Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

anet
S rúškom pod nosom chodia aj lekári.
https://domov.sme.sk/c/22789867/koro...box=1637826321
Ide o dve roviny, jednou z nich je, že mnohí lekári zároveň pôsobia aj na iných pracoviskách, operačkách, vizitách, ambulanciách, kde sú v priamom kontakte s ľuďmi, pričom sa pacient môže mylne domnievať, že sa nachádza na komornejšom mieste.
Druhá, pri covide si dokážu lekári sami hneď nasadiť vhodnú liečbu, na rozdiel od obyčajných ľudí.
Ale komu sa v tom dýcha dobre?
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mila123
neviem, nemám predstavu čo by sa mohlo ešte viec urobiť, počuť na vlastné uši, vidieť na vlastné oči, na to aby ľudia zmenili prístup, zmenili svoje rozhodnutie, svoj názor ....nestačia preplnené nemocnice? preplnené čakárne?, umierajúci ľudia na riadenej pľúcenej ventiláciácií?, nedostaok zdravotníckeho personálu? .......... nestačí ????

personál - zdravotníci, čo tu ostali pracovať sú unavení, sú často pacientmi, príbuzními napádaní, nielen verbálne ale i fyzicky , sú nenávidení., nenávidia ich pacienti, príbuzní,, pýtam sa prečo? prečo toto robia? pacienti si nevvážia ľudí, kt. sa chcú o nich starať, ľudí, kt. majú záujem pomôcť druhým, často i nezištne, len preto, lebo sú zdravotníci telom i dušou???...., zdravotníci si zaslúžia trochu úcty zo strany ošetrovaných, rodiny .......ale nie u nás dostanú minimálne dvojitú dávku hejtu,.........
i keď vieme, že sme najhorší na svete so stavom covid 19, ľudia umierajú na základe bludov, demagógií- prekrúcania faktov , osočovania ,strašenia a pod. , pýtam sa, lebo nerozumiem, nechápem že sa toto deje v 21. storočí, že taký spôsob správania, konania, komunikácie dokáže dokonalý, rozumný človek ?????

poznámka: je málo pracovníkov v nemocniciach, prihlásila som sa ako dobrovoľníčka, naša okresná nemocnica je neziskovou organizáciou (t. j.je to organizácia tretieho sektora, mimovládna spoločnosť), chcela by som ísť pracovať do očkovacieho, popr. testovacieho tímu, môžem pracovať cez víkendy, ktoré mám teraz zvyčajne voľné, ale ako dobrovoľníčka, bez nároku na odmenu za vykonanú prácu, proste len tak zadarmo.......

zároveň opätovne Ž I A D A M p. J. L., aby nereagoval na moje príspevky spôsobom , ktorý je mu asi blízky (stále útočí, uráža, jeho písomný prejav je často expresívny)..... , prosím nevšímajte si ma, tak ako si ja nevšímam Vás (reagujem iba na Vaše príspevky, kt. sú útočné voči mojej osobe) .......
naivné si myslieť, že očkovanie niečo zmení, hlavne že ťa klamú alebo zavádzajú
1 2
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Pozrie niekto obcas live Hovorme spolu? https://www.facebook.com/hovormespol...25855335773280
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Buchač, Majka tu pripla niečo na pomoc pri strese, panickej poruche. A áno, rozklikla som si ten odkaz, dievčina na ten cvik upozorňuje, jej konkrétne pomohol. Ty už dopredu urážaš každého a všetko, začal si ty, reagoval si na negatívne hodnotenie, dokonca si vytiahol aj ivku.
Je taká doba, ľudia sú zmätení, boja sa, tak čokoľvek je lepšie ako tie mediálne výkriky o covide. Včera som na to upozornila, nech sa aspoň na porade nestraší, Majka sem pripla jeden cvik, no a ty si ju hneď zotrel.

Takže ja to vidím tak.
Normálne vám ten váš pohľad závidím......
Že som ju zotrel ? Ešte málo som dal...

Ešte keby ste tak pochopili, o čom som vlastne písal...ale takto to nemá význam.

...a tá vaša mafia (čo si dávate navzájom užitočné) je totálne na smiech.
Naposledy upravil buchač : 29.11.21 at 16:01
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
marleau
Ktorý lekár vie niečo o mojom zdraví ak ma nevyšetril?
Ak sú dvaja lekári, jeden vakcínu odporúča, druhý nie, ktorý má pravdu? Ten podchytený Pfizerom?
Vakcínu odsuniem na vedľajšiu koľaj...pýtam sa všeobecne.

Ak sú dvaja lekári, jeden odporúča zákrok (postup, vyšetrenie....liek, operáciu) a ten druhý nie, ktorý ma pravdu ?
Takéto prípady je vhodné prekonzultovať aj s tromi lekármi, kto má na to, tak aj s viacerými, ak ide o vážnu vec. A potom sa prikloniť k väčšine.
Tiež si vybrať takých, ktorí majú približne rovnakú úroveň. Osobne by som dala aj na svoju intuíciu.
Práve riešime jeden problém, ja neodporúčam zákrok na SK vôbec v dnešnej situácii. Mám s lekármi v CZ ja aj rodina dobré skúsenosti 50 r., (okrem brata, to bolo asi fatálne), ev. sa vybrať aspoň na vyšetrenie do AT. To zasa môj nápad nebol, ale schvaľujem.
Úplne iný prístup, dôslednejší.
Pritom netvrdím, že sa tu nevyskytujú poctiví lekári, nemám obavy ani z Ukrajincov a pod.
1 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


P.S.:
Uznám, že sa rozumieš do svojich vecí...ALE v tomto prípade ani len nevieš, o čom točíš...lebo inak by si takú hlúposť nenapísala.
Naposledy upravil buchač : 29.11.21 at 17:22
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ambulantne lieci covid pacientov
https://www.ta3.com/relacia/22516/ne...OQ9Zf1EDm79srA
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

prosba
260070095_114654511038740_4113188593406378790_n.jpg  
2 3
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockov...fWQrQDkEzNnCg4
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockov...fWQrQDkEzNnCg4
ATHENS, Nov 30 (Reuters) - Greece said on Tuesday it would make COVID-19 vaccinations mandatory for people aged 60 and over in a move to quell a resurgent virus that is burdening a frail healthcare system.

Authorities said those who failed to comply from Jan. 16 would face a recurring monthly fine of 100 euros.

Atény 30. novembra (TASR) - Grécko v utorok oznámilo, že zavedie povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí vo veku 60 a viac rokov, čím by potlačilo znovu sa šíriaci vírus, ktorý zaťažuje krehký systém zdravotnej starostlivosti.

Úrady uviedli, že tým, ktorí to od 16. januára nedodržia, BUDE HROZIŤ opakovaná mesačná pokuta vo výške 100 eur.

Link, na ktorý sa odvolávajú DebiliN
https://www-reuters-com.translate.go...x_tr_pto=op,sc

P.S.:
1. Anglicky neviem, preklad je cez google
2. Ak je preklad správny (čomu aj verím), tak ide len a len o ....(pííííp) z dieľne drbnutého DenníkaN.

P.S.:
Aj vlastný názor a uvedenie pravdy na pravú mieru je kyberšikana ?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hnízdil...

Proti tvrzením Jana Hnízdila o psychosomatice se postavil svým prohlášením výbor Společnosti psychosomatické medicíny ČLS JEP. Předseda společnosti, Vladislav Chvála, se pro Medical Tribune dokonce vyjádřil v tom smyslu, že Hnízdilovo pojetí psychosomatiky devalvuje tento obor na úroveň amatérského léčitelství.[2]

V roce 2015 mu byl českým spolkem skeptiků Sisyfos (jehož býval dříve členem) udělen zlatý Bludný balvan za diskreditaci psychosomatické medicíny v očích odborné i laické veřejnosti.[3]

Nyní je znám až nesmyslnou kritikou téměř jakýchkoli proticoronavirových opatření, počínaje rouškami a konče očkováním. naposledy prohlásil, že Dr Kubek, prezident LK. si za případy vyhrožování jemu i jeho rodině může sám, protože LK pod jeho vedením rozděluje společnost a vyvolává tím agresivní jednání některých lidí.

