Zavrieť

Porady

Kontrola z DÚ

veselá kopa
Ahojte,
dostala som kontrolu z DÚ za rok 2008 a 2009 ohľadom DPH. Žiadajú ma registračnú knihu za rok 1998. Podľa mňa už ma nemôžu nakoľko uplynula lehota 10 rokov archivácie. Aký máte názor?
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

čo máš na mysli pod spracovaním firemnej dokumentácie????
určite sa nechce vyhnúť zaplateniu DPH, ale s tým že ja automaticky vystavím DDP k DPH na strane sro.
Takže tak.
Neviem či bude schopná mu vysvetliť, že vrátenie DPH nemusí nastať a že s ním môže prísť celý rad problémov.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
denisie Pozri príspevok
t...prebieha súčasne viac kontrol, aj u rso aj u SZČO..
...TOTO si ale doteraz neuviedla... ak bežia kontroly na problémové obdobie u oboch daňových subjektov, už s tým naozaj nič nenarobíš... leda že sa dobre pripravíš na všetko, čo sa pritom dá vysvetliť... držím palce...
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Ajuška Pozri príspevok
...TOTO si ale doteraz neuviedla... ak bežia kontroly na problémové obdobie u oboch daňových subjektov, už s tým naozaj nič nenarobíš... leda že sa dobre pripravíš na všetko, čo sa pritom dá vysvetliť... držím palce...
ja viem že s tým nič nenarobím, eln som potrebovala poradiť ako v týchto prípadoch účtovať keď sa vystavujú DDP k predchádzajúcim rokom a pod. ale som Vám veľmi vďačná že sa venujete môjmu prípadu a určite som o niečo múdrejšia ako predtým.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

denisie Pozri príspevok
to je jasné že bez čistého štítu to neobstojí,
prebieha súčasne viac kontrol, aj u rso aj u SZČO, a je úplne možné, že spúšťačom bolo to, keď konečne FO = konateľ, bol odhlásiť na DÚ registračnú pokladňu a zároveň prihlásiť pokladňu na sro. Ja mám za to, že to tak mohlo byť. Potom DÚ zaslal oznámenie o výkone kontroly SZČO na DPH.
Tým je všetko dané. Ak neprebieha ešte kontrola v s.r.o. na DPH treba podať DDP. Ak je u i tam kontrola, je to všetko na dohode a vydokladovaní správcovi...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

denisie Pozri príspevok
čo máš na mysli pod spracovaním firemnej dokumentácie????
určite sa nechce vyhnúť zaplateniu DPH, ale s tým že ja automaticky vystavím DDP k DPH na strane sro.
Takže tak.
Neviem či bude schopná mu vysvetliť, že vrátenie DPH nemusí nastať a že s ním môže prísť celý rad problémov.
Jednoducho ho na to upozorni a osttné mu dovysvetľuje kontrola. Bez DDP vrátenie DPH v s.r.o. O%.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

denisie Pozri príspevok
to je jasné že bez čistého štítu to neobstojí,
prebieha súčasne viac kontrol, aj u rso aj u SZČO, a je úplne možné, že spúšťačom bolo to, keď konečne FO = konateľ, bol odhlásiť na DÚ registračnú pokladňu a zároveň prihlásiť pokladňu na sro. Ja mám za to, že to tak mohlo byť. Potom DÚ zaslal oznámenie o výkone kontroly SZČO na DPH.
... prosím Ťa, daj nám vedieť ako to u Vás napokon dopadlo ... keďže hovoríš, že u Vás prebieha naraz niekoľko kontrôl ...? Osobne som zvedavá ... nepovieš nám, čo kontrolujú? Ide iba o tento tvoj problém? Alebo ide aj o niečo iné? ( ... dúfajúc, že nebudem s týmto mimo témy).
0 0
renkulka renkulka

renkulka je offline (nepripojený) renkulka

Prosím, neviete ako dlho sa majú uchovávať žurnály z registračnej pokladne? Vlastne súhrn všetkých denných účtov, ktorý tvorí dennú uzávierku. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať