Zavrieť

Porady

Združenie fyzických osôb-zmluva

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Želám všetkým poraďákom, ktorí dnes pracujú príjemný deň.

Chcem Vás poprosiť, nemáte niekto Zmluvu o združení fyzických osôb, živnostníkov, ktorí začínajú podnikať a chcú uzatvoriť zmluvu o združení, hľadám vzor, na ktorý by som sa mohla "napichnúť" a od ktorého by sa dalo odraziť ďalej. Nejde o Občianske združenie, ale o združenie dvoch SZČO.
Účtovanie som už kukla v archíve, je to tak, ako som predpokladala, len ma hnevá, že sa bude musieť pre dve SZČO viesť účtovníctvo trojmo. A ešte niečo, dúfam, že môžem účtovať v PÚ.
Ďakujem vopred za každú slamku, ktorú mi podáte.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Len doplním, že zamestnávať môže byť len SZČO, ktorý je členom združenia a ten sa musí nahlásiť na DU ako platiel dane zo záv. činnosti a ako zamestnávatel nahlásiť zamestnancov na ZP a SP a vypĺňa a posiela všetky tlačivá pre tieto inštitúcie.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Aby som to ešte trošku upresnil - zamestnávateľom osôb pracujúcich pre združenie môže byť len fyzická alebo právnická osoba, ktorá je členom združenia. Pracovnú zmluvu teda nemôže uzatvárať združenie, kedže nemá právnu subjektivitu.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Naozaj sa mi vidí oveľa jednoduchšie ako združenie založiť s.r.o. (alebo a.s., ak ide o rozsiahle aktivity s budúcou možnosťou emitovania ďalších akcií a získavaní nového kapitálu). Bude len 1 právnická osoba s vlastnou subjektivitou, 1 učto, a presne definované vzťahy dohodnuté napr. v spoločenskej zmluve, alebo zakladateľskej listine. Navyše je tu istá ochrana spoločníkov ( akcionárov ) pri ručení za záväzky spoločnosti.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tu aj záleží či majú aj na počiatočný vklad - imanie.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Asi máš pravdu, ale tu sa pravdepodobne jedná o takých "trochárov" malé aktivity a jeden je možno murár, druhý tesár a tretí elektrikár. A chcú to mať pod jednou strechou.
Pekný večer...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Pripájam Ti sľúbenú prílohu. Už som ju niekde do Porady prikladala, ale aby si nemusela hľadať, tak Ti rovno prikladám sem.
Lenka, toto keď som otvorila, tak je prázdne...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Vlasta čo priložil Andrej mi išlo otvoriť bez problémov, malo to dve stránky, to čo je v Andrejovom príspevku + zoznam členov.
Teraz som to už otvorila aj ja. Asi mi blbne PC!
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

lenkak
Tu aj záleží či majú aj na počiatočný vklad - imanie.
Ak nemajú, potom je možno lepšie robiť každý na svoje meno a radšej si medzi sebou prefakturovať. Združenie je dobré, kým funguje, ale ak ho treba z nejakého dôvodu rušiť, väčšinou to končí u právnikov.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pekne som si teraz stiahla ten môj prikladaný súbor, otvorilo mi ho, a je tam 33 strán. Neviem prečo ho Tebe otvorilo ako prázdny dokument.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Predbiehame sa s odpoveďami, som rada, že Ti to už funguje.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Manual
Asi máš pravdu, ale tu sa pravdepodobne jedná o takých "trochárov" malé aktivity a jeden je možno murár, druhý tesár a tretí elektrikár. A chcú to mať pod jednou strechou.
Pekný večer...
Keby sa jednalo o trochárov, to by bolo fajn, ale :
- otvárajú internetovú kaviareň,
- bude tam aj predaj nealko, káva, čaj,
- oprava PC,
- predaj PC , tlačiarne,
- služby pre verejnosť - niečo ako UPC
- atď....
Na ZIM by peniaze boli, dokonca im navrhujem vložiť majetok na splatenie ZIM, autá, PC, budova...
Na tejto činnosti sa budú podieľať spoločne, jeden - teraz promoval, okrem iného, aký musí mať min.plat, resp. mzdu, keď je vysokoškolák-strojár s ukončeným vzdelaním, druhý má prax u zamestnávateľa - software, hardware, skladal PC... aké musia mať min.mzdy? nemôže byť v prípade sro min.mzda 6900,- to mi je jasné, ale koľko najmenej môže byť?
Naposledy upravil ondrejvla : 01.11.05 at 18:51 Dôvod: preklep
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Predbiehame sa s odpoveďami, som rada, že Ti to už funguje.
Lenka, ale toto neotvorím, neviem prečo?
Priložené súboryzdruzenieFO.pdf (331.3 KB, 7 videní)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ondrejvla
Keby sa jednalo o trochárov, to by bolo fajn, ale :
- otvárajú internetovú kaviareň,
- bude tam aj predaj nealko, káva, čaj,
- oprava PC,
- predaj PC , tlačiarne,
- služby pre verejnosť - niečo ako UPC
- atď....
Na ZIM by peniaze boli, dokonca im navrhujem vložiť majetok na splatenie ZIM, autá, PC, budova...
Na tejto činnosti sa budú podieľať spoločne, jeden - teraz promoval, okrem iného, aký musí mať min.plat, resp. mzdu, keď je vysokoškolák-strjár s ukončeným vzdelaním, drihý má prax u zamestnávateľa - software, hardware, skladal PC... aké musia mať min.mzdy? nemôže byť v prípade sro min.mzda 6900,- to mi je jasné, ale koľko najmenej môže byť?
Tak berem späť, to môže byť radšej sro-čka
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ondrejvla
Lenka, ale toto neotvorím, neviem prečo?
Priložené súboryzdruzenieFO.pdf (331.3 KB, 7 videní)
Ani na mojom PC to nejde otvoriť
0 0
hanulla hanulla

hanulla je offline (nepripojený) hanulla

žena plná energie
Leni mohla by si poslat aj mne, možno sa niečo nové dozviem.pa a dik
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To je hrozné, mne to funguje.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Aj mne to ide otvoriť.....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
To je hrozné, mne to funguje.
Lenka, prosím, skús mi to poslať na e-mail. Ďakujem.
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

adam
Aj mne to ide otvoriť.....
No ja mám prehliadač Mozila a tam mi to nejde. Prepol som sa do Explorera a tam mi to otvoriť išlo. Tok to bude asi prehliadačmi. Vlasti, prepni sa do Exploreru
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
Keby sa jednalo o trochárov, to by bolo fajn, ale :
- otvárajú internetovú kaviareň,
- bude tam aj predaj nealko, káva, čaj,
- oprava PC,
- predaj PC , tlačiarne,
- služby pre verejnosť - niečo ako UPC
- atď....
Na ZIM by peniaze boli, dokonca im navrhujem vložiť majetok na splatenie ZIM, autá, PC, budova...
Na tejto činnosti sa budú podieľať spoločne, jeden - teraz promoval, okrem iného, aký musí mať min.plat, resp. mzdu, keď je vysokoškolák-strojár s ukončeným vzdelaním, druhý má prax u zamestnávateľa - software, hardware, skladal PC... aké musia mať min.mzdy? nemôže byť v prípade sro min.mzda 6900,- to mi je jasné, ale koľko najmenej môže byť?
Pri tomto žiadne združenie, nech majú rozum ! Veď tam to vyzerá na väčší obrat i zisk - ako FO by potom prišli v rámci odvodov o dosť peňazí.
Čo sa týka mzdy - ak budú konatelia i zamestnanci - nech sa zamestnajú na skrátený úväzok. Minimálna mzda závisí od stupňa náročnosti práce, ale takých 1,4 - 1,6 násobok hodinovej min. mzdy by to asi mal byť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať