Zavrieť

Porady

Spoločenstvo vlastníkov bytov - predaj

ta som to ja :-)
Chcela by som sa Vás opýtať, či nemá niekto skúsenosti so spoločenstvom vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Jedná sa mi o nasledovné problémy:

1. Jeden z vlastníkov bytov chce odkúpiť podkrovie nad svojím bytom? Existuje nejaká tabuľka, ktorá by určila cenu za meter štvorcový? Popr. akým nariadením sa máme riadiť.

2. Jeden vlastník bytu zomrel/býval sám , jeho syna nemôžu nájsť/mal podpísanú kúpno-predajnú zmluvu , byt však nie je ešte komplet vyplatený, len ho splácal.
Byt je už 2 roky neobývaný, peniaze do fondu údržby nikto neplatí. Ako spoločenstvo sme vstúpili aj do dedického konania, ale už vyše roka sa nič nedeje. Poraďte mi, ako najúčinnejšie a najrýchlejšie postupovať ďalej, nakoľko nedoplatok sa stále len zvyšuje.
Usporiadat
maličký ladislav maličký ladislav
Pokial nemozu najst dedica a dlh narasta, najrychlejsi sposob, ako zabranit narastaniu dlhov je uplatnit si zalozne pravo, treba kontaktovat advokatsku alebo realitnu kancelariu a zacat s dobrovolnou drazbou nehnutelnosti. Pozri si institut zalozneho prava v Obcianskom zakonniku /par. 151a a nasl./ a zakon o dobrovolnych drazbach c. 527/2002
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

maličký ladislav
Pokial nemozu najst dedica a dlh narasta, najrychlejsi sposob, ako zabranit narastaniu dlhov je uplatnit si zalozne pravo, treba kontaktovat advokatsku alebo realitnu kancelariu a zacat s dobrovolnou drazbou nehnutelnosti. Pozri si institut zalozneho prava v Obcianskom zakonniku /par. 151a a nasl./ a zakon o dobrovolnych drazbach c. 527/2002

To je podľa mňa najlepšie riešenie.
0 0
jurcakova jurcakova

jurcakova je offline (nepripojený) jurcakova

JU V SPOLOCENSTVE VLASTNIKOV SA VEDIE DO SUHRNU PRIJMOV 3 MIL.sK
nAD 3 MIL.SK SA MUSI VIESTPODVOJNE UCTOVNICTVO
oBIDVE UCTOVNICTVA SU SPECIALNE UPRAVENE PRE SPOLOCENSTVA A TAKTIEZ SPRAVCOVSKY PROGRAM
kONTAKT NA ZISKANIE TYCHTO PROGRAMOV ZISKATE CEZ ZDRUZENIE SPOLOCENSTIEV VLASTNIKOV BYTOV NA sLOVENSKU
MEIL:ZSVB@NEXTRA.SK
TEL. 055/6782483
0 0
jurcakova jurcakova

jurcakova je offline (nepripojený) jurcakova

AK STE Z PRIEVIDZE VYUZUJTE SLUZBY DR.FRECKU, KTORY PREDSEDA KLUBU V PRIEVIDZI ZA ZDRUZENIE SPOLOCENSTIEV
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

George Michael Pozri príspevok
Skús DOMUS od firmy Anasoft - www.anasoft.sk. Je to kompletny program na spravu a uctovnictvo pre spravcov bytovych domov.
Anasoft je dobrý.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať