Zavrieť

Porady

Výplata poukázaná na účet

Ahojte, chcela by som sa opytat ako je to s poukazanim vyplaty na ucet, viem, ze kazdy program je iny, ale chcela by som vediet ako je to u vas, v mojom programe zadam ku zamestnancovi ze chcem vyplatu poslat na ucet, tak vypisem cislo uctu, kod banky, a to co neviem vyplnit je variabilny symbol, konstantny a specificky. Moze byt VS rodne cislo napriklad? A co konstantný? Vopred dakujem za prispevky
Usporiadat
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

VS: je obdobie za ktoré je výplata poukázaná-teraz sa vyplácajú výplaty za 9/05
tak VS 905
KS: 0038-t.j. výplata miezd
ŠS: meno pracovníka
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Ja zadávam k.s. 0138, v.s. rok a mesiac za ktorý je výplata a š.s. len vtedy, ak je viazaný na číslo účtu.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

0138 nie, to sú zrážky z miezd, odporúčam používať 0038.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A len tak pre zaujimavost, vyplatnu listinu tlacite so vsetkymi zamestnancami, alebo zvlast vyplacani zamestnanci v hotovosti a zvlast na ucet?
0 0
ľudka ľudka

ľudka je offline (nepripojený) ľudka

nikulik
A len tak pre zaujimavost, vyplatnu listinu tlacite so vsetkymi zamestnancami, alebo zvlast vyplacani zamestnanci v hotovosti a zvlast na ucet?
Výplatnú listinu tlačím iba pre tých zamestnancov, ktorým vyplácam výplatu v hotovosti. Načo tlačiť vl aj pre tých, čo im posielaš výplatu na účet? Všetci predsa dostávajú výplatné pásky. Môj program dokonca ani netlačí výplatnú listinu pre tých, čo dostávajú výplatu na účet.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No moj program to tlaci, dokonca si mozem vybrat ci chcem vsetkych na jednej listine alebo rozdelit na hotovost a ucet, a asi pre istotu nech mi to podpisu, aspon, ze prevzali vyplatnu pasku. Ziadny podpis nie je na skodu :-)
0 0
ľudka ľudka

ľudka je offline (nepripojený) ľudka

nikulik
No moj program to tlaci, dokonca si mozem vybrat ci chcem vsetkych na jednej listine alebo rozdelit na hotovost a ucet, a asi pre istotu nech mi to podpisu, aspon, ze prevzali vyplatnu pasku. Ziadny podpis nie je na skodu :-)
Toto prevzatie mám ošetrené osobitným zoznamom o prevzatí výplatnej pásky. Veď na výplatnej listine sú uvedené aj čiastky na výplatu a toto predsa nemusí vidieť každý, kto listinu podpisuje.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

S tym suhlasim, nemusi to vidiet kazdy, kto listinu podpisuje, ale u nas to funguje takto, oni si aj tak navzajom prezeraju vyplatne pasky.

Ďakujem za vase prispevky, ste super.
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
nikulik
Ahojte, chcela by som sa opytat ako je to s poukazanim vyplaty na ucet, viem, ze kazdy program je iny, ale chcela by som vediet ako je to u vas, v mojom programe zadam ku zamestnancovi ze chcem vyplatu poslat na ucet, tak vypisem cislo uctu, kod banky, a to co neviem vyplnit je variabilny symbol, konstantny a specificky. Moze byt VS rodne cislo napriklad? A co konstantný? Vopred dakujem za prispevky
ja zadavam pri mzdach KS:0038, specificky neudavam a ako VS davam ICO podniku,
podla mna RC by sa uvadzat nemalo kvoli ochrane udajov.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ved prave preto som sa opytala ci tam moze byt rodne cislo...
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Braňo
0138 nie, to sú zrážky z miezd, odporúčam používať 0038.
ked som zabudla zadat KS na prikaz na uhradu pani mi tam sama napisala 0138, lebo to znamena:

- zrážky z miezd, prevod miezd na sporožíro

0038 je prostriedky na mzdy.

Pekny den prajem
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
nikulik
Ved prave preto som sa opytala ci tam moze byt rodne cislo...
Naco RC sak to posielas tym ci ten ucet je, uvadzaj tam obdobie, tak ako bolo pisane vyssie, t.j. za september napr. 92005, alebo 905
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja taktiež na prevodnom príkaze ako VS uvádzam MMRR, KS - 0138, rodné číslo by som neuvádzala.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Daska
ked som zabudla zadat KS na prikaz na uhradu pani mi tam sama napisala 0138, lebo to znamena:

- zrážky z miezd, prevod miezd na sporožíro

0038 je prostriedky na mzdy.

Pekny den prajem
Ano, ale ja to uhradzam cez Internet banking, a obcas ma to nepusti ked zadam nespravne.
Takze tam dam 092005.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No poradaci, takze nakoniec sme na ucet tie vyplaty neuhradzali, pretoze sef mi povedal, ze tam bude trosku problem, tak som chcela vediet aky je na to vas nazor, ako je to s kontrolou keby prisla.
Nasi pracovnici maju v pracovnej zmluve vyplatny termin 25.deň v mesiaci, ale vyplatu dostavaju niekedy 10., 12, 15., podla toho ako su peniaze, no a keby sme davali vyplaty napr.12.tak na prevodnom prikaze aj na vypise z uctu by bol datum 12.teho. A to predsa nemoze byt ak v zmluve je vyplatny termin 25.teho nie?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Neporadite mi nikto? No ani by som tak nenaliehala, ale ked niektore pracovnicky si uzatvorili kvoli tomu ucet, a tym padom zbytocne.
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

nikulik
No poradaci, takze nakoniec sme na ucet tie vyplaty neuhradzali, pretoze sef mi povedal, ze tam bude trosku problem, tak som chcela vediet aky je na to vas nazor, ako je to s kontrolou keby prisla.
Nasi pracovnici maju v pracovnej zmluve vyplatny termin 25.deň v mesiaci, ale vyplatu dostavaju niekedy 10., 12, 15., podla toho ako su peniaze, no a keby sme davali vyplaty napr.12.tak na prevodnom prikaze aj na vypise z uctu by bol datum 12.teho. A to predsa nemoze byt ak v zmluve je vyplatny termin 25.teho nie?
Pozri § 129 ods. 1 , ale hlavne § 130 ods. 8 ZP, v ktorom sa zamestnavateľovi uložilo / pri splnení ostatných podmienok/ zabezpečiť , aby zamestnancovi mohli byť peňažné prostriedky pripísané na ním určený účet najneskôr v deň určený na výplatu. Neviem na akú kontrolu myslíš, ale tá by vas mohla akurat pochváliť za skoršie úhrady. Iná vec by nastala, keby ste úhrady miezd zaslali napr. 20- tého, a zamestnanci by ich mali pripísané až po 25- tom. Potom by zamestnavateľ musel dokazovať , že zdržanie nedošlo jeho vinou ale vinou banky. Pekný deň.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Tak ako píše Peťo, keď sa uhradia mzdy skôr, tak je to O.K., neskôr by nemali byť, v zásade v profesionálne fungujúcich firmách by malo byť garantované, že v deň výplaty majú peniaze zamestnanci na účte.

Pokiaľ ide o údaje:
VS: IČO firmy
KS: 0138
ŠS: obdobie, za ktoré sa mzda poskytuje, napr. 092005
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze ked budu skor tak to nevadi, ale horsie by bolo keby neboli vyplaty ani 25.teho, a toho sa sef asi najviac obava. Ďakujem Vám za príspevky.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
nikulik
Takze ked budu skor tak to nevadi, ale horsie by bolo keby neboli vyplaty ani 25.teho, a toho sa sef asi najviac obava. Ďakujem Vám za príspevky.
Pozor, nevyplatenie mzdy môže byť za istých okolností posudzované ako trestný čin, detaily nepíšem, ale treba na to pamätať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať