Zavrieť

Porady

dohoda o hmotnej zodpovednosti - náhrada škody spôsobená viacerými zamestnancami

Prosím Vás, riešili ste už niekto náhradu škody od viacerých (v tomto prípade 2) zamestnancov, ktorí spôsobili škodu spoločne, ale každý má podpísanú len individuálnu dohodu o hmotnej zodpovednosti (t.j. nie spoločnú )? Ďakujem
Usporiadat
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

nechcem na porade otvarat novu temu, kedze tato moja otazka sa k tejto teme hodi. snad mi niekto helfne, pretoze som nenasiel odpoved ani v jednej z tem o hmotnej zodpovednosti. Priatelka ma otvorenu fast food prevadzku, v ktorej je niekolko brigadnikov-studentov (vsetci maju nad 18) pracuju v prevadzkovych hodinach od 8:00-22:00. pracovny den pokladne sa zacina s cca 250 E (mince na vydavanie).kazdy v prevadzke okrem obsluhy uctuje aj pri pokladni. v priebehu dna sa brigádnici na prevadzke striedaju tym sposobom, ze rano o 8:00 pride A, o 10:00 B,takto pracuju spolu do poobednajsich hodin, kedy A vystrieda C. a neskor B vystrieda D.takze zacina A samostatne a konci C,D vecer spolocne, kedy sa robi aj denna uzavierka.tu z prevadzkovych dovodov nemozno robit v priebehu dna pri striedani brigadnikov. v dalsi den pokracuju brigadnici E,F,G...alebo aj A,B... podla toho ako su k dispozicii. na prevadzke sa pocita v buducnosti s jednym manazerom-zamestnancom, ktory sa tu bude pohybovat cca 8-9 hodin. akym sposobom zabezpecit pokladnu dohodou o hmotnej zodpovednosti s takym poctom zamestnancov a pri takomto rezime? podla mna by bolo mozno vhodné s kazdym so zamestnancom uzavriet individualnu dohodu o HZ, s dolozkou, ze za pripadny denny schodok zodpovedaju vsetci zamestnanci, ktorí boli v ten den na prevadzke.hacik vsak vidim v tom, ze nie je mozne, aby boli vsetci pri rannom preberani pokladne a vecernej dennej uzavierke. Dakujem za odpoved. teda, moc dakujem.a prajem vsetkym pekny den.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ako možno vymáhať manko /na základe zistenej inventúry/ ak zamestnanci odmietajú podpísať dohodu o zrážkach zo mzdy. Majú podpísané hmot.zodpovednosti /individuálne/. Vedúci predajne to zhadzuje na predavačky, predavačky sa obvinujú navzájom.
Ako vyčísliť podiel zodpovednosti na manku? Každý rovným dielom?
Môžme s nimi okamžite ukončiť PP pre hrubé porušenie prac.disciplíny?
Ak to odmietnu zaplatiť potom sa to rieši iba súdnou cestou? Máme to ohlásiť na polícii? Ide o sumu 15.000 Eur, takže to nieje zanedbateľná čiastka. Vopred všetkým ďakujem za odpoveď.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať