Zavrieť

Porady

Stravne listky SZCO

Ahojte.

Chcem si len potvrdit, ci spravne uvazujem.

Od decembra 2009 som SZCO. Az teraz mi napadlo, ze si mozem uplatnovat do vydavkov aj stravne listky, resp. blocky zo stravovacich zariadeni.

1. Mozem si uplatnit do vydavkov sumu stravneho listka v hodnote 3,60 Eur / den, resp. blocek zo stravovacieho zariadenia, pricom si uplatnim sumu 3,60 Eur?

2. Od aprila 2010 som sa "zamestnal" na zivnost. Mozem si uplatnit do vydavkov stravne listky, resp. im zodpovedajucu sumu blockov od zaciatku aprila alebo uplatnenie tychto vydavkov je mozne aj spatne od 1.1.2010?

3. Co sa tyka zauctovania v JU, mozem si raz za mesiac zauctovat celu sumu pouzitych stravnych listkov jednym vydavkovym pokladnicnym dokladom alebo to uctovat kazdy den? :-(

Dakujem.

Peter
Naposledy upravil farbo : 12.05.10 at 07:03
Usporiadat
Hela3 Hela3

Hela3 je offline (nepripojený) Hela3

Prosím Vás chcem sa len uistiť keď si objednám stravné lístky teraz a prídu mi až povedzme 10.2 môžem si ich dať do nákladov od 1.2?Samozrejme že si objednám len na každý jeden pracovný deň jeden v sume 3,60.Môžem tak urobiť? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hela3 Pozri príspevok
Prosím Vás chcem sa len uistiť keď si objednám stravné lístky teraz a prídu mi až povedzme 10.2 môžem si ich dať do nákladov od 1.2?Samozrejme že si objednám len na každý jeden pracovný deň jeden v sume 3,60.Môžem tak urobiť? Ďakujem
Nie, podľa usmernenia DÚ pozadu to nie je možné, musíš nakúpiť stále dopredu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Hela3 Pozri príspevok
Prosím Vás chcem sa len uistiť keď si objednám stravné lístky teraz a prídu mi až povedzme 10.2 môžem si ich dať do nákladov od 1.2?Samozrejme že si objednám len na každý jeden pracovný deň jeden v sume 3,60.Môžem tak urobiť? Ďakujem
Kde si zobrala sumu 3,60€ ?
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ahojte, chcem sa len opýtať, ak szčo kupi stráv.lístky na fakturu-dávam ju do VNZD, potom podla rozpisu jázd-služ.ciest si môže za tieto dni uplatniť stravné na den v hodnote 3,30€, alebo je to obmedzené sumou a môžem uplatniť len min.2,70€? či ako to je, ak si kupil lístky po 3,30/ks? nechcela som zakladat tému, lebo je tu toho tolko pod týmto názvom a vsade je predsa len iné popísané....dakujem, katka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katarina.j Pozri príspevok
ahojte, chcem sa len opýtať, ak szčo kupi stráv.lístky na fakturu-dávam ju do VNZD, potom podla rozpisu jázd-služ.ciest si môže za tieto dni uplatniť stravné na den v hodnote 3,30€, alebo je to obmedzené sumou a môžem uplatniť len min.2,70€? či ako to je, ak si kupil lístky po 3,30/ks? nechcela som zakladat tému, lebo je tu toho tolko pod týmto názvom a vsade je predsa len iné popísané....dakujem, katka
Katka, pýtaš sa na stravné SZČO a rok 2010 ?

Ak ano :
- ak je na pracovnej ceste, neúčtuje si stravné lístky, ale stravné v zmysle zákona o cest.náhradách, podľa počtu hodín strávených na prac.ceste v zmysle zákona o cest.náhradách(vypisuješ cestovný príkaz).

- ak vykonáva prácu v sídle firmy a výkon práce trvá viac ako 4 hod., má nárok na SL rovnako ako zamestnanci v sume stravného pri prac.ceste 5-12 hod. V roku 2010 to bola suma 3,60€/deň, v roku 2011 suma 3,80€/deň. SL nem§žeš kupovať spätne. Nákup účtuješ ako VNZD, ak je platitel DPH z provízie nemá nárok na odpočet DPH.
Mesačne - na základe evidencie dochádzky, zaúčtuješ cez ID počet SL za výkon práce vo firme ako VOZD v členení prev.réžia.
Naposledy upravil veronikasad : 31.01.11 at 06:01
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stefan2005 Pozri príspevok
"Teoreticky aj prakticky si môže dať do nákladov stravné aj za sobotu a nedeľu. "Súčasne je povinný preukázať, že skutočne odpracoval deň, na ktorý si uplatňuje výdavok na stravovanie. Zákon o dani z príjmov a ani zákon o cestovných náhradách nevymedzujú rozsah pracovných dní, počas ktorých je možné uplatniť stravné. Počet pracovných dní je teda daňovník povinný preukázať,“ hovorí Adamíková.

citované zo:
http://hnonline.sk/c3-25802530-k0000...t-vydokladovat

7. Ak pracujem v sobotu alebo v nedeľu, mám nárok na SL?
V prípade, že SZČO pracuje v sobotu alebo v nedeľu, má nárok na stravné lístky aj v týchto dňoch, ale musí vedieť preukázať správcovi dane, že skutočne pracoval (dodacím listom, faktúrou, účtenkou o nákupe materiálu, účtenkou vystavenou zákazníkovi a pod.).

citované zo:
http://www.vasa-slovensko.sk/sk/zivn...ne-otazky-szco

V prípade SZCO, ktorý cez týždeň pracuje na smeny u zamestnávateľa si myslím nemal mať problém preukázať, že musel pracovať aj v sobotu a v nedeľu (samozrejme ak vykazuje nejakú aktivitu).

ako preukazem spravcovi, ze som cely vikend uctovala? Musime si dat pozor aby sme vystavili faktury klientom v tieto dni.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať