Zavrieť

Porady

Prijatie služby z ČR

Dobrý deň,

neplatca DPH so sídlom v tuzemsku prijal službu - poskytovanie webových stránok od platcu DPH so sídlom v ČR. Službu prijal ešte v januári 2010.
Mal sa zaregistrovať podľa § 7a, a následne podať súhrný výkaz? Čo s tým, ak sa mal a všetky termíny nestihol? Dostane pokutu, ak sa zaregistruje a podá výkaz oneskorene.

Ďakujem!
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

IvoM Pozri príspevok
Sorry, áno sypem si popol na hlavu, neviem ako som to prehliadol že je to otázka na zadniteľnú osobu a tam neplatí §16.16 /§16.17/.
Nič sa nedeje... je toho veľa, ja len, či som to ja zle náhodou nepochopila.

A je dobre, keď nejaké tvrdenie tu na Porade viacerí potvrdia prípadne vyvrátia.
1 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

branuska Pozri príspevok
Prosim vas, ja uz som z toho jelen :-((( a uz som preluskala Poradu aj zakony a stale mi to nezapaluje...

Klient je platca dph podla §4 - klasika....ma internetovy obchod, objednal si sluzbu - kliky zo systemu Sluzby pre obchody Heureka.sk od dodavatela z CR, ktory je registrovany pre dan v CR. Vyfakturoval mu sumu 50 Eur, vyska DPH je nulova...je tu napisany dodatok, ze zakladom pre vypocet dane je ciastka bez DPH....Vobec netusim, ako to mam zauctovat - je to vlastne samozdanenie? este som sa s tym nestretla...pomozete mi s tym, prosim....:-(
Zo sumy uvedenú na fatkúre vyrátaš 19 % - tnú DPH, ktorú samozdaníš.
1 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ano fa by mala byť bez DPH - odberateľ by to mal samozdaniť

objednávka bola pod IČ DPH ?
ak ano dajte tu faktúru prerobiť
1 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
jessica Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Prosím Vás nie som si na 100% istá. Môžete mi potvrdiť nasledovné:
Ja som platca DPH v SR aj dodávateľ z ČR je plátca DPH v ČR.
Dostanem od neho faktúru za službu "doprovod nadrozmerného nákladu"
na trase Žarošice - Mikulov t.j. územie ČR. Faktúra je s 0% DPH.
Miestom zdaniteľného plnenia je ČR alebo SR ?
Samozdaním alebo nie ?
Ďakujem vopred.
Je to paradox - preprava sa uskutoční v ČR - ale zdanuješ na Slovensku , pretože je to prijatie služby podľa §15 odst. 1 . Musí platit podmienka :
poskytovateľ služby - reg. pre DPh v ČR , príjemca služby : reg. pre DPH v SR- . V tomto prípade samozdanuješ v SR .
1 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

jessica Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Prosím Vás nie som si na 100% istá. Môžete mi potvrdiť nasledovné:
Ja som platca DPH v SR aj dodávateľ z ČR je plátca DPH v ČR.
Dostanem od neho faktúru za službu "doprovod nadrozmerného nákladu"
na trase Žarošice - Mikulov t.j. územie ČR. Faktúra je s 0% DPH.
Miestom zdaniteľného plnenia je ČR alebo SR ?
Samozdaním alebo nie ?
Ďakujem vopred.
Miestom zdaniteľného plnenia v zadanej otázke je podľa § 15, ods. 1 zákona o DPH sídlo príjemcu služby .... pokiaľ § 16 nehovorí inak. A § 16, ods. 8 hovorí inak iba pre doplnkové služby v doprave pre neplatiteľa. Pre platiteľa sa vzťahuje § 15, ods. 1. Čiže prenos daňovej povinnosti na príjemcu služby /samozdanenie/.
1 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Nie, nie je to služba podľa §15.1 /§69.3/ a teda nie je ani nutná registrácia podľa §7a.1
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

IvoM Pozri príspevok
Nie, nie je to služba podľa §15.1 /§69.3/ a teda nie je ani nutná registrácia podľa §7a.1
Prečo to nie je služba podľa §15.1?
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Sorry, áno sypem si popol na hlavu, neviem ako som to prehliadol že je to otázka na zadniteľnú osobu a tam neplatí §16.16 /§16.17/.
0 0
branuska branuska

branuska je offline (nepripojený) branuska

Prosim vas, ja uz som z toho jelen :-((( a uz som preluskala Poradu aj zakony a stale mi to nezapaluje...

Klient je platca dph podla §4 - klasika....ma internetovy obchod, objednal si sluzbu - kliky zo systemu Sluzby pre obchody Heureka.sk od dodavatela z CR, ktory je registrovany pre dan v CR. Vyfakturoval mu sumu 50 Eur, vyska DPH je nulova...je tu napisany dodatok, ze zakladom pre vypocet dane je ciastka bez DPH....Vobec netusim, ako to mam zauctovat - je to vlastne samozdanenie? este som sa s tym nestretla...pomozete mi s tym, prosim....:-(
0 0
branuska branuska

branuska je offline (nepripojený) branuska

Dakujem uz to mam...som to nevedela spravit technicky...pekny den vsetkym :-)
0 0
deni27 deni27

deni27 je offline (nepripojený) deni27

Za poskytovanie webových stránok český dodávateľ plátca DPH vystavil faktúru s 20% DPH slovenskému odberateľovi plátcovi DPH. Je to správne? Nemala by byť faktúra bez DPH a na Slovensku sa mala samozdaniť. ďakujem za odpovede.
0 0
deni27 deni27

deni27 je offline (nepripojený) deni27

deni27 Pozri príspevok
Za poskytovanie webových stránok český dodávateľ plátca DPH vystavil faktúru s 20% DPH slovenskému odberateľovi plátcovi DPH. Je to správne? Nemala by byť faktúra bez DPH a na Slovensku sa mala samozdaniť. ďakujem za odpovede.
Prosím, pomôže mi s tým niekto???
0 0
MMB MMB

MMB je offline (nepripojený) MMB

Študujem z prava z ľava, ale samozdanenie je pre mňa španielska dedina. Prosím Vás o polopatistické vysvetlenie.
Som platiteľom DPH a prijmem službu (ubytovanie a strava) od platiteľa v CZ. Služba bola poskytnutá v CZ a faktúru sme dostali s 10% DPH na ubytovanie a 20% DPH za stravu. Čo s tým? zaučtujem a uplatním DPH na vstupe a tým končím, alebo tam treba aj samozdanenie?
0 0
deni27 deni27

deni27 je offline (nepripojený) deni27

jeso Pozri príspevok
ano fa by mala byť bez DPH - odberateľ by to mal samozdaniť

objednávka bola pod IČ DPH ?
ak ano dajte tu faktúru prerobiť
Ďakujem veľmi krásne za potvrdenie.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

MMB Pozri príspevok
Študujem z prava z ľava, ale samozdanenie je pre mňa španielska dedina. Prosím Vás o polopatistické vysvetlenie.
Som platiteľom DPH a prijmem službu (ubytovanie a strava) od platiteľa v CZ. Služba bola poskytnutá v CZ a faktúru sme dostali s 10% DPH na ubytovanie a 20% DPH za stravu. Čo s tým? zaučtujem a uplatním DPH na vstupe a tým končím, alebo tam treba aj samozdanenie?

v tomto prípade nebudeš robiť samozdanenie
DPH na vstupe na Slovensku si tiež nemôžeš uplatniť- lebo táto DPH patrí CZ -
takáto zahraničná DPH ti bude vstupovať do nákladov
0 0
MMB MMB

MMB je offline (nepripojený) MMB

Jeso ďakujem za príspevok. Už keď som moju otázku odoslala tak sa mi vyjasnilo.Ako môžem uplatniť DPH, keď sadzbu 20% na Slovensku nemáme? No samozrejme že ju nemôžem uplatniť.
Samozdanenie robím len vtedy, keď prijmem tovar alebo službu z EU od platiteľa bez DPH?
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Dobrý deň prajem. Prosím Vás nie som si na 100% istá. Môžete mi potvrdiť nasledovné:
Ja som platca DPH v SR aj dodávateľ z ČR je plátca DPH v ČR.
Dostanem od neho faktúru za službu "doprovod nadrozmerného nákladu"
na trase Žarošice - Mikulov t.j. územie ČR. Faktúra je s 0% DPH.
Miestom zdaniteľného plnenia je ČR alebo SR ?
Samozdaním alebo nie ?
Ďakujem vopred.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Prajem pekný letný víkend
0 0
Ivana P. Ivana P.

Ivana P. je offline (nepripojený) Ivana P.

Dobrý deň, prosím Vás, potrebovala by som pomôcť. Môj klient nie je platca DPH, a česká firma, platca DPH mu poskytuje službu - prenájom automobilu, používanie firemného telefónu za čo mu oni účtujú... Pred touto službou sa mal prihlásiť na daňový úrad podľa novely z 01.01.2010... lenže on to neurobil a česká firma mu už asi 5 faktúr vystavila a vystavuje to s DPH. Teraz neviem, čo s tým urobiť. Prihlásiť sa na daňový, požiadať tú českú firmu o opravu, aby to vystavila bez DPH a ja si to samozdaním??? Ďakujem pekne, mám v tom bordel
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Ivana P. Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, potrebovala by som pomôcť. Môj klient nie je platca DPH, a česká firma, platca DPH mu poskytuje službu - prenájom automobilu, používanie firemného telefónu za čo mu oni účtujú... Pred touto službou sa mal prihlásiť na daňový úrad podľa novely z 01.01.2010... lenže on to neurobil a česká firma mu už asi 5 faktúr vystavila a vystavuje to s DPH. Teraz neviem, čo s tým urobiť. Prihlásiť sa na daňový, požiadať tú českú firmu o opravu, aby to vystavila bez DPH a ja si to samozdaním??? Ďakujem pekne, mám v tom bordel
Podobnú otázku som riešil tu : http://www.porada.sk/t142183-sluzba-...ml#post1433041
Skús kliknúť, návod je zhodný. Pozri aj § 16, ods. 2 a ods. 17, písm. f zákona o DPH, lebo nevieme kde je auto a mobil používané.
Naposledy upravil a_je_to : 09.07.10 at 18:10 Dôvod: oprava linku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať