Zavrieť

Porady

kuchyne zn. ORESI

dôchodkyňa
Má niekto skúsenosti s kuchyňami zn. Oresi, česká výroba u nás?Vraj sa odlupuje dýha na dvierkach.
Naposledy upravil Dav : 13.09.10 at 18:37
Usporiadat
Editka78 Editka78

Editka78 je offline (nepripojený) Editka78

Dobrý deň! My máme už 3 rok kuchyňu od Oresi a sme maximálne spokojní, oproti našej susedke, ktorá si dala vyrobiť u stolára pred 2 rokmi.... Aj my sme čítali negatívne príspevky, ale máte možnosť ísť si na štúdio a popozerať! Majú vystavené kvalitné a pekné kuchyňe, čo na niektoré kuchynské štúdia neviem povedať.. A navyše dajú 7 ročnú záruku, čo nikto okrem nich nedá
0 0
Lucia52 Lucia52

Lucia52 je offline (nepripojený) Lucia52

Neodporúčam Oresi ani svojmu najhlavnejšiemu nepriateľovi. Pokiaľ nezaplatíte tak Vám vyvolávajú a starajú sa o Vás ale akonáhle prebehne platba tak máte problémy ako aj s dohodnutím termínom so zameraním potom s montážnikom a celkovou komunikáciou firmy ORESI!!!! Do dnešného dńa t. j. 4.4. 2014 od februára nemám dokončenú kuchynskú linku. O kvalite ešte v podstate neviem lebo som ju nemala možnost naplno využiť. takže to bude ďalšie prekvapenie. Sú naozaj drahá firma a neadekvátne služby k tej cene prispôsobené.odporúčam radšej nejakého stolára, ktorý si cení prácu a máte istotu, že to máte rýchlo a kvalitne namontované lebo si neurobí zlé meno. čo o Oresi sa nedá povedať keďže sú vo firme viacero extérnych firiem,ktoré nedokážu medzi sebou kooperovať. A na ich stránke ak si lepšie pozriete nie je možnosť uverejniť ani svoj názor. Majú tam listy od klientov len pozitívne ale pravdepodobne sú fiktívne......
0 0
Milan033 Milan033

Milan033 je offline (nepripojený) Milan033

Moja skúsenosť z kuchyňou ORESI.
Po montáži tejto značky som ostal sklamaný a chcel by som sa podeliť so skúsenosťami, aby ste do budúcna predišli omyli z názvom ORESI. Krásne predajne kde Vám vyškolený obchodník kvalitne spracuje. Hľadal som kuchyňu v prijateľnej cene do bytu nie do domu, takže som nechcel veľkú investíciu. Vyberal som a porovnával kuchyne z Poľska DECODOM, IKEA a ORESI. Už už som chcel kúpiť IKEA skladačku, ktorá má kvalitné materiály. Niekomu to nemusí voňať, ale cena zodpovedá kvalite a výberu. Po návšteve IKEA domu som zamieril rovno do DECODOMU kde som zaplatil záloha za grafický návrh a o 3 dni som si mal ísť urobiť záväznú objednávku. V medzičase ma spracovali v ORESI a bolo.
Ústerový obchodník výhoda. Reklama kde sa pozriete...Kukura, Kveta a mnoho ďalších, časom som ale pochopil že to je len nafúknutie značky, ktorá nemá tak hodne referencie ani kvalitu. Ide len o zisky.
Cena zrovnatelná s IKEA, Poľsko alebo DECODOM. Povedal som si prečo nie. Na 90% všetko podobné a rovnaké. Omyl nastal po montáži.
Môžete si zakúpiť zlaté tehličky, ale keď Vám odfláknu montáž a za tovar ste zaplatili máte smolu. Nevýchoda týchto firiem je že zaplatíte celú sumu pred montážou a potom ste v prdeli. Niet financií späť. V SK sa už nič nevracia. Reklamácia sa uhrá a je to.
Negatíva montáže a materiálu.
Korpus je vyrobený v Poľsku na linke a je náchylný na opotrebnie a dýha sa odliepa. Ak chcete kvalitu hľadajte kuchyňu na mieru s ABS hranou. Keď som zazrel odlepenú dýhu a opýtal som sa montéra čo to je ani sa len an to dobre nepozrel či to nespôsobil on pri montáži a odvetil. Do je z výroby. Fajn Ked som však zazrel ako mu vypadla uchytávacia šróba na skrinku na čo mi povedal že tam nemusí byť, že ju drží druhá šróba už som vedel že toto nie sú pedanti, ktorý Vám namontujú precízne kuchyňu do bytu. Rohová skrinka sa prevrtávala 3x lebo ju nevedel zamerať a dobre osadiť. Zistil som že mám v byte amatérov a sen o krásnej kuchyni sa rozplynul. Úchyty vrchných skriniek sú robené tak aby ich rýchlo a jednoducho namontoval montér nie aby Vám držali naveky. Toto Vám potvrdí každý stolár. Kuchyňu montovali dva dni a na druhý deň ešte o 11 v noci flexkovali, čo si najviac odniesli susedia. (v paneláku ) Ich to netrápilo potrebovali vypadnúť a urobiť si čiarku za montáž a nevracať sa. Krytky v dvierkach na maskovanie skrutiek neboli všade, lebo ich mali málo, nedoniesli si potrebné množstvo. V obyvačke sa rozložili úplne všade a keď som zistil že si poopierali polička na novú sádrovú stierku, ktorá bola 2 dni namalovaná a oškreli ju, že som ju musel opravovať a nanovo malovať srdce prešlo na tep 180. Popravde keby som nemal tu kuchyňu vyplatenú asi by som ich vyhodil, ale keď niečo zaplatíte predom a stane sa Vám takéto niečo ste nahratý. Po montáži som sa telefonicky dohodol s predajcom že mi pošle chýbajúce krytky, lebo ich len tak ľahko v danom odtieni a veľkosti nezoženiete. Skúste si tipnúť či prišli? Dodnes nič.
Kuchňa zmontovaná, na oko OK ale chýbaju jej drobnosti, čo za XX tisíc EUR je neprípustné. Záver je ORESI nekupovať. Kvalita materiálu nikde ide o úplne normálny štandart a ten korpus v Poľska je ich veľkou slabinou. Vidieť stolára s praxou pri montáži kuchyňe ORESI a takto to odovzdať je hanba ORESI a môj omyl.
Dopručujem pre toho kto chce investovať do EURá vôbec neoslovovať ORESI, ale popýtať sa v okolí na dobrých stolárov čo robia kuchyne a radšej s jemným príplatok si dať spraviť zákazku na objednávku. Neplaťte im dopredu nič okrem malej zálohy a až po montáži doplatok. Môžu Vám dať najkvalitnejší materiál, ale keď Vám zlyhá montáž kuchyňa je nazmar.
0 0
Milan033 Milan033