K tým % sa nemá zmysel vyjadrovať.

P.S.:
...a zasa a furt a neustále tu dávaš linky z Čiech. Ako keby sme nemali dosť blbcov podobného razenia aj u nás.
1 2
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Jarka 1
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
Naposledy upravil Mila123 : 05.12.21 at 21:14
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
korela
ale sú k dispozícii dva lieky ako jeho náhrada a to
...dobré ti ide...že vraj náhrada.
To kto povedal ? TY ? To kde na to chodíš ? Do Čiech na otočku ???
Kukučka...ty, čo si mi dala nesúhlasné...teba sa momentálne pýtam.
" S čím nesúhlasíš v mojom príspevku ?"
Poznámka - na ironický podtón sa teraz vyondi. Mne išlo o toto nasledovné.

Isoprinosine
Popis a určenie
Liek obsahuje liečivo inozín acedoben dimepranol, ktoré sa používa na liečbu niektorých vírusových infekcií. Liek sa používa na stimuláciu imunitného systému, aby zdolal vírusové infekcie, ako sú:

vírusové infekcie dýchacích ciest,
opakujúci sa herpes na pohlavných orgánoch,
opakujúci sa opar na perách,
pásový opar,
ovčie kiahne,
osýpky,
žltačka,
bradavice na pohlavných orgánoch a iné infekcie spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV infekcie),
iné vírusové infekcie, ako je infekčná mononukleóza (infekcia spôsobená Epstein-Barrovej vírusom), infekcia spôsobená cytomegalovírusom a subakútna sklerotizujúca panencefalitída (zriedkavé ochorenie u detí a mladých ľudí, ktoré môže vzniknúť po prekonaní osýpok).

Ivermectin
Používa sa na liečbu:

infekcie v čreve nazývanú intestinálna strongyloidóza (anguillulóza). Je spôsobená druhom červa (hlístovca), ktorý sa nazýva „Strongyloides stercoralis“ (háďatko črevné).
infekcie krvi nazývanej mikrofilarémia spôsobenou „lymfatickou filariázou“. Je spôsobená nedospelým červom nazývaným „Wuchereria bancrofti“ (vlasovec miazgový). Ivermectin Exeltis nepôsobí na dospelé červy, iba na nedospelé červy.
kožných roztočov (svrabu). To je v prípade, keď sa vám pod kožu zavŕtajú drobné roztoče. Tie môžu spôsobiť závažné svrbenie. Ivermectin Exeltis sa má užiť, iba ak vám váš lekár diagnostikoval svrab alebo si myslí, že máte svrab.


Ja teda neviem...ale ak by mi na infekciu dýchacích ciest predpísal nejaký lekár (môj teda určite nie, ten je normálny) Ivermectin, tak by liek skončil v smetnom koši...

Záver ? Bez nejakých urážok (len je to moje zhodnotenie a môj názor) si dovolím tvrdiť, že ľuďom už na totál drbe.
Môj/moji lekári sú normálni...no o normálnosti poniektorých tu v poslednej dobe silne pochybujem. A čo sa jeden dočíta na iných stránkach...už len to je riadne psycho.
Poznámka - korela nebola nikdy normálna...viď jej mudrovanie okolo náhrady Isoprinosinu.
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Jarka 1
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
ako vidím, pichla som do "osieho hniezda".......čo také som urobila, keď som sa opýtala, či poznáte lekára, ktorý ma IVM v zásobe????
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pavol54
Mila123
Mila123
Jarka 1
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
ako vidím, pichla som do "osieho hniezda".......čo také som urobila, keď som sa opýtala, či poznáte lekára, ktorý ma IVM v zásobe????
položila si zlú otázku lebo ivm je humánny ako tablety, veterinárny(pre dobytok) ako pasta
aspoň, že to viem, prečo je to tak......inak to bola otázka, nie konštatovanie......ale ok....
za opýtanie nebijú....alebo za opýtanie nič nedáš.......už tu
neplatí......
Naposledy upravil Mila123 : 05.12.21 at 22:08
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Očkování dětí ne, burcují lékaři. Žádají svobodnou diskusi
https://cnn.iprima.cz/sledujte-zive-...MCLOFjxkm-kmq0
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tu sa ale bavíme predsa o odškodnení v prípade následkov očkovania vakcínou ...o tom, že mudrlanti vravia niečo vo význame, že žiadne odškodnenie v tomto prípade neprichádza do úvahy....čo je ale hlboký omyl.
Takže sem nemontuj nejaké operácie ako také...
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

menej riskujeme vlastné zdravie i život
Je ich prd do toho ... ja sa rozhodnem.
To fakt za vas rozhoduje nejaky lekar? Za mna teda nie, ja sa rozhodujem a nemam problem povedat nie
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V celom článku sa píše a aj sám hovorí už iba o koncovke - nemocnici. Nikde nespomína vyšetrenia a liečbu pacienta ešte pred nemocnicou. Po nesprávnom prístupe a postupe liečby pacienta sa potom niet čo čudovať, že sa nemocnice naplnia natoľko, že neostáva priestor pre bielu medicínu.
Z článku tak nadobúdam pocit, že ide o ďalší "návod" smerujúci k presvedčeniu neočko pre očkovanie.
.
Tu je iný návod.
"Trvajte na osobnom vyšetrení lekárom s auskultáciou pľúc, osobným rozhovorom, RTG pľúc, zmeraním saturácie krvi kyslíkom, vyšetrením krvi, zvlášť hladiny CRP, leukocytov, D – dimérov a v určitých prípadoch aj Troponínu a NT – PRO- BNP ( u ľudí s rizikom infarktu, srdcoveho zlyhávania, pľúcnej embolie a veku nad 70 – 75 rokov)"
https://www.nitranoviny.sk/mudr-slav...ysledok-testu/
.
Moja skúsenosť z 02/2020 z návštevy u praktického lekára.
Kým som sa dostala dnu, sestra mi po 20 min. priniesla do čakárne rúško, nakoľko som v jednom kuse dusivo kašľala, a pol tváre prekrývala niekoľkými papier, vreckovkami.
Nový lekár, kt. ma nepoznal, sedel po celý čas na stoličke ako maharadža, nepozrel sa mi ani do krku, na jazyk, nepopočúval pľúca, nič mi nepredpísal, iba ma počúval.
Mal tiež rúško, a o covide už musel vedieť, keďže o ňom vedeli aj organizátori parlament. volieb.
V lekárni som si pokupovala liečivá sama.
Ako som sa z neho dostala, viem tiež iba sama.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
BXLmiami
No super.Takže trvajte na osobnom vyšetrení-objednávka vyšetrenie v mundure,následne dezinfekcia 20 min,vetranie 20 min-čakáreň bude nadšená a nakazená.Potom rtg vyšetrenie-pôjdeš v tej teplote na rtg,rovnaká procedura,Počkáš 2 dni na výsledky vyšetrení z ktorých polovicu nemôže obvodák vyšetrovať :-0.Super rady.
Asi vie, o čom hovorí a vidím v tom zodpovednosť.
Práve preto, že vie o čom hovorí, tak je príspevok vedený ironicky...lebo ten Šuch ako keby drbol z inej planéty rovno na hlavu.

Očuj...a Subotič sa ešte nevyjadril, nedal návody, ako sa má liečiť ???
Choď sa ho opýtať.
1 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať