Zavrieť

Porady

Domovy poriadok

Dobry den,
kupili sme holobyt v novostavbe, avsak niektory obyvatelia v dome byvaju uz vyse roka. Na schodzi (ktora sa konala este predtym nez sme kupili byt) si odsuhlasili domovy poriadok a kedze uz vacsina z nich mala dokoncene byty, dali don zakaz vrtania cez vikend. Zo schodze nie je ziadna zapisnica a domovy poriadok nie je nikde zverejneny. Tento domovy poriadok nam ostatnym (co sme kupili byty od developera neskor) komplikuje zivot, pri dokoncovani bytov ... Ma taketo obmedzenie oporu v zakone a ako som ja viazany dodrziavat tento poriadok?
Dakujem
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ufinka Pozri príspevok
Domace zvierat
>
> 1.Chov domacich zvierat musi byt v sulade s platnymi predpismi
> Ministerstva podohospodarstva SR, Statnej vet. spravy a so vseob.
> nariadenim OU BA - Ruzinov.
> 2. Vsetky domace zvierata musia byt chovane legalne t.j. so suhlasom
> nadpolovicnej vacsiny vlast nikov v dome a so suhlasom vsetkych
> vlastnikov bytov v prislusnom vchode.Ak niektory vlastnik chova zviera
> neprijatelne pre vacsinu vlastnikov, spolocenstvo ho poziada o jeho
> odstranenie. Pocet chovanych zvierat ( najma macky a psi ) v kazdom
> byte nesmie presiahnut 2kusy.
>
> a dalej sa pise o skodach a znecisteni kt musi majitel odstranit v
> spolocenskych priestoroch

volala som na Miestny Urad nasej mestskej casti a bolo mi povedane : uz davno neplati VZN , ktore o tych podpisoch hovorilo.
Uz je Miestny úrad Bratislava-.....
Maju to tam vsetko stare v stanovach, cize su neplatne, mali by ich zmenit v zmysle zakona...
Je to kazdeho osobna vec chov psa. Musi byt prihlaseny na platenie dane a vychovany a neznecistovat.


Preto sa chcem dopatrat Domoveho poriadku v zmysle zakona, kedze byty su v osobnom vlastnictve a nie vo vlastnictve druzstva...
Ufinka, to hrubo zvýraznené a podčiarknuté ha-ha-ha.
Byt je tvoj, nikto nemá právo ti zakazovať, čo si v ňom nemôžeš robiť (samozrejme, ak to nezakazuje zákon a v medziach zákonov). Psa ti nejaký domový poriadok, ostatní vlastníci, správca domu, predseda SVB zakázať nemôžu. A tiež ti za porušenie tohto neplatného ustanovenia v domovom poriadku nemôžu dať sankciu, lebo je to neplatné ustanovenie.
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Llívia, ale vlastníci môžu prijať rozhodnutie, že každý kto má v bytovke psa zaplatí 1,50 EUR/ mesačne....u nás to tak je.....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

IvanPK Pozri príspevok
Llívia, ale vlastníci môžu prijať rozhodnutie, že každý kto má v bytovke psa zaplatí 1,50 EUR/ mesačne....u nás to tak je.....
IvanPK na základe čoho ste dospeli k rozhodnutiu, že každý kto má v bytovke psa zaplatí 1,50€ mesačne. Komu to zaplatí, ako to zaplatí, ako to zaúčtujete, načo dané € použijete???
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Sumu som navrhol ja, nadpolovičná väčšina to odsúhlasila, poplatok ide SVB,správca to zaúčtuje a použijeme to napr. na nákup rohožiek, ktoré sú špinavé od tých, ktorí chodia so psami po tráve a stúpia do h..... a potom si to utrú do rohožky, máme aj dve susedy ktoré za poplatok upratujú.....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

koľko máte v bytovke psov? prečo platia za psov, keď majitelia robia bordel, chudáci hafani ako často meníte rohožky?
V ročnom zúčtovaní za byt budú jednotlivé rodiny vidieť, koľko € zaplatili majitelia za psov a čo bolo z toho platené?
Naposledy upravil jozka56 : 23.01.11 at 12:10
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

6 vlastníkov z 30 má psa, nemám nič proti psom ale chodím denno denne po schodisku a vidím čo sa tam deje...ešte sme ich nemenili ale už budeme asi musieť.....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ešte prosím odpoveď na otázočku, ktorú som doplnila...
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

jednoduché, nie, nebudú.....je to podstatné.....pre SVB....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ako majiteľka psa, by som s tým nesúhlasila a žiadala by som podrobnejšie zúčtovanie, kde je 9€ mesačne a kde 108€ ročne
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

to si asi jediná čo by ju to zaujímalo, tie ERáče sú vo FO.....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

je to možné))) chcem vedieť kam idú moje € za psa.....a na druhej strane je povinnosťou správcu oznámiť na čo boli využité, alebo ich šetríme pre hafanov...alebo tieto € zhltnú odmenu susediek za upratovanie, ale potom...
zas nová otázka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať