Zavrieť

Porady

Mam narok na odstupne?

Dobry den, chcela by som sa spytat. Krachuje nam firma. Sef stale nie je schopny povedat, ked skoncime, ale uz nam vravi, nech si hladame pracu. Dovolenka nam bola vypocitana do konca septembra. Potom by som sa chcela zamestnat niekde inde. Sef povedal, ze ked si najdeme pracu, ze nas pusti aj skor. Ide len o to, ze stale nemame papier, ze kedy koncime a ani datum vypovede. Jedine co mame je to, ze uz mame vypocitanu dovolenku do konca septembra. Rada by som dostala odstupne, peniazky sa vzdy zidu ... mam na ne pravo? a kedy mi teda konci pracovny pomer, kedze vypoved sme stale nepodpisovali? mame len vypocitanu dovolenku. Mam prist este 1.oktobra do prace? sef sa k tomu stle nechce vyjadrit a uz nevieme co si mame mysliet. Viete mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    § 63
    Výpoveď daná zamestnávateľom
    (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
    a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
    b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,


    § 76
    Odstupné a odchodné
    (1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svetluska opica Pozri príspevok
    no to vsetko viem .. ale dakujem
    Čo si teda ešte chcela vedieť ?

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    veronikasad Pozri príspevok
    Čo si teda ešte chcela vedieť ?
    Keď budeš mať nejaký dokument od zamestnávateľa, čiže výpoveď podľa hore uvedených paragrafov, vtedy budeš mať nárok na odstupné, ináč nie. To, že si sa dohodla na nejakej dovolenke do konca septembra, nič nie je. Jasné, že musíš prísť do práce 1. októbra, keď neprídeš, dá Ti absenciu, a bude mať dôvod na to, aby Ťa vyhodil bez nároku na odstupné.

    Mam narok na odstupne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.