Zavrieť

Porady

Doba odovzdania ukončenia PN

Dobrý deň. Poprosila by som odpoveď na otázku, resp. pomoc pri riešení problému. Dňa 30.7.2010 som ukončila PN, práceschopná som od 31.7.2010 po 2 mesiacoch. Dnes je 5.8.2010 a včera večer som prišla na to, že som zabudla odovzdať tlačivo o ukončení PN v Soc.poisťovni. Som z toho nešťastná, nakoľko som sa dočítala, že tlačivo bolo potrebné odovzdať do 3 dní . Dnes je nestránkový deň- zajtra už bude príliš neskoro? Nevzťahuje sa na to 8-dňová lehota? Je možné, že nemocenské dávky za 07/2010 už v auguste nedostanem? Alebo ich nedostanem ani v septembri,, vôbec ? Platila som si aj DNP.Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Si zamestnanec alebo SZČO ?
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Som zamestnanec ale 30.6.2010 som ukončila pracovný pomer dohodou podla par.60 z dovodu zruenia prevádzky. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

edu21 Pozri príspevok
Som zamestnanec ale 30.6.2010 som ukončila pracovný pomer dohodou podla par.60 z dovodu zruenia prevádzky. Ďakujem.
V tom prípade PN-ku odovzdávaš priamo do SP. Je to síce pár dní po termíne, zatial som nevidela rozhodnutie o udelení pokuty za neskoré odovzdanie ukončenia PN. Nemocenské za júl zrejme dostaneš neskôr.
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Ďakujem ešte raz za odpoved. Doležité je, že ju vobec dostanem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

edu21 Pozri príspevok
Ďakujem ešte raz za odpoved. Doležité je, že ju vobec dostanem.
Určite dostaneš ...

Pre ostatných, ktorí ukončili PN :

227
Práva a povinnosti poistencov a príjemcov dávok

Na začiatok

((2) Poistenec a poberateľ dávky sú povinní

g) oznámiť Sociálnej poisťovni ukončenie dočasnej pracovnej neschopnosti do troch dní odo dňa skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, ak dočasná pracovná neschopnosť trvala viac ako desať dní,

Odkaz na výšku možnej pokuty sem radšej nebudem prikladať ...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
veronikasad Pozri príspevok
V tom prípade PN-ku odovzdávaš priamo do SP. Je to síce pár dní po termíne, zatial som nevidela rozhodnutie o udelení pokuty za neskoré odovzdanie ukončenia PN. Nemocenské za júl zrejme dostaneš neskôr.
Keďže 30.7. bolo v piatok, medzitým bola sobota, nedeľa, predpokladám, že aj keď odovzdá ukončenie PN zajtra, mohli by to ešte spracovať, tak aby dostala vyplatené ešte v tomto mesiaci.
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Na Potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti časť IV., posledná časť tlačivka je potvrdenie zamestnávateľa. Ako person. a mzdova pracovnicka potvrdzujem túto časť. Chcem sa opýtať, ked zames-c je schopný práce od 16.08.2010, ako mu napísal lekár, ale do zamestnania nastúpi neskor, z dôvodu čerpania dovolenky, aký dátum sa uvádza, beriem do uvahy aj dovolenku a uviesť az skutocne kedy nastupi po dovolenke ?
Za radu dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

V takýchto prípadoch píšem dátum 16.8, s poznámkou dovolenka. Zatial mi žiadnu PN-ku zo SP nevrátili.
3 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Dakujem, skusim aj ja
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Vedeli by ste mi poradiť, zamestnanec mi poštou poslal PN ale všetky 3 časti, červenú, zelenú a čiernu. Do SP odovzdávam čiernu s potvrdením zamestnávateľa na upl.nároku na ND?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Do sociálnej poisťovne sa odovzdáva po 10. dni DPN diel II. Žiadosť - červený.
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže PN začiatok je 8.10. takže teraz posielam červenú časť, hore je žiadosť o nemocernské alebo úraz.pr. zaškrtnem o nemocenské?A dole vyisujem potvrdenie zamestnávateľa bod 1. od dávam dátum 8.10. alebo 18.10.?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradiť, zamestnanec mi poštou poslal PN ale všetky 3 časti, červenú, zelenú a čiernu. Do SP odovzdávam čiernu s potvrdením zamestnávateľa na upl.nároku na ND?
Tú zelenú mu vráť, pretože ju bude potrebovať na kontrolu u lekára.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
Takže PN začiatok je 8.10. takže teraz posielam červenú časť, hore je žiadosť o nemocernské alebo úraz.pr. zaškrtnem o nemocenské?A dole vyisujem potvrdenie zamestnávateľa bod 1. od dávam dátum 8.10. alebo 18.10.?
Ak ide o chorobu, tak zašrtneš žiadosť o nemocenské.
Zamestnávateľ vypisuje dátum od - do (teda odkedy dokedy vyplatil zamestnancovi náhradu mzdy pri PN). V tvojom prípade od 8.10. do 17.10.
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aha a tento červený vypísaný posielam s potvrdením na nárok na ND do SP, kde je VZ január až september?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
aha a tento červený vypísaný posielam s potvrdením na nárok na ND do SP, kde je VZ január až september?
Ak je zamestnanec u vás zamestnaný od začiatku tohto roka, tak VZ je obdobie od januára do septembra.
Ak však je zamestnaný u vás už od minulého roku, VZ je obdobie minulého roku - od začiatku zamestnania, do konca roka.

Ešte doplním:
Zákon o sociálnom poistení
§ 54
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu
(1) Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak poistencovi vzniklo nemocenské poistenie

a) v kalendárnom roku, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca tohto kalendárneho roka,
b) v kalendárnom roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské,
c) v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské.
Naposledy upravil rodina1 : 25.10.10 at 11:26 Dôvod: Doplnenie
6 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nie je zamestnaný od januára, takže to mám dobre 1-9. Takže červený lístoček+to potvrdenie, odoslať Sp. Zajtra idem riešiť ZP, teraz idem spať lebo mám teplotu. ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže do ZP dávam oznámenie zamestn. o zmene, začiatok 8.10., kod 10 a pri ukončení dám zase koniec? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a ešte sa opýtam, to čierne a zelené tlačivko PN by som mu nemala vrátiť?
Ale až teraz pozerám, že sa jedná o zamestnanca, ktorý je u nás od minulého roka, tak vytlačím aj potvrdenie pre SP z tohto roka? dík
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

do ZP áno, začiatok 10 a potom koniec..
čierne tlačivko PN si necháš ty, je to tvoj doklad na preplatenie náhrady príjmu prvých 10 dní PN..
červené pošleš na SP spolu s príjmom VZ za minulý rok..
zelené vráť zamestnancovi..
Naposledy upravil ewita888 : 26.10.10 at 07:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať