Zavrieť

Porady

DR SR to vzdalo-ponúka náhradný súhrnný výkaz

IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Na stránke www.drsr.sk , ktorá teraz pracuje v núdzovom režime je možné už podať súhrnný výkaz len stianutím SV vo formáte doc, jeho vyplnením a jednoduchým odoslaním na ich mailovú adresu, a zrazu netreba ani žiaden elektronický podpis, nuž čo konečne zistili že nestači len prijať zákon /tá zlá EÚ ich k tomu dotlačila/, ale treba mať na to aj zodpovedajúci HW a SW.
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stanley080 Pozri príspevok

Že oni si teraz robia tú kontrolu či to podala oprávnená osoba a musia s nami spísať zápisnicu. Ja som pani povedala, že ja som ten súhrnný výkaz poslala ešte raz toho 20.4., už korektne podpísaný zaruč.elektr.podpisom, a pokiaľ viem, ak sa to termínu podá aj 100 dokumentov, vždy platí posledný podaný. A ona si stále len to svoje vraví, že to je celoplošné nariadenie zhora a že oni prídu do toho Rohožníka na overenie a že aj keď som to poslala aj cez zaručený elektronický podpis, že oni to proste musia urobiť. Viete si predstaviť, čo to pre nás znamená?

1. musíme ísť do rohožníka, podotýkam že naša firma má sídlo v Trnave, kto mi preplatí cestovné, čas strávený na daňovom úrade a telefonne poplatky ktore som minula polhodinovym telefonovaním s danou pani???!
Musíte? podľa akého paragrafu a zákona?
Naposledy upravil marjankaj : 29.04.10 at 09:32
2 0
stanley080 stanley080

stanley080 je offline (nepripojený) stanley080

Oni vám nepovedia žiadny paragraf, lebo taký neexistuje. ale povedia, že ste boli telefonicky informovany o tom a bojim sa ze by sibli este aj pokutu a povedia ze suhrnny vykaz bol podany neopravnenou osobou alebo si nieco ine vymyslia. proste skakat, ako piskaju
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stanley080 Pozri príspevok
Oni vám nepovedia žiadny paragraf, lebo taký neexistuje. ale povedia, že ste boli telefonicky informovany o tom a bojim sa ze by sibli este aj pokutu a povedia ze suhrnny vykaz bol podany neopravnenou osobou alebo si nieco ine vymyslia. proste skakat, ako piskaju

Skrátka sa im nechce sedieť v robote, tak si idú "vyraziť" do terénu a porovnajú si tam súhrnný výkaz so zaručeným elektronickým podpisom a súhrnný výkaz poslaný na mail? A my sa im na takéto výlety máme skladať?
Mala si im povedať, že im to pošleš poštou. Keď im to tak stačilo predtým.

Jedna známa to poslala poštou a napísala sprievodný list, že nefungovala stránka.
0 0
Chudíková Katarína Chudíková Katarína
fajn baba
No, daňové úrady sa tvária ako pštros s hlavou v piesku. Ak som sa pýtala môjho správcu,čo a ako, tak sa ešte rozčúlil, že čo on s tým má a že on nevie, mám sa opýtať niekoho iného na daňovom úrade.
Priam hurá do práce...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Chudíková Katarína Pozri príspevok
No, daňové úrady sa tvária ako pštros s hlavou v piesku. Ak som sa pýtala môjho správcu,čo a ako, tak sa ešte rozčúlil, že čo on s tým má a že on nevie, mám sa opýtať niekoho iného na daňovom úrade.
Priam hurá do práce...
Správca je iba výkonný pracovník. Robí, čo mu nariadia tí zhora. Tí čo spáchali tieto zmätky si sedia na teplejších miestach.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
stanley080 Pozri príspevok
Ľudia, stalo sa ešte niekomu niečo tak neuveriteľné ako mne? Čítajte prosím do konca, naozaj ma zaujíma, či sme tu my už ozaj ako v kocúrkove a robia si tu z nás dobrý deň. TAkže: keďže stránka drsr nefungovala, poslala som súhrnné výkazy náhradným spôsobom . Avšak potom už znova fungovala, tak som pre istotu (som v tomto smere veľký pedant) poslala všetky súhrnné výkazy dňa 20.4.2010, čiže v termíne ešte raz, už klasicky cez stránku drsr, zaručené elektronickým podpisom, všetky správy o doručení a akceptácii mám uložené. A včera volala konateľovi do rakúska (neviem prečo nie mne, keď sú všade uvedené moje kontaktné údaje) pani z daňového úradu malacky, že prídu do adresy firmy - Rohožník a musí tam byť prítomná osoba poverená na podávanie súhrnného výkazu - čiže majiteľ našej účtovníckej firmy, na ktorého je napísaný daný elektronický podpis. Že oni si teraz robia tú kontrolu či to podala oprávnená osoba a musia s nami spísať zápisnicu. Ja som pani povedala, že ja som ten súhrnný výkaz poslala ešte raz toho 20.4., už korektne podpísaný zaruč.elektr.podpisom, a pokiaľ viem, ak sa to termínu podá aj 100 dokumentov, vždy platí posledný podaný. A ona si stále len to svoje vraví, že to je celoplošné nariadenie zhora a že oni prídu do toho Rohožníka na overenie a že aj keď som to poslala aj cez zaručený elektronický podpis, že oni to proste musia urobiť. Viete si predstaviť, čo to pre nás znamená?
1. musíme ísť do rohožníka, podotýkam že naša firma má sídlo v Trnave, kto mi preplatí cestovné, čas strávený na daňovom úrade a telefonne poplatky ktore som minula polhodinovym telefonovaním s danou pani???!
2. takýchto klientov máme viacero, roztrúsených na daňových úradoch po celom slovensku, sídla firiem sú tiež roztrúsené, my predsa nemôžeme chodiť kam nám daňový úrad nakáže kvôli akémusi overeniu!!! Disponujeme ZARUČENÝM elektronickým podpisom, ktorý sme si kvôli súhrnným výkazom museli kúpiť, išli sme preňho do serede, konatelia nás museli splnomocniť, všetko notársky overené, museli navstíviť dané daňové úrady, čakali sme kým to spojazdnia, stránku drsr neboli schopní od začiatku roka dať do takého stavu aby fungovala. Všetko som poslala dva razy kvoli svojej pedantnosti a oni my teraz zavolajú, že ja mám ist do malaciek za ucelom overenia???
3. ako my teraz budeme vyzerať, keď si oni vyvolávajú konateľom, ktorých sme ubezpečovali, že sa budú písomnosti posielať cez náš elektronický podpis a v tomto smere nemusia podpisovať žiadne papiere?
4. načo som celý ten cirkus odosielania súhrnných výkazov absolvovala - nepojazdná stránka, stiahnutie všetkých súborov aby to šlo, nervy lebo to aj tak nešlo, telefonické kontaktovanie technickej podpory, večne obsadená linka, zaslanie súhrnného výkazu náhradným riešením + pre moju pedantnosť zaslane v rámci termínu ešte raz, tentoraz už so zaručeným elektronickým podpisom, všetky správy o doručení a akceptovaní uložené, keď mi teraz vyvolávajú že ja mám ísť do malaciek a spísať s nimi nejakú zápisnicu? A to sa mi teraz začnú ozývať zo všetkých daňových úradoch na celom Slovensku? Napíšte prosím, ozvali sa aj vám už takto z daňového? Aj vás nútia byť prítomný v sídle firmy za účelom overenia?
Mám podobný problém. Už 2x prišli do sídla jednej firmy preverovať čosi-vlastne ani neviem presne čo, lebo mňa tam ani ako externú účtovníčku nechceli, čo som posielala náhradným riešením len preto, že im nefungovala stránka. Včera trepali niečo o plnej moci /ktorá je doložená na príslušnom registračnom oddelení DÚ/. Dnes boli opäť u klientky, zase sa vypytovali kto a ako a z akej IP adresy podal príslušné výkazy/ Sú trápni. Nefungujú im veci, ktoré mali a takto doslova obťažujú klientov, ktorý majú pritom ZEP-y. No na Slovensku je to bohužiaľ aj takéto. Veď my by sme boli len radi, keby to fungovalo tak ako má.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marjankaj Pozri príspevok
Musíte? podľa akého paragrafu a zákona?
Asi ide o §3 ods(13) zákona o správe daní a poplatkov. Ale neviem ako to súvisí s účtovnou firmou.

(13) Každý správca dane je v obvode svojej územnej pôsobnosti príslušný vykonať miestne zisťovanie podľa § 14. Miestne zisťovanie mimo obvodu územnej pôsobnosti, a to aj bez delegovania (§ 4), môže správca dane vykonať na základe písomného poverenia daňového riaditeľstva na účely dodržiavania osobitného predpisu, 4aa) ako aj v mieste, v ktorom daňový subjekt, u ktorého nedošlo k zmene miestnej príslušnosti, podniká mimo svojho sídla alebo trvalého pobytu. Rovnako bez delegovania môže správca dane vykonať úkony súvisiace so zabezpečením a prepadnutím tovaru a veci (§ 14a) a v súvislosti s výkonom správy daní podľa § 14c.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ja zírám. Chápem, že mohol ktokoľvek zneužiť IČ DPH a mailom poslať niečo, čo nie je pravda, ale ja som predsa doručila na daňový úrad Vyhlásenie s 1. stránkou súhrnného výkazu, čím som potvrdila údaje v súhrnnom výkaze, ktorý som poslala náhradným spôsobom. Alebo tieto kontroly robia iba tým, ktorí majú zaručený elektronický podpis?
0 0