Zavrieť

Porady

Hlasovanie

Dobrý, poradil by mi niekto, prosím, či ako manžel vlastníčky bytu mám možnosť hlasovať na schôdzi vlastníkov bytov alebo potrebujem splnomocnenie? Nie som si tým istý, ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak ste spoluvlastníci bytu, tak áno! Ale, ak sa schôdze zúčastníte obaja, ruku zdvíha, hlasuje len jeden. Ak je vlastníčkou bytu len manželka, nie! Musí mať manžel splnomocnenie. Je síce pravda, že by to v tichosti mohlo prejsť, ale ak by sa niekto rozhodol napadnúť jeho hlasovanie, bez splnomocnenia na 99,99 percenta by uspel.

    182/1993, § 14, odsek 5

    (5) Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome. Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome môže písomne, s úradne overeným podpisom, splnomocniť inú osobu, aby ho na schôdzi vlastníkov zastupovala. Súčasťou splnomocnenia môže byť aj príkaz, ako má splnomocnenec hlasovať pri konkrétnych otázkach. Splnomocnená osoba sa originálom splnomocnenia preukazuje na začiatku schôdze rade alebo zástupcovi vlastníkov.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Pozor na splnomocnenie, musí byť podpis overený na matrike alebo u notára.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    V takom to prípade, kde je viac vlastníkov sa pri hlasovaní počíta len jeden hlas a to len vtedy, ak je pri hlasovaní medzi vlastníkmi zhoda. V prípade, že zhoda nie je, je tento hlas neplatný.

    Sagemka je offline (nepripojený) Sagemka

    Sagemka
    Ahojte poraďáci, ale čo v tom prípade, ak vlastníctvo bytu je napr. pri dvoch vlastníkov rovnaké, t. j. 1/2 vlastní každý zvlášť.
    Aj vtedy sa počíta len jeden hlas?
    Ďakujem.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Sagemka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, ale čo v tom prípade, ak vlastníctvo bytu je napr. pri dvoch vlastníkov rovnaké, t. j. 1/2 vlastní každý zvlášť.
    Aj vtedy sa počíta len jeden hlas?
    Ďakujem.
    sito
    Poraďák
    12-10-10 07:49 AM
    Re: Hlasovanie
    Ak ste spoluvlastníci bytu, tak áno! Ale, ak sa schôdze zúčastníte obaja, ruku zdvíha, hlasuje len jeden.
    Jeden byt - jeden hlas ...
    Si predstav , že by bolo vlastníkov bytu viac ...pri niektorých rodinách ( rómskeho typu ) by v pohode prehlasovali aj celý vchod ...
    Páne Bože , pomáhajže ...


    Stačí len čítať ....ALE ...odvtedy sa nič nezmenilo ...

    Sagemka je offline (nepripojený) Sagemka

    Sagemka
    Ďakujem, ale aj tak mám s tým problém, lebo keď sa bral úver, tak súhlas musel byť aj od týchto vlastníkov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sagemka Pozri príspevok
    Ďakujem, ale aj tak mám s tým problém, lebo keď sa bral úver, tak súhlas musel byť aj od týchto vlastníkov.
    Samozrejme, že musel byť. Každý vlastník mal jeden polovičný hlas, za jeden byt bol teda jeden hlas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.