Zavrieť

Porady

MRP mzdy - tlačové zostavy

V tlačových zostavách mi kde-tu tlačiareň nevytlačí kúsky z tabuliek, riadky. Poraďte, čo s tým...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Daj si ukážku a tú si ulož ako súbor v rtf formáte. Potom súbor otvoriť vo Worde a tak vytlačiť. Vo Worde si vieš nastaviť okraje podľa potreby.

    mery356 je offline (nepripojený) mery356

    mery356
    Je to trošku zložité. Na začiatku sa s tým musíš dlhšie zabaviť, ale potom je to super. Asi tlačíš na ihličkovej tlačiarni, lebo aj mne to vtedy robilo. Na atramentovej je to v pohode. Nastavíš sa na výstupy- kopírovať - editovať a tam si text upravuješ ako chceš. Môžeš zmeniť veľkosť písma, vymazať čo nepotrebuješ a veľa iných možností. Tam si nastavíš okraje. Lebo pre okraje ti netlačí niektoré časti na stránku.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Donda nepises o ake mzdy ide, takze budem predpokladat, ze ide o windowsacke.

    Najprv by som sa uistil, ci nainstalovany ovladac tlaciarne odpoveda skutocnemu modelu tlaciarne. Dalej vo vlastnostiach tlaciarne skontroluj format papiera. Ak je vsetko nastavene spravne, tak potom nezostava nic ine len vytvorit kopiu predlohy tlacovej zostavy a tuto upravit tak aby sa zostava vosla cela na papier.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Daj si ukážku a tú si ulož ako súbor v rtf formáte. Potom súbor otvoriť vo Worde a tak vytlačiť. Vo Worde si vieš nastaviť okraje podľa potreby.
    Lenka, tak toto ťa poprosím viac polopaticky! Maj prosím úctu k mojim šedinám...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pingino
    Donda nepises o ake mzdy ide, takze budem predpokladat, ze ide o windowsacke.

    Najprv by som sa uistil, ci nainstalovany ovladac tlaciarne odpoveda skutocnemu modelu tlaciarne. Dalej vo vlastnostiach tlaciarne skontroluj format papiera. Ak je vsetko nastavene spravne, tak potom nezostava nic ine len vytvorit kopiu predlohy tlacovej zostavy a tuto upravit tak aby sa zostava vosla cela na papier.
    Všetko mám správne nastavené, aj aj mne to na určitých zostavách zreže okraje. Toto mi robí pri atramentovej tlačiarni, ale keď som zostavy tlačila cez laserovú tlačiareň, všetko bolo OK. Odvtedy tlačím len na laserovej tlačiarni a oba ovládače pre tlačiareň som mala originál s priloženého CD ku tlačiarniam.
    Win-verzia.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ondrejvla
    Lenka, tak toto ťa poprosím viac polopaticky! Maj prosím úctu k mojim šedinám...
    Ale to platí pre verziu WIN, aj o také máš záujem?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Ale to platí pre verziu WIN, aj o také máš záujem?
    Nie, fnuk.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    lenkak
    aj aj mne to na určitých zostavách zreže okraje. Toto mi robí pri atramentovej tlačiarni
    A ktore su tie problemove zostavy?

    lenkak
    oba ovládače pre tlačiareň som mala originál s priloženého CD ku tlačiarniam.
    No pes moze byt zakopany aj tu. Niekedy je ovladac dodany vyrobcom problemovy, a vtedy je lepsie pouzit ovladac od Microsoftu. Mal som taku skusenost pri niektorych modeloch HP.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Mzdový list určite, ostatné si už nepamätám.
    Ináč obe tlačiarne mám od HP, ale len na jednej tlačiarni to ide v pohode. A to som už skúšala aj na tlačiarni čo mám doma a aj to je atramentová a aj pri nej tiež zreže okraje. Ale laserová je v pohode, tak zostavy budem tlačiť na nej.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Jeden ovládač som použila z Internetu a ani ten nepomohol. Ani inštalácia cez Windows a z tade vybraný ovládač - 0 bodov.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    lenkak
    Mzdový list určite.
    A to som už skúšala aj na tlačiarni čo mám doma a aj to je atramentová a aj pri nej tiež zreže okraje.
    No co sa tyka mzdoveho listu skus predlohu 03 Mzdovy list - zuzeny.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vôbec mi to nepomohlo, len mzdový list bol v menšom formáte ale okraje boli aj tak zrezané. A okraje zreže aj pri všetkých Výkazoch do ZP aj SP.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Mne nezreže na zostavách (tlačivá do poisťovní, mzdový list, atď.) okraje, ale nevytlačia sa mi v nich niektoré čiary z tabuliek (väčšinou vodorovné).

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Mne navytlačilo čiary vtedy keď som už mala v cartrige málo farby. Keď som ho vymenila tak mi všetko v pohode tlačilo. Ale ty asi budeš mať problém ešte niekde inde.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    lenkak
    Ináč obe tlačiarne mám od HP, ale len na jednej tlačiarni to ide v pohode.
    A na oboch tlaciarnach je nastaveny zhodny format papiera teda A4?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.