Zavrieť

Porady

Dobrý deň, ak sa mi bývalý priateľ vyhráža...

Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac
Som na materskej dovolenke a rozisly sme sa kvoly nezhodam a problemom,nadavkam a pred romom ma uz neras udrel,musela som to ukoncit aby som chranila seba a svoje dieta,no zacaly sa vyhrasky a aj mojim znamim s ktorimy sa stretavam.Mam nahraty rozvovor snim ako sa vyhraza ze vsetci schytame a kamaratovy rozbyje hlavu,a ja pridem o maleho(2r).Uz bola ras na neho podane trestne oznamenie ale niako to nepomohlo,chodieva aj ku mne domou v noci a trieska na dvere aj to som nahlasila aj volala policiu ale iba ho poslaly domou,nema u mna trvaly pobyt,takze tu nema co hladat,sud pridelil maleho mne,ale mam strach ze nam ublyzi aj mojim zmamim,Čo mi viete poradit,čo mam viac robyt?
Naposledy upravil arizona : 15.09.10 at 13:15
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

A aby som sa Tu nevykecávala len o pravopise, tak k veci. Skutočne neviem, čo by som pisateľke poradila. Náš právny poriadok totiž nemá účinné páky na ochranu proti takýmto násilníkom. Trestné právo, len vtedy, keď sa niečo stane, občianske právo na jej prípad sa nedá aplikovať.
0 0
ZoraŽ ZoraŽ

ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac
nehnevajte sa na moj pravopis,mala som snim vzdy problemi,no mala som uz uvahu na odstahovanie ale ja nechcem menit svoj svet kvôli nemu,preco ja sa mam stahovat,mam tu priatelou a dokonca aj jeho rodina sa voci mne obratila lebo som podala trestne oznamenie na neho,holohlavy ako ich nazivate mi nepomozu pretoze on sam roby biletara,mam svedcku klavesnicu tak mekcene tu niesu,ja byvam iba s babkou o ktoru sa aj staram ma 89r.Moja mama je v zahranici a brat ties som tu sama.ostaly mi iba znami a o tych nechcem prist...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

ZoraŽ Pozri príspevok
nehnevajte sa na moj pravopis,mala som snim vzdy problemi,no mala som uz uvahu na odstahovanie ale ja nechcem menit svoj svet kvôli nemu,preco ja sa mam stahovat,mam tu priatelou a dokonca aj jeho rodina sa voci mne obratila lebo som podala trestne oznamenie na neho,holohlavy ako ich nazivate mi nepomozu pretoze on sam roby biletara,mam svedcku klavesnicu tak mekcene tu niesu,ja byvam iba s babkou o ktoru sa aj staram ma 89r.Moja mama je v zahranici a brat ties som tu sama.ostaly mi iba znami a o tych nechcem prist...
Nie som právnik ale nevyriešil by to zákaz priblíženia sa? V prvom príspevku píšeš, že máš nejaké dôkazy. Medzi nami pokiaľ by si nešla niekam do zahraničia odsťahovanie sa nemá zmysel. Je biologickým otcom dieťaťa tak mu nik neutají Tvoju adresu. Ako otec má právo vedieť kde je jeho dieťa. Jedine dôkazy a súdny zákaz priblíženia sa.
P.s. Viem, že to máš ťažké. Ale vydrž a občas sem nakukni. Včera bol sviatok. Určite sa sem pozrie aj nejaký právnik.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

len na okraj - ako dopadlo to prvé trestné oznámenie? bolo postúpené na prokuratúru alebo zastavené?
a ešte by ma zaujímalo, čo je predmetom jeho vyhrážok. či je predpoklad, že ho to omrzí časom alebo to robí, lebo si potrebuje dokazovať aký je on chlap, že dokáže niekomu nahnať strach
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
konečne zdravím všetkých poraďákov, prosím vás ako sa dá legálne zbaviť takého somára? myslíte, že ak súd vydá rozhodnutie, aby sa nepribližoval, tak to nepomôže? Ak nemá trvalé bydlisko v byte, či dome, kde bývajú, razd dva mu môžu zakázať prístup. Toto viem. Aj polícia ho vždy vyvedie preč, ak by tam náhodou prišiel a oni si to neželali, aj hoci tam má dieťa. Takto to je. A ak mu súd zakáže vstup, tak tam nemá čo robiť. Máte niekto praktické skúsenosti s takým niečím? Napíšte prosím vás, potrebujem to vedieť aj ja.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Neviete náhodou ako sa dá čo najrýchlejšie dostať z bytu manžel, ktorý večne narúša doma kľud a je agresívny?
0 0
ZoraŽ ZoraŽ

ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac
ano nahrala som si jeho telefonat ako nas vsetkych pochyta pojednom a ze pridem o maleho.on je ras mily ze sa snim da aj normalne no o par hodym je zas agresivny same telefonaty a sms,no na policii sni urobyli iba pohovor,potom este prisiel ku nam domou na to som znovu volala policiu a ti ho iba poslaly prec,pokial nebudem mat modriny alebo nenaplni skutkovu poctatu tak ziadny zakaz nebude...
0 0
ZoraŽ ZoraŽ

ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac
ideme este na sud do Pezinka ohladom maleho a vyzivneho,snat sa dostavy
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

Bohužial v mojom okolí mám podobnú skúsenosť... a reakcie polície: "Však dokopy nič neurobil, len sa vyhráža."

Myslím, že polícia Ti pomôže, až keď Ti naozaj ublíži, čo sa dúfam nestane. Tiež by som navrhovala odísť čo najďalej preč.

Bohužial naše zákony sú veľmi slabé a skôr chránia násilnikov ako obete.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Neviem iba rečnícka otázka. Radíte jej odísť? Ale... Žije s 89 ročnou babičkou. Má tu priateľov. Ak by aj mala financie na presťahovanie o čom pochybujem v rámci Slovenska ju do pár dní nájde. A legálnou cestou majú spoločné dieťa. V cudzom prostredí bez blízkeho človeka bude ešte zraniteľnejšia. Ak je násilník tak mu robí doslova dobre, že sa ho niekto bojí... Viem, že polícia nemôže urobiť viac ako poslať ho preč ak vstúpi do jej bytu a tam sa stále schovávať nemôže. Ale predsa len nejaká cesta sa musí nájsť. Takto sa žiť nedá. Aj pre to dieťa to musí byť ťažké. Ustráchaná mama. Otec raz milý raz násilný. Čo je to za detstvo. Veď vlastne nepriamo robí zle vlastnému dieťaťu a poznačuje ho na celý život.

ZoraŽ Pozri príspevok
on je ras mily ze sa snim da aj normalne no o par hodym je zas agresivny same telefonaty a sms,no na policii sni urobyli iba pohovor,potom este prisiel ku nam domou na to som znovu volala policiu a ti ho iba poslaly prec,pokial nebudem mat modriny alebo nenaplni skutkovu poctatu tak ziadny zakaz nebude...
Týmto v tejto téme končím lebo pomôcť neviem. Viem iba, že utekať a schovávať sa celý život nedá. Už kvôli dieťaťu nie.
A Zorka Ty sa neboj o dieťa neprídeš. To je iba jedna z foriem zastrašovania. Drž sa a snaž sa byť čo najviac v pohode. Si v prvom rade matka a deti sú vnímavejšie ako si myslíš.
1 0
martana martana

martana je offline (nepripojený) martana

Dobrý deň,
prosím o radu, mala som 9-ročný vzťah taký, že sme boli spolu raz za dva týždne v priemere. Je to šofér z povolania.. Teraz po 9 rokoch som stretla iného muža a chcela by som s ním začať nový život. Už pred pol rokom som sa rozišla s priateľom, ale on to stále nechce pochopiť, vypisuje mi, prosí, nech mi píšem, lebo si niečo urobí....bojím sa mu povedať, že mám iného....je to neférové, viem, ale mám strach, že sebe, mne, alebo jemu niečo urobí. Som zúfalá, neviem, čo mám robiť.
0 0
mariotto mariotto

mariotto je offline (nepripojený) mariotto

Ak vám môžem poradiť, tak znova podajte trestné oznámenie, ale podajte ho na prokuratúre, a zoberte si so sebou aj dôkazný materiál (nahrávku). V prípade ak ste trestné oznámenie podali na polícii a dlho sa nič nedeje tak môžte dať podnet prokurátorovi na prešetrenie postupu policajta. Podľa toho čo píšete, tak to podľa môjho názoru napĺňa znaky skutkovej podstaty trestného činu nebezpečného vyhrážania v zmysle § 360 TZ, takže nechápem prečo polícia nezačala konať vo veci.
0 0
martana martana

martana je offline (nepripojený) martana

ale on sa mi nevyhráža, len mi vypisuje a prosí, nech sa k nemu vrátim.
0 0
mariotto mariotto

mariotto je offline (nepripojený) mariotto

martana Pozri príspevok
ale on sa mi nevyhráža, len mi vypisuje a prosí, nech sa k nemu vrátim.
moja odpoveď bola adresovaná pôvodnému príspevku od členky menom ZoraŽ
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nerešpektuje Tvoje rozhodnutie, zrejme......
0 0
martana martana

martana je offline (nepripojený) martana

Mariotto, to bol príspevok z roku 2010
A nerešpektuje moje rozhodnutie....len ja sa bojím povedať mu pravdu.
0 0
mariotto mariotto

mariotto je offline (nepripojený) mariotto

pardon ospravedlňujem sa, vôbec som si to nevšimol, ďakujem za upozornenie
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

martana:
Napíš mu / povedz mu férovo pravdu, že to nikam neviedlo, atď, od života máš iné očakávania. 9 rokov je moc, si žena a ak by si čakala ďalej zostaneš na ocot. Nech Ti viac nepíše a nevolá / jeho el. mail daj do spamu, zablokuj hovory z jeho telef. čísla a pusť ho z hlavy. Neboj sa, nič si neurobí.
0 0
martana martana

martana je offline (nepripojený) martana

to som mu povedala už tisíckrát, nepomohlo
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

V prvom rade sa ty musis k tomu postavit a otvorene mu povedat, ze vas vztah skoncil, mas uz noveho priatela a nezelas si , aby ta nadalej "otravoval".
Pokial mu ty nedokazes povedat pravdu, vyzera to cele ako keby si si nechavala otvrene zadne dvierka, coho sa on zasa chyta ....

Jednoducho mu povedz/napis pravdu a oznam mu, ze to je posledny kontakt, ktory s nim mas a na ziadne dalsie maily ci telefonaty odpovedat nebudes.
A toho sa drz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať