Zavrieť

Porady

ISPIN program a vyradenie a zaradenie majetku

xino xino

xino je offline (nepripojený) xino

Ahojte,začala som pracovať v rozpočtovke s programom ISPIN,poradí mi niekto podrobne ako to v tomto programe zaúčtovať čo všetko sa tam zadáva?ďakujem
Usporiadat
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

ďakujem, ale to mi vyhadzuje len zostavu účtovný denník, ja idem podľa predchádzajúcej účtovníčky a ona má vytlačenú zostavu Denník dávky. Ja už som prešla všetko možné, ale toto fakt neviem nájsť.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

A načo Ti je denník dávky? Veď predsa všetky zadané doklady sa dajú vytlačiť, faktúry, pokladňa, interné doklady atď.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

to áno, ale keďže v RO pracujem len krátko, riadim sa podľa bývalej účtovníčky. Ona mala denník dávky vytlačený mesačne a založený pri uzávierke. Ja sa stále ešte učím, pre mňa je to všetko nové,takže tak.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Tak ako som písala, denník dávky je účtovníctvo, účtovný doklad, zostavy a prvý v poradí je denník dávky bez WF, to znamená otvoriť účt. dokl. a tam sa ukážu zostavy a v denníku sa opíšu všetky účtovné doklady od začiatku roka, t.z. pokl,.FA, banka atď. čiže všetko od 1.1. do 31.12.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Veľmi veľmi pekne ďakujem
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Myslím, že je to tlačiť každý mesiac škoda času, papiera a tonera, ale je to vec názoru.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Prosím prosím, z čoho mám vychádzať pri vypĺňaní Správy o hospodárení? Pozerám podľa minuloročnej,ale neviem sa z toho vysomáriť
Vopred ďakujem za radu.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Opäť prosím o radu Poslali mi na opravu KB a k tomu napísali, že Ministerstvo školstva vykazuje voči nám 648 a ja vôbec neviem prísť na to, kde to mám zapísať. Ak účet je proti tej ich 648? prosím..je to súrne...vopred veľká vďaka
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

To znamená, že od MŠ ste dostali peniaze, alebo ste nejaké nevyčerpané vracali späť, 648 asi nebude účet ale suma. Ja som KB balík ešte nerobila. Nebude to niečo napríklad s maturitami?
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

KB som už vyriešila,ale mám horší problém Teraz som zistila, že sa mi do účtovníctva nepreniesli počiatočné stavy z r.2011, volala som firmu Asseco,ale keďže porobili zmeny asi tam majú toho veľa a nikto sa mi neozýva POMOC...prevodový mostík som robila, vytvoril sa ID,ale je prázdny. Môžem ten prevodový mostík urobiť znovu? Ja som už zúfalá, uzávierka mala byť poslaná už včera...prosím poradte niekto
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Napísala by som to emailom do ASSECO s tým, že veľmi pekne prosím, sama by som asi nešaškovala. Ja som to tiež v januári pokazila a p. Húrová povedala, že som mala pôvodný ID doklad
zmazať a urobiť znova, ale sama by som to neriskovala.napísať a poprosiť veľmi pekne. No bóže pôjde uzávierka v najhoršom prípade zajtra svet sa nezrúti,v najhoršom prípade Ti vynadajú, no a čo? Nám dnes všetkým povracali uzávierky kvôli počiatočným stavom v PC.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Vďaka...ja som tam radšej zavolala, ale mala som nervy už, dosť dlho som čakala kým sa ozvali. Asi viacero ľudí malo problém s tým, neviem prečo robia zmeny v takomto období. Našťastie ten milý ujko na druhej strane linky mi pomohol Ešte teraz obdivujem jeho trpezlivosť so mnou. Uzávierku som poslala, ale myslím, že zajtra ju budem mať naspäť. No nevadí, aspoň mi konkrétne povedia ak bude niečo zle. Ešte raz vďaka za podporu
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Ahoj, opäť potrebujem poradiť Ako mám zaúčtovať darované peniaze? Boli vložené priamo na náš príjmový účet, potom sme ich preposlali na VUC a oni nám ich poslali na výdavkový účet. Sú to vlastné prostriedky na grantový program. Už sa z toho neviem vysomáriť. Čiže ako zaúčtovať príjem na prijímový, preposlanie na VUC a príjem na výdavkový? Budem veľmi vďačná za každú radu. Vopred ďakujem.
0 0
ZUZIKLES ZUZIKLES

ZUZIKLES je offline (nepripojený) ZUZIKLES

Mala si dať peniaze na darovací účet, z tohto účtu na príjmový účet, postup účtovania:
darov. účet 221 ...DAR/384...DAR, prevod na príjmový 261/221
príjmový účet 223...311...72a / 261 odvod VÚC 351 /223 ... 7, zároveň listom žiadaš o vrátenie fin. prostriedkov a uvedieš čo sú to za peniažky a načo ich použiješ.
keď sa ti vrátia na výdavkový účet zaúčtuješ: 222...7/354...DAR.
použitie:
5xx...72a/222..6xx..72a
Zatiaľ ahoj
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Ahoj a ďakujem. No práve to, že to nešlo cez darovací účet. A teraz neviem či dať ten príjem na 223/384 alebo oproti akej 3... to dať? Odvod na vuc 351/223, transfer 354/351 a príjem 222/354. Mohlo by to tak byť?
0 0
katka85r katka85r

katka85r je offline (nepripojený) katka85r

Vlastuša .. ahoj ako si sa zabehla? ja som v podobnej situácii ako ty pred pár rokmi
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

katka85r
Vlastuša .. ahoj ako si sa zabehla? ja som v podobnej situácii ako ty pred pár rokmi
Kede jej posledna návšteva bola 18.04.13 14:15, asi tazko odpovie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať