Zavrieť

Porady

Daňový bonus a slobodný rodičia

zdravím poradaci, mam otazku, skor len tak na overenie...dvaja slobodny ludia maju dieta, ziju vsetci traja na spolocnej adrese, matka je na materskej dovolenke, ma otec narok na danovy bonus?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Má nárok, nikde sa nehovorí o tom, že musia byť manželia, ale dôležité je či žijú v spoločnej domácnosti.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Za vyživované dieťa daňovníka na účely daňového bonusu sa považuje dieťa vlastné ... atď., ktoré žije s daňovníkom v spoločnej domácnosti. Z uvedeného vyplýva, že daňový bonus si môže uplatniť jeden z rodičov, ak má zdaniteľné príjmy a žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti, bez ohľadu na to, či sú rodičia manželia.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Aj ja mám takého zamestnanca, narodili sa mu dve deti a žije s nimi v spoločnej domácnosti so svojou partnerkou. Pre uplatnenie DB som vyžadovala od neho :rodné listy detí, kde je on uvedený ako ich otec a čestné prehlásenie partnerky, že s nimi žije v spoločnej domácnosti.No a samozrejme urobiť zmenu vo vyhlásení k zdaneniu príjmov.

    stela-stela je offline (nepripojený) stela-stela

    stela-stela
    Danka Kosibová
    zdravím poradaci, mam otazku, skor len tak na overenie...dvaja slobodny ludia maju dieta, ziju vsetci traja na spolocnej adrese, matka je na materskej dovolenke, ma otec narok na danovy bonus?
    ma narok, tiez som sa stym stretla, dokoca aj ked su rozvedeny a maju spolocnu domacnost tak ma narok na danovy bonus

    Daňový bonus a slobodný rodičia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.