Zavrieť

Porady

Kúpele

Rady pre tých, ktorý sa chystajú na liečenie.
Napíšte svoje skúsenosti z kúpeľov, pozitívne aj negatívne.
Na čo si treba dať pozor, na čo sa pripraviť, na čo Vás dopredu neupozornili, typ na strávenie voľného času počas liečenia a podobne.
Usporiadat
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Ja na Beliansku jaskyňu nedám dopustiť. Cvičenie v tejto jaskyni (v rámci liečenia alebo ústavnej liečby v Tatranskej Kotline) mi veľmi pomáha - na astmu aj alergiu. V jaskyni je úžasná klíma, tam nikdy ani raz nezakašlem a vonku áno, hoci aj v Tatrách. A mňa teda podráždi všetko a všade. Jaskyňa má samočistiacu schopnosť.
0 0
Petra Hanzelová Petra Hanzelová

Petra Hanzelová je offline (nepripojený) Petra Hanzelová

Ahojte,ja som bola v januari 2012 v Bardejovkých kúpeloch-Pôvovodne som o tom nechcela ani počuť,ale prehovorili ma doma..tak som tam tesne po novom roku šla...prvý dojem pre mna bol zlý..ani som nechcela aby mi vybrali kufre z auta,že ja idem domov...boli tam všetko starší ludia a ja som si nevedela predstaviť čo tam budem robiť.Nakoniec sme sa dohodli že vikend vydržim a ked nebude dobre tak pojdem domov.Recepčné boli milé,na izbe som mala seberovnu..velmi sme si rozumeli...upratovačky boli zdvorile..niekedy som ani nestihala oddychnuť si..kedže nemám žaludok tak mi urobili aj vinimku a dostavala som okrem raňajok,obedov a večere aj desiatu a olovrant.Chutilo mi tam veľmi..nebolo nič,čo by som nezjedla.Nakoniec sme boli aj celkom dobra partia.Kedže som bola po ťažkej operácii a chemoterapii tak som sice nevladala,ale zabava to bola super.Po 3 týždnoch sa mi nechcelo isť domov.Mala som denne aj 6 procedur..niekedy 5 a to som padala večer do postele ako po celodennej fuške.ale bolo super.Teraz som znova po operacii,ale nemam ukončenu liečbi.Tak čakam a potom hned požiadam,lebo mi to strašne pomohlo a nabilo ma to energiou.Treba ist ak mate možnosť.Človek tam vypne,zrelaxuje,oddychne..príde na iné myšlienky.Bola som spokojna uplne zo všetkým.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pridám moju čerstvú skúsenosť. Po takmer tridsiatich rokoch som bola znova v kúpeľoch. Bojnice, LD Lysec. Celý mesiac ma neskutočne "rozmaznávali". Nestretla som sa ani len s jediným členom personálu, ktorý by nebol milý. Pri procedúrach dodržiavali čas, ktorý bol načasovaný, vstupná lekárska prehliadka - aj kontrolné - bola podrobná, lekári sa mi venovali bez ohľadu na čas, podľa toho, koľko bolo potrebné. Personál pri procedúrach mimoriadne ochotný, keďže som po operáci nohy, pomáhali pri každom pohybe. A nečakali na tringelty!!!
Je pravda, že na stravu sa v Lyseci dopláca aj na A-čko za nadštandard, ale na naše pomery v zdravotníctve to aj bol nadštandard. Strava výborná, veľký výber.

Takže ak pôjdem nabudúce do kúpeľov, asi si zase vyberiem Bojnice Lysec. Podľa toho, čo hovorili pacienti na A-čko, ubytovaní v Mieri, tak tam strava nič moc.
1 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Nebol niekto z Vás v kupeľoch z diagnozou: Netuberkulózne choroby dýchacieho ústrojenstva Dg: J31, J37, J38?

Chcela by som isť na liečenie nakoľko som ho absolvovala už dvakrát ako skupina B, veľmi mi kúpele pomohli hlavne čo sa týka gastra, alergie, prínosových dutín a častých chorôb. Musím poklopať ale od kupeľov v lete som nebrala žiadne lieky ani z gastra, ani z krčného, ani z alergologie, ani som nebola chorá. A to už začala moja skvelá sezóna chorôb, ktorá začína každoročne v októbri a trvá do jari.

Toho roku som chcela požiadať nového gastroenterologa o doporučenie do kúpeľov, nič viacej ale vetu doporučujem kúpeľnú liečbu a lekár mi to odmietol napísať, hoci mám na to diagnózu podľa jeho papierov a presne to spadá do indikácií na kúpeľnú liečbu. Dôvod bol zneužívanie zdravotnej starostlivosti a z morálneho hľadiska kúpele neuznáva. Toho lekára si ako lekára vážim, lebo vidím, že je vo svojom odbore dobrý a vzdelaný, ale nechápem a stále neviem pochopiť tieto dôvody. Viem, že systém zdravotníctva nie je dobrý, áno je to pravda, ale prečo mám na to doplatiť ja? Veď ja som ho nevymyslela, ani ho nezneužívam a roky rokúce som zamestnaná a platím si odvody.

Kedže navštevujem aj krčného lekára pre cystu na prínosových dutinách, zlú prepážku v nose, časté choroby a vysokú alergiu hľadám inú možnosť ako napísať pokaz do kúpeľov. Neviete mi poradiť ako to funguje u krčného lekára? Čo potrebuje lekár vypísať, resp. aké sú potrebné vyšetrenie pre kúpele s odporučením od krčného? Stačí len spirometria a odborné vyšetrenie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Darma111 Pozri príspevok
Nebol niekto z Vás v kupeľoch z diagnozou: Netuberkulózne choroby dýchacieho ústrojenstva Dg: J31, J37, J38?

Chcela by som isť na liečenie nakoľko som ho absolvovala už dvakrát ako skupina B, veľmi mi kúpele pomohli hlavne čo sa týka gastra, alergie, prínosových dutín a častých chorôb. Musím poklopať ale od kupeľov v lete som nebrala žiadne lieky ani z gastra, ani z krčného, ani z alergologie, ani som nebola chorá. A to už začala moja skvelá sezóna chorôb, ktorá začína každoročne v októbri a trvá do jari.

Toho roku som chcela požiadať nového gastroenterologa o doporučenie do kúpeľov, nič viacej ale vetu doporučujem kúpeľnú liečbu a lekár mi to odmietol napísať, hoci mám na to diagnózu podľa jeho papierov a presne to spadá do indikácií na kúpeľnú liečbu. Dôvod bol zneužívanie zdravotnej starostlivosti a z morálneho hľadiska kúpele neuznáva. Toho lekára si ako lekára vážim, lebo vidím, že je vo svojom odbore dobrý a vzdelaný, ale nechápem a stále neviem pochopiť tieto dôvody. Viem, že systém zdravotníctva nie je dobrý, áno je to pravda, ale prečo mám na to doplatiť ja? Veď ja som ho nevymyslela, ani ho nezneužívam a roky rokúce som zamestnaná a platím si odvody.

Kedže navštevujem aj krčného lekára pre cystu na prínosových dutinách, zlú prepážku v nose, časté choroby a vysokú alergiu
hľadám inú možnosť ako napísať pokaz do kúpeľov. Neviete mi poradiť ako to funguje u krčného lekára? Čo potrebuje lekár vypísať, resp. aké sú potrebné vyšetrenie pre kúpele s odporučením od krčného? Stačí len spirometria a odborné vyšetrenie?
Návrh na kúpeľnú starostlivosť musí vystaviť ošetrujúci lekár (všeobecný, odborný) a musí bezpodmienečne obsahovať:
http://www.vszp.sk/poistenci/zdravot...ostlivost.html

Ku vyjadreniam gastrológa sa nevyjadrujem ....
Lekárske správy ( maximálne pol roka staré ) je POVINNÝ NAPÍSAŤ !!!
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Vďaka Ti Juraj, za priložený link, kde som sa dočítala mnoho zaujímavostí.
Ale mi chýba vysvetlenie na túto vetu:
Návrh musí byť doručený najneskôr šesť týždňov pred uplynutím doby indikácie.
Že o čo mi ide? Kde sú v zákone uvedené doby indikácie? Predpokladám že je to doba dokedy musí po určitej OP pacient nastúpiť na KL...alebo sa mýlim?
Môj problém je čas a kto urobil chybu. Po operácii v 08/2011 (s nárokom na platenú KL), môj ošetrujúci lekár už na ambulancii nepracoval a nemohol mi už Kl predpísať. Predpísal mi ju jeho šéf, až koncom 11/2011. Včera mi zo VsZP zavolali, že chýbajú niektoré údaje, ako napr: kedy bola OP prevedená a je potrebné ešte doložiť (prepúšťaciu správu z OP a interné vyšetrenie-nie staršie ako 6 týždňov. Keď som jej povedala dátum OP a že uvedené doklady doručím, mi pani povedala, že nemám nárok na platenú liečbu, lebo po operácii som mala byť odliečená do 6. mesiacov a tá je už preč, ale ak chcem, tak môžem za predpokladu, že si ubytovanie a stravu budem hradiť sama a na to mal mysieť lekár a upozorniť ma. No a tak moja radosť na liečenie sa rozplymula ako dym z nie vlastnej chyby Je mi to ľúto že ma lekár alebo niekto kompetetný na prešvihnutú dobu neupozornil.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zitulda Pozri príspevok
Vďaka Ti Juraj, za priložený link, kde som sa dočítala mnoho zaujímavostí.
Ale mi chýba vysvetlenie na túto vetu:
Návrh musí byť doručený najneskôr šesť týždňov pred uplynutím doby indikácie.
Že o čo mi ide? Kde sú v zákone uvedené doby indikácie? Predpokladám že je to doba dokedy musí po určitej OP pacient nastúpiť na KL...alebo sa mýlim?
Môj problém je čas a kto urobil chybu. Po operácii v 08/2011 (s nárokom na platenú KL), môj ošetrujúci lekár už na ambulancii nepracoval a nemohol mi už Kl predpísať. Predpísal mi ju jeho šéf, až koncom 11/2011. Včera mi zo VsZP zavolali, že chýbajú niektoré údaje, ako napr: kedy bola OP prevedená a je potrebné ešte doložiť (prepúšťaciu správu z OP a interné vyšetrenie-nie staršie ako 6 týždňov. Keď som jej povedala dátum OP a že uvedené doklady doručím, mi pani povedala, že nemám nárok na platenú liečbu, lebo po operácii som mala byť odliečená do 6. mesiacov a tá je už preč, ale ak chcem, tak môžem za predpokladu, že si ubytovanie a stravu budem hradiť sama a na to mal mysieť lekár a upozorniť ma. No a tak moja radosť na liečenie sa rozplymula ako dym z nie vlastnej chyby Je mi to ľúto že ma lekár alebo niekto kompetetný na prešvihnutú dobu neupozornil.
Zituš ....tu niečo nesedí ........VČERA ??????...žeby rok papiere boli na stole ???

Tých 6 mesiacov niekedy znamená , že po operácii máš práve tú dobu uplatniť si nárok na to liečenie...inak padá ...

To upozornenie ???.....nuž Tvoj lekár sa na to vyonačil .....nie každý má takých ako ja , čo už ...
Kompetentný , t.j. aj poisťovňa šetrí .....sú to hajzli ...

Uzavrel by som snáď tým známym , ktoré občas rezonuje ... a hlavne pri vymáhaní nejakých pozdĺžností :

Neznalosť zákona ( vyhlášky ......) neospravedlňuje ....
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=Zitulda;2228326]Vďaka Ti Juraj, za priložený link, kde som sa dočítala mnoho zaujímavostí.
Po operácii v 08/2011 (s nárokom na platenú KL), môj ošetrujúci lekár už na ambulancii nepracoval a nemohol mi už Kl predpísať. Predpísal mi ju jeho šéf, až koncom 11/2011. Včera mi zo VsZP zavolali, že chýbajú niektoré údaje, .....

Mňa tiež tie dátumy prekvapili. Napíš ako je to správne. Ak je chyba v roku (08/2012 a 11/2012) tak od operácie bude 6 mesiacov vo februári a ak sú dátumy uvedené správne, tak kde bola žiadosť od novembra 2011? Čo sa týka liečenia, tak ťa nik neupozorní na to, že naň máš nárok a už vôbec nie, že sa treba poponáhľať, lebo pol roka ubehne ako voda. Nikoho netrápi prepadnuté liečenie, práve naopak, viacerí sa priam tešia...Slovensko a závisť :-((. Mám aj ja takúto skúsenosť, že som prišla o liečenie po operácii chrbtice :-(.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Vďaka priatelia za upozornenie máte pravdu správne dátumy majú byť 08/2012 a 11/ 2012. No čo už, ja nie som ani prvá, ani posledná ( Mareko tak sme už dve).
Juraj, v tom máš tiež pravdu, že neznalosť zákona neospravedlňuje ... to iba ja som súdila podľa seba, že na mieste lekárov by som súrila všetkých svojich pacientov, aby na to nezabudli.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Zitulda, podľa mňa máš na to liečenie stále nárok. Veď je iba január. A tých 6 týždňov...celkom tomu nerozumiem; keď sa návrh podával v 11/2012, tak do februára i bolo dlhšie obdobie ako 6 týždňov. Stačí iba doplniť potrebné dokumenty a trvať na pridelení liečenia. Podstatné je, že o liečenie musíš požiadať do 6 mesiacov od operácie a to si splnila. Možno som niečo nepochopila....?

Ešte raz som prečítala tvoj príspevok, nedá mi to. Nedaj sa, choď si to zistiť osobne u dákej inej pracovníčky, najlepšie priamo u vedúcej oddelenia. nech ti vysvetlia, čo si vlastne nesplnila :-(. Mne stále vychádza, že jediný problém je chýbajúca prepúšťacia správa a interné vyšetrenie, ktoré keď doložíš, malo by byť všetko OK.
Naposledy upravil mareko : 18.01.13 at 18:10 Dôvod: doplnenie
0 0
cickaa cickaa

cickaa je offline (nepripojený) cickaa

Aj ja sa chystam do kupelov,som po operacii chrbtice vlani v juli,takze idem do kupelov na liecebny pobyt A ,uz viem ze do Dudiniec do liecebneho domu Diamant,zaujimalo by ma ci mate niekto s tymito kupelmi skusenostia ake,a kolko trvalo kym vam prisiel termin kupelov ,teda cas od schvalenia liecby po oznamenie kedy nastupujete.vie mi niekto poradit?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať