzok. Preto 4 hodiny je dovolenka a tie zvyšné 4 hod. preplatiť, aby sa nenarušil program a aby bol aj zamestnanec spokojný. Pri prechode na 1/2 prac. úväzok sa to malo zapísať do zmeny, že nemá vyčerpanú al.časť dovolenky a takto to tam uviesť, že sa mu tie 4 hodiny preplatia, alebo mať od neho podpísaný súhlas, že si nenárokuje na 8 hod., ale už len na 4 hodiny z toho jedného dňa dovolenky.

    Mzdy MRP - verzia DOS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.