Milan033 je offline (nepripojený) Milan033

Moja skúsenosť z kuchyňou ORESI.
Po montáži tejto značky som ostal sklamaný a chcel by som sa podeliť so skúsenosťami, aby ste do budúcna predišli omyli z názvom ORESI. Krásne predajne kde Vám vyškolený obchodník kvalitne spracuje. Hľadal som kuchyňu v prijateľnej cene do bytu nie do domu, takže som nechcel veľkú investíciu. Vyberal som a porovnával kuchyne z Poľska DECODOM, IKEA a ORESI. Už už som chcel kúpiť IKEA skladačku, ktorá má kvalitné materiály. Niekomu to nemusí voňať, ale cena zodpovedá kvalite a výberu. Po návšteve IKEA domu som zamieril rovno do DECODOMU kde som zaplatil záloha za grafický návrh a o 3 dni som si mal ísť urobiť záväznú objednávku. V medzičase ma spracovali v ORESI a bolo.
Ústerový obchodník výhoda. Reklama kde sa pozriete...Kukura, Kveta a mnoho ďalších, časom som ale pochopil že to je len nafúknutie značky, ktorá nemá tak hodne referencie ani kvalitu. Ide len o zisky.
Cena zrovnatelná s IKEA, Poľsko alebo DECODOM. Povedal som si prečo nie. Na 90% všetko podobné a rovnaké. Omyl nastal po montáži.
Môžete si zakúpiť zlaté tehličky, ale keď Vám odfláknu montáž a za tovar ste zaplatili máte smolu. Nevýchoda týchto firiem je že zaplatíte celú sumu pred montážou a potom ste v prdeli. Niet financií späť. V SK sa už nič nevracia. Reklamácia sa uhrá a je to.
Negatíva montáže a materiálu.
Korpus je vyrobený v Poľsku na linke a je náchylný na opotrebnie a dýha sa odliepa. Ak chcete kvalitu hľadajte kuchyňu na mieru s ABS hranou. Keď som zazrel odlepenú dýhu a opýtal som sa montéra čo to je ani sa len an to dobre nepozrel či to nespôsobil on pri montáži a odvetil. Do je z výroby. Fajn Ked som však zazrel ako mu vypadla uchytávacia šróba na skrinku na čo mi povedal že tam nemusí byť, že ju drží druhá šróba už som vedel že toto nie sú pedanti, ktorý Vám namontujú precízne kuchyňu do bytu. Rohová skrinka sa prevrtávala 3x lebo ju nevedel zamerať a dobre osadiť. Zistil som že mám v byte amatérov a sen o krásnej kuchyni sa rozplynul. Úchyty vrchných skriniek sú robené tak aby ich rýchlo a jednoducho namontoval montér nie aby Vám držali naveky. Toto Vám potvrdí každý stolár. Kuchyňu montovali dva dni a na druhý deň ešte o 11 v noci flexkovali, čo si najviac odniesli susedia. (v paneláku ) Ich to netrápilo potrebovali vypadnúť a urobiť si čiarku za montáž a nevracať sa. Krytky v dvierkach na maskovanie skrutiek neboli všade, lebo ich mali málo, nedoniesli si potrebné množstvo. V obyvačke sa rozložili úplne všade a keď som zistil že si poopierali polička na novú sádrovú stierku, ktorá bola 2 dni namalovaná a oškreli ju, že som ju musel opravovať a nanovo malovať srdce prešlo na tep 180. Popravde keby som nemal tu kuchyňu vyplatenú asi by som ich vyhodil, ale keď niečo zaplatíte predom a stane sa Vám takéto niečo ste nahratý. Po montáži som sa telefonicky dohodol s predajcom že mi pošle chýbajúce krytky, lebo ich len tak ľahko v danom odtieni a veľkosti nezoženiete. Skúste si tipnúť či prišli? Dodnes nič.
0 0
Milan033 Milan033

Milan033 je offline (nepripojený) Milan033

K zaruke hore v članku. Zaruka sa vzratuje na kovaniíe čo vam da na BLOOM každy. Na nič ine Vam nitko nedá zaruku, lebo pojde o opotrebenie a mechanicke porušenie. Nerieste zaruku u kuchyne. je to drevo, ak si ho poškodite zaruka je prec.
0 0
pegotn pegotn

pegotn je offline (nepripojený) pegotn

mne robila tato firma www.drevokoll.eu - kuchynu, obyvacku a detsku izbu a som spokojny. Bratislavske firmy su predrazene tak som zvolil firmu z Trencina, ktory su ochotny.
Naposledy upravil pegotn : 02.03.15 at 17:03
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

my sme napokon kupili tiez kuchynu u stolara,montaz super,dokonca hned vzali mikrosku naspät pretoze nepasoval ten ramik-to ale bol omyl vyrobcu mikrosky,nie kuchynskeho studia a do 2 tyzdnov nam ju doniesli a dosadili.inak krasne vsetko spravene,vyborna cena,lacnejsia nez v oresi,navysili ju len spotrebice ktore sme vyberali podstatne drahe,znackove.
s kuchynou sme spokojni,v novembri bol rok co ju mame.
zaruka je dva roky i na spotrebice,tie ma trosku hnevaju,ked porovnavam danu znacku kupenu na sk a lacnejsiu znacku v druhej kuchyni,kupenu v at-zda sa mi ze fakt e rozdiel,pre ktory blok to Firma vyraba.no ale to nie je chyba kuchynskeho studia....
tento stolar dodava kuchyne dokonca aj do jedneho sukromneho obchodu s nabytkom vo Viedni.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky
spotrebice ktore sme vyberali podstatne drahe,znackove.
Všetky spotrebiče sú značkové...
Máš aj tak jedno...vidˇznáma veta z filmu Armagedon..."vsio ďelajet Tchajvan"...(prípadne Čína, alebo aj naopak).
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

jasne Buchi,ale je znacka a znacka-taka znacka ako Amica nema take meno ako napr.Siemens-len to som tym myslela

ja osobne nemam nic proti lacnejsim znackam,vsadim ale radsej na nieco casom overene ako na nieco co za par rkov vyhodim...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zuzkazuzicka
S dresmi Oresi nemam dobru skusenost, po dvoch rokoch bol granitovy zajdeny tak ze sa nedal vycistit.

Nakoniec som ho vymenila za drez z http://www.idrezy.sk tusim je to http://www.idrezy.sk/idrezy/eshop/63...NKE-EFG-614-78

Odporucam kameninovy, vela vydrzi a stale je krasny.
Ak by som zvolil silnejšie - expresívnejšie slová, tak sa Ťa opýtam...
"Myslíš si, že je každý sprostý ?"

Tu uvádzaš, že je to tuším henten drez.
No tu uvádzaš úplne iný typ.... http://www.porada.sk/t287248-granito...ml#post2880743

Nespomínam už ani to, že čo príspevok, to stupídna a sprostá reklama.
0 0
Zvonka Zvonka

Zvonka je offline (nepripojený) Zvonka

Treba kupit rychle ferarri a z Oresi ufujazdit rychlo prec.....ako som to urobila ja a potom zaparkovat pred interierovym studiom Prunus. Kvalita, dizajn, napaditost v kazdom kusku interieru. Jednoznacne odporucam. Ale neporovnavat medzi sebou! Oresi je auto v zakladnej vybave a Prunus auto vyssej triedy
0 2

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať