Zavrieť

Porady

Doba odovzdania ukončenia PN

Dobrý deň. Poprosila by som odpoveď na otázku, resp. pomoc pri riešení problému. Dňa 30.7.2010 som ukončila PN, práceschopná som od 31.7.2010 po 2 mesiacoch. Dnes je 5.8.2010 a včera večer som prišla na to, že som zabudla odovzdať tlačivo o ukončení PN v Soc.poisťovni. Som z toho nešťastná, nakoľko som sa dočítala, že tlačivo bolo potrebné odovzdať do 3 dní . Dnes je nestránkový deň- zajtra už bude príliš neskoro? Nevzťahuje sa na to 8-dňová lehota? Je možné, že nemocenské dávky za 07/2010 už v auguste nedostanem? Alebo ich nedostanem ani v septembri,, vôbec ? Platila som si aj DNP.Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Čierne je začiatok PN, zelené by mal mať ZC na kontrolu. Ak pracoval už minulý rok tak dávaš potvrdenie iba za minulý rok.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ewita888 Pozri príspevok
do ZP áno, začiatok 10 a potom koniec..
čierne tlačivko PN si necháš ty, je to tvoj doklad na preplatenie náhrady príjmu prvých 10 dní PN..
červené pošlel na SP spolu s príjmom za minulý rok..
zelené vráť zamestnancovi..
Len uvediem na správnu mieru, nie s príjmom, ale s VZ na NP. A ešte dolním kód, nie 10, ale 1O1.
Naposledy upravil Tweety : 26.10.10 at 07:08
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Aha takže aby som zhrnula, červené vypíšem a pošlem na SP spolu s potvrdením VZ za min. rok, tento rok nezasielam? myslím, že robil minulý rok od apríla. Potom ZP začiatok-oznámenie. čierne tlačivo si nechá a založím na zdokladovanie 10 dní PN, ktoré platí zamestnávateľ. a zelené vrátim. Síce som mala už jednu PN ale tam mi poslal len jeden doklad, kde bolo už aj ukončenie, tak sa v tom nejako nevyznám. díky
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tweety Pozri príspevok
Len uvediem na správnu mieru, nie s príjmom, ale s VZ na NP. A ešte dolním kód, nie 10, ale 1O1.
Tweety, nemáš pravdu s tým kódom..
V poučení KÓD: uvedie číslo 1 alebo 2 s písmenom z nasledujúceho zoznamu kódov..čiže už žiadne číslo odstavcu.. čiže pri PN je to kód 1O
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mne to neponúka v programe ani 1O1 ale len 1O.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
mne to neponúka v programe ani 1O1 ale len 1O.
áno, máš to dobré - ja to dávam tak isto 1O /o-nie nula/
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no teraz mi posiela PN-ukončenie k 31,10,, ešte ho nemám, je na ceste, to len zašlem do SP a napíšem deň nástupu do zamestnania alebo sa niečo prikladá ešte do SP? Do ZP pošlem oznámenie-ukončenie? dík
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
no teraz mi posiela PN-ukončenie k 31,10,, ešte ho nemám, je na ceste, to len zašlem do SP a napíšem deň nástupu do zamestnania alebo sa niečo prikladá ešte do SP? Do ZP pošlem oznámenie-ukončenie? dík
áno, do SP zašleš ukončenie PN-ky a do ZP nahlásiš 1O-K.
ale veď už je dnes 5.11. - zamestnanec nenastúpil do ukončení PN do práce?
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nastúpil ale pracovisko má asi 4 hodiny odo mna a oni mi to tak neskoro posielajú, minule mi PN poslali po 2 mesiacoch. Ale to nie je moja starosť, ja to dostanem a hned spracujem, díky.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte sa opýtam, keď má práceschopný 31.10.2010 do ZP som uviedla 1O-K a dátum 29.10.2010.??? dík
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nie, koniec je 30.10.2010
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno, tak som to myslela, prečo som uviedla 29.10., aj na tlačive je 30. dík, už som nejaká z tej PN a RL domotaná.
0 0
jamena jamena

jamena je offline (nepripojený) jamena

Ahojte,
aj ja mám jednu otázočku. Vypĺňam tlačivo potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocen. dávku.
Mám zamestnanca, ktorý nastúpil na PN 5.11.10 - trvá dlhšie ako 11 dní.
Tento zamestnanec je vo firme zamestnaný od 1.8.10 - neviem si poradiť pri vyplnení tlačiva. Mám vyplnať tu tabuľku pre VZ za rok 2010? a beriem iba mesiace 8,9,10? Tieto papierovačky ma ničia.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

jamena Pozri príspevok
Ahojte,
aj ja mám jednu otázočku. Vypĺňam tlačivo potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocen. dávku.
Mám zamestnanca, ktorý nastúpil na PN 5.11.10 - trvá dlhšie ako 11 dní.
Tento zamestnanec je vo firme zamestnaný od 1.8.10 - neviem si poradiť pri vyplnení tlačiva. Mám vyplnať tu tabuľku pre VZ za rok 2010? a beriem iba mesiace 8,9,10? Tieto papierovačky ma ničia.
Máš dobre dátum PN od 5.11.2010 ? Ak áno, tak v potvrdení dávaš VZ na nemoc. poistenie za mesiace 08,09,10/2010.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

je nejaký limit na prihlásenie do ZP pri dohode? dík
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

sybila3 Pozri príspevok
je nejaký limit na prihlásenie do ZP pri dohode? dík
Dohodu do ZP nehlásiš.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no zas po dlhej dobe riešim PN, takže len sa chcem opýtať či tú červenú časť posielam až po 10 dni PN? PN začala 5.4.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

sybila3 Pozri príspevok
no zas po dlhej dobe riešim PN, takže len sa chcem opýtať či tú červenú časť posielam až po 10 dni PN? PN začala 5.4.
Áno, spolu s Potvrdením o príjme.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sybila3 Pozri príspevok
no zas po dlhej dobe riešim PN, takže len sa chcem opýtať či tú červenú časť posielam až po 10 dni PN? PN začala 5.4.
Červenú, diel II. Žiadosť.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať