Zavrieť

Porady

Kúpele

Rady pre tých, ktorý sa chystajú na liečenie.
Napíšte svoje skúsenosti z kúpeľov, pozitívne aj negatívne.
Na čo si treba dať pozor, na čo sa pripraviť, na čo Vás dopredu neupozornili, typ na strávenie voľného času počas liečenia a podobne.
Usporiadat
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

slavka124 Pozri príspevok
súhlasím s mazanova a navyše každý deň bazény vypúšťajú a ráno ich napúšťajú a v pondelok doobeda je Podhájska zatvorená kvôli tomu, že v nedeľu večer všetku vodu vypustia - v pondelok chodia cisterny, všetko vydezinfikujú a na obed znova všetky bazény napúšťajú a o 13.00hod je už otvorené. hygiena nadovšetko a všade!!!!!!!!!!!!!!!! pekný deň
V pondelok doobeda bazény čisti a napúšťajú. Voda do bazénov sa riedi v určitej koncentrácii so sladkou. Najkoncentrovanejší a najteplejší je sedací bazén, kde deti nesmú ( nepustia ich tam), kvôli vysokému obsahu niektorých látok, ktoré majú vplyv na kosti. Nemali by tam chodiť ani ženy s osteoporózou. V ďalších bazénoch je menšia koncentrácia slanej vody a v dvoch plaveckých bazénoch je len studená sladká voda. Okrem toho plesne môžu hroziť okolo spŕch pri vstupoch do bazénov, kde je tiež sladká voda.
Tak, že aj terapeuticky sa musí zvážiť aké dieťa, s akou diagnózou môže byť v akej koncentrácii a ako dlho. Všetkého veľa škodí a zvlášť u citlivej poškodenej detskej koži. A s liečením je spojené nie len samotné kúpanie, ale aj následné ošetrenie pokožky a celková životospráva. V liečebni Vás naučia aj dietnému stravovaniu a iným užitočným veciam.
Aj kúpalisko v Podhájskej aj liečebňa v Trávnici má niečo do seba. Obe sú super. Treba vyskúšať.
Naposledy upravil mamka Danka : 03.11.10 at 10:39
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Takže dnes som dostala e- mail a na Podhájskej po celý rok nočná zmena večer vypúšťa bazény každý deň a ako som písala každý pondelok to tam celé dezinfikujú pomocou cisterien. Dotyčná, ktorá mi poskytla túto informáciu pracuje priamo v objekte. Chcem len, aby prostredníctvom porady ľudia dostávali čo najkvalitnejšie informácie. mne táto stránka veľmi pomohla a pomáha. pekný deň
2 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Ďakujem Zdenka, pekný zvyšok večera.
0 0
Val29 Val29

Val29 je offline (nepripojený) Val29

Ja som pochodila dosť veľa slovenských kúpeľov. Boli to najčastejšie kratšie víkendové pobyty, ktoré som si hradila sama. Moja skúsenosť: na problémy s chrbticou je najlepšie piešťanské bahno.S neochotou personálu som sa stretla v Bardejovských kúpeľoch, ale vyvážilo to krásne prostredie.
0 0
fedroc fedroc

fedroc je offline (nepripojený) fedroc

je to v poho odporucas?
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

viki2 Pozri príspevok
mamka danka, reflux máme aj my potvrdený, takže určite by ho chceli vyšetrovať znovu, či sa to zlepšilo alebo zhoršilo....
pozdáva sa mi tá Biela skala, skúsim to vybaviť na nejaké prázdniny, buď na zimné, niekedy po Novom roku, alebo jarné....keďže chcem, aby išla aj mladšia dcéra, išla by som s nimi ako doprovod
dúfam, že keď ich postavím pre hotovú vec (aj obvodnú aj ORLdoktorku), tak mi to potvrdia a nebudú mať reči, lebo keď som pred časom povedala pred pediatričkou, že chcem ísť s nimi do Lučivnej, len na mňa začudovane pozrela a ani sa jej velmi nepozdávalo, keď sme pred tým boli v tom Šrobáku....ale ja proste nechcem len pasívne čakať, kým moje deti z tých chorôb vyrastú, keď je môžnosť tomu pomôcť, prečo by som to nemala využiť.......v tomto štáte sa na iné hlúposti vyhadzuje kopec peňazí, tak čo.....toto aspoň niekomu pomôže.....
1.
Vtedy, keď Vám zistili reflux nepotvrdili astmu? Píšeš, že syn býva často chorý. Možno by sa zišla aspoň kontrolná spirometria. (To nebolí, tam sa len fúka do prístroja). Moja dcéra tiež bývala často chorá a jej kašeľ sa zhoršoval večer, keď si ľahla späť. Pri spirometrii zistili, že má astmu, ktorá sa výrazne zlepšila, keď začali liečiť reflux. Výpary kyselín zo žalúdka jej totiž dráždia dýchacie cesty. Berie Qumatel 1/2tab. a spí v zvýšenej polohe. Kúpili sme jej do postele polohovací klín (volá sa to skoliotický klín). Nemôže ho predpísať gastroenterológ, ale keď sme ortopédovi vysvetlili situáciu, ochotne nám ho predpísal. Keď totiž spala na vyššom vankúši bola skrútená ako paragraf.
2.
Na liečení nie je zle ani cez školský rok. Na Bielej Skale je škôlka, jednotriedka pre prvý stupeň a jednotriedka pre druhý stupeň. Výučba je na celkom dobrej úrovni, vôbec sme nezaostali za spolužiakmi.
Naposledy upravil mamka Danka : 03.11.10 at 10:42
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

mamka danka, nám práveže v Šrobáku potvrdili reflux a vylúčili astmu, spirometriu synovi nevedeli urobiť, nevládal do toho prístroja dobre fúknuť....pred týždňom sme sa vrátili z Tatr.Kotliny a s výsledkami som zatial velmi spokojná.....deťom sa krásne vyčistilo dýchanie...inhalácie v jaskyni a inhalácie Sulinky určite pomohli, cítila som to aj na sebe, synovi konečne odlahlo v ušiach, ako sa povolili tie sople....čo ma však vôbec nepotešilo, bol názor pani doktorky, ktorá nám robila vstupnú kontrolu, že čo sa týka tej astmy, vôbec nemáme vyhraté, pretože pri takejto vysokej chorobnosti sa môže astma u syna (a možno aj u dcéry) objaviť

takže ďalší plán je taký...kúpiť domov inhalátor, aby sme si vedeli pomôcť pri zahlienení, začať chodiť do sauny, aby ich tak nerozhodili výkyvy počasia a určite niekedy po Novom roku začať riešiť Bielu skalu, išla by som s nimi ako doprovod......
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

viki2 Pozri príspevok
mamka danka, nám práveže v Šrobáku potvrdili reflux a vylúčili astmu, spirometriu synovi nevedeli urobiť, nevládal do toho prístroja dobre fúknuť....pred týždňom sme sa vrátili z Tatr.Kotliny a s výsledkami som zatial velmi spokojná.....deťom sa krásne vyčistilo dýchanie...inhalácie v jaskyni a inhalácie Sulinky určite pomohli, cítila som to aj na sebe, synovi konečne odlahlo v ušiach, ako sa povolili tie sople....čo ma však vôbec nepotešilo, bol názor pani doktorky, ktorá nám robila vstupnú kontrolu, že čo sa týka tej astmy, vôbec nemáme vyhraté, pretože pri takejto vysokej chorobnosti sa môže astma u syna (a možno aj u dcéry) objaviť

takže ďalší plán je taký...kúpiť domov inhalátor, aby sme si vedeli pomôcť pri zahlienení, začať chodiť do sauny, aby ich tak nerozhodili výkyvy počasia a určite niekedy po Novom roku začať riešiť Bielu skalu, išla by som s nimi ako doprovod......
Som rada, že Vám to pomohlo a že sa tvoje deti cítia dobre.
To s tou spirometriou by sa dalo zopakovať aj ambulantne. A k tým opatreniam, ktoré chystáš ti ešte môžem poradiť nácvik správneho dýchania. Dcére veľmi pomáha hra na flaute. Nie také domáce popiskovanie, ale riadna ZUŠ, kde ju naučili aj správne techniky dýchania. A k tej saune otužovanie. Ale neviem, ako sa to správne robí, hlavne na začiatku, aby to nemalo opačný efekt, že prechladnú z otužovania. Tak ak niekto vie, napíšte ako začať otužovať deti.
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

mamka Danka Pozri príspevok
A k tej saune otužovanie. Ale neviem, ako sa to správne robí, hlavne na začiatku, aby to nemalo opačný efekt, že prechladnú z otužovania. Tak ak niekto vie, napíšte ako začať otužovať deti.
to by bolo super, lebo ja som sa chcela poradiť aj s našou detskou Dr., ale ona že nemá praktické skúsenosti......
ja som na začiatok vybrala infra saunu, nie je v nej tak teplo a hlavne mne samej bolo ovela príjemnejšie v tej infra ako vo fínskej
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Chcem sa spytat, ci bol niekto v hoteli Uran v Tatranskej Lomnici na rekreacii ? a ako ste boli spokojni s pobytom a sluzbami ?
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Adi, rodičia tam boli pred pár rokmi na rekreácii. Celkom si to tam pochvaľovali, ale im išlo hlavne o to, aby bola chutná strava. Inak nemali žiadne požiadavky na služby.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

dakujem, takze stravu si pochvalovali..ved to je dolezita vec
ja som aj na bazen zvedava, aby nebola voda studena
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Obávam sa, že v hoteloch býva voda chladnejšia, ak sa chceš vyhriať tak šup do Aquacity Poprad :-)
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

martuli Pozri príspevok
Obávam sa, že v hoteloch býva voda chladnejšia, ak sa chceš vyhriať tak šup do Aquacity Poprad :-)
Ak pojdeme autom, tak sa tam hadam mrkneme, len kvoli tej teplej vode.
Lenze horsie to bude, ked pojdeme autobusom, vobec to nepozname a vobec neviem ako ten hotel najdeme.
Chcela by som vediet ako je daleko ten hotel od autobusoveho nadrazia.
Ideme az 16. decembra, a dopravu si zariadime az potom podla pocasia.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Chystate sa niekto do kupelov do Piestan? Mozno stoji za uvazenie

http://www.cas.sk/clanok/215833/leka...lastne-je.html
5 0
Pavlina9 Pavlina9

Pavlina9 je offline (nepripojený) Pavlina9

Super sú Kúpele Horný Smokovec www.kupelehs.sk.

Môjmu dieťatu veľmi pomáhajú. Chodia tam pravidelne každý rok. Špecializujú sa na choroby dýchacích ciest. Mojí maličký boli vkuse chorý. Ale už teraz máme pokoj od antibiotík.

Super je, keď mamička môže tam isť z dieťaťom, lebo personál "zaškoluje" rodiča, ako ďalej postupovať po skončení liečby v rehabilitácií a inhalácií. Ale ja si to z pracovných dôvodov nemôžem dovoliť, tak tam chodia mojé detičky samé. A je to tiež super. Našli si tam kamarátov a postupne sa stali samostatnejšie ale aj sebavedomejšie. Takže majú multifunkčný efekt.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Adi, zastávka v Lomnici je max. 10 min. takej prechádzkovej chôdze. Zdá sa mi však, že električka stojí bližšie. Moji rodičia tam boli pred pár rokmi, a veľmi si to pochvaľovali. Aquacity v PP je od stanice asi 15-20 min.
0 0
Lenamária Lenamária

Lenamária je offline (nepripojený) Lenamária

Dajte pozor, aby ste žiadosť o kúpele stihli doručiť poisťovni v stanovenom termíne. Podpísaná a schválená lekárom má byť doručená najneskôr do 6 týždňov pred uplynutím jej platnosti.
0 0
Lenamária Lenamária

Lenamária je offline (nepripojený) Lenamária

Čo znamená keď ste v kategorii A: Stravu,liečbu vrátane všetkých procedúr kompletne hradí zdravotná poisťovňa, denne si priplatíte len 1,66 Eur manipulačný poplatok a kupelný poplatok.
Čo znamená keď ste v kategorii B :Poisťovňa za Vás zaplatí lieč.starostlivosť najviac s 3 procedúrami denne, ubytovanie a stravu si hradíte samy.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

to prvé si určujú každé kúpele podľa seba, neviem, čo je manipulačný poplatok, s tým som sa ešte nestretla, ale kúpeľný poplatok a jeho ýšku si určujú každé kúpele svoje, tiež oslobodenie od neho, napr. Bojnice majú, že kúpeľný poplatok neplatí zťp, zťp-s a dieťa do 6 rokov. Ostatní, aj dôchodci platia. Iné kúpele môžu mať iné výnimky.
Druhá otázka - B-čko poukaz znamená, že ubytovanie a stravu si platí poistenec sám, tj. sám má možnosť vybrať si /podľa hrúbky peňaženky / kúpele /jasné, že podľa svojej indikácie/, treba si pozrieť alebo zavolať. Moja ZP posiela zoznam, z ktorého si môžem vybrať, kde by som chcela nastúpiť.
Ak chceš platiť čo najmenej, je dobré si zistiť, odkedy platí "mimo sezóna", vtedy aj doplatok skupiny B je nižší.
Za procedúry neplatíš, to platí SP. Ak by si chcela viac procedúr ako tie 3 /deň, tak za tie ostatné si už zaplatíš sumu podľa cenníka kúpeľov.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať