Zavrieť

Porady

paragraf 7a - DPH

Prosím Vás o inf. som SZČO a neplatca DPH. Z Čiech mi chodí každý mesiac fa za služby - používanie licencie. Prihlásila som sa na DU - par. 7a. Nemám stále jasno kedy mám podávať daňové priznanie DPH. Ja som to z vysvetlenia pracovníčky DU pochopila že do 25 dní od dodania fa. Ale ako to bude ak dostanem fa 20 x do mesiaca. Vidí sa mi to ako nezmysel, aj keď mám v tomto ozaj veľké medzere. To by som podávala 20 priznaní? Ja by som povedala že do 25 dní za predchádzajúci mesiac.
Ďakujem za radu.
Usporiadat
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

SilMar Group Pozri príspevok
§7a - ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemskú sídlo... dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa §15/1 v inom členskom štáte, a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovémui úradu žiadosť o registráciu...

Pri stavebných prácach je miesto dodania podľa §16/1 tam, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Podľa môjho názoru nie je povinnosť registrovať sa v SR podľa §7a.
Pýtala som sa viacerých, lebo miesto dodania je V ČR a povedali mi, že NIE JE TREBA sa registrovať, ale napísala som sem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Súhlasila som s Twety, ale naozaj je to tak ako napísala Zdenka....
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Prosim vas v prípade, ze s.r.o. registrovaná v SR podla paragrafu 7a sa zúčastnila kongresu v ČR - má vstupenku kde je vyčislena ciastka s ceskou DPH, chápe sa aj táto vstupenka ako prijatá služba z ktorej treba odviesť DPH ???
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Leila Pozri príspevok
Prosim vas v prípade, ze s.r.o. registrovaná v SR podla paragrafu 7a sa zúčastnila kongresu v ČR - má vstupenku kde je vyčislena ciastka s ceskou DPH, chápe sa aj táto vstupenka ako prijatá služba z ktorej treba odviesť DPH ???
Nikto neporadim prosim ?????
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Leila Pozri príspevok
Prosim vas v prípade, ze s.r.o. registrovaná v SR podla paragrafu 7a sa zúčastnila kongresu v ČR - má vstupenku kde je vyčislena ciastka s ceskou DPH, chápe sa aj táto vstupenka ako prijatá služba z ktorej treba odviesť DPH ???
Je to prijatá služba, z ktorej už bola odvedená DPH. V tomto stave máš dve, resp tri možnosti. Prvú - napíš im, že si platiteľom v SR a že či by Ti neposlali faktúru s prenosom daňovej povinnosti a nevrátili preplatok DPH, že im vstupenku vrátiš. Vtedy by to bola služba na samozdanenie do riadkov 11 a 12 priznania. To si mala urobiť so svojím IČ DPH ešte pred vstupom na kongres. Druhá - vstupenku zaúčtovať na 518 + 548/211, pričom na 548 pôjde česká DPH zo vstupenky. Ak to bude ojedinelý prípad, tak môže zostať tak, lebo nedosiahneš hraničnú sumu pre vyžiadanie z CZ. Ak bude toho viac a prekročíš sumu, tak musíš uplatniť vrátenie českej DPH podľa § 55a a nasl. Ak budeš mať povinnosť a neuplatníš vyžiadanie, tak nemusíš. Ale v tom prípade tá 548 musí ísť ako pripočítateľná položka k základu v daňovom priznaní za 2013.
Keďže ton asi potrebuješ vyriešiť okamžite, tak zaúčtuj na 518+548/211 a ostatné doriešiš potom.
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

vdaka moc. Je to ojedinely pripad.
Okrem toho som nasla tento metodicky pokyn, ktory hovori zdanit, aj napriek tomu, ze uz raz bola odvedena ceska DPH.

Metodický pokyn DRSR k určeniu miesta dodania služieb a k registrácii zdaniteľných osôb podľa § 7a zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov v znení dodatku č. 1 zo dňa 25.2.2010. Ak si zdaniteľná osoba nesplní registračnú povinnosťa prijíma službu od zahraničnej
osoby so sídlom, miestom podnikania, prevádzkarňou alebo bydliskom v inom členskom štáte, pri ktorej jemiesto dodania podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH v tuzemsku, nebude mať pridelené IČDPH a zahraničná osoba k fakturovanej cene uplatní DPH príslušného členského štátu, pretože bude vychádzať z predpokladu, že príjemca služby nie je zdaniteľnou osobou, vystavuje sa riziku dvojitého zdanenia. Napriek uplatnenej DPH iného členského štátu zdaniteľná osoba je podľa § 69 ods. 3 zákona o DPH povinná platiťdaň pri službe dodanej 2 zahraničnou osobou z iného členského štátu, ak miesto dodania služby je podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH v tuzemsku.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Leila Pozri príspevok
vdaka moc. Je to ojedinely pripad.
Okrem toho som nasla tento metodicky pokyn, ktory hovori zdanit, aj napriek tomu, ze uz raz bola odvedena ceska DPH.

Metodický pokyn DRSR k určeniu miesta dodania služieb a k registrácii zdaniteľných osôb podľa § 7a zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov v znení dodatku č. 1 zo dňa 25.2.2010. Ak si zdaniteľná osoba nesplní registračnú povinnosťa prijíma službu od zahraničnej
osoby so sídlom, miestom podnikania, prevádzkarňou alebo bydliskom v inom členskom štáte, pri ktorej jemiesto dodania podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH v tuzemsku, nebude mať pridelené IČDPH a zahraničná osoba k fakturovanej cene uplatní DPH príslušného členského štátu, pretože bude vychádzať z predpokladu, že príjemca služby nie je zdaniteľnou osobou, vystavuje sa riziku dvojitého zdanenia. Napriek uplatnenej DPH iného členského štátu zdaniteľná osoba je podľa § 69 ods. 3 zákona o DPH povinná platiťdaň pri službe dodanej 2 zahraničnou osobou z iného členského štátu, ak miesto dodania služby je podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH v tuzemsku.
.... ale to platí, iba ak by si pre daň nebola registrovaná vôbec, Ty príslušnú registráciu predsa máš. Pre Teba platí to, čo som Ti napísal.
0 0