Zavrieť

Porady

fajcenie na balkone

Dobry den!
Potrebovala by som poradit..kupila som byt,pri navsteve domovnicky
mi oznamila,ze SVB rozhodlo,ze je ZAKAZANE fajcit na balkone.
Moze to naozaj byt pravda?Som z toho zufala,v novom byte sa citim
ako vo vazeni
dakujem za akukolvek radu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ja som pochovala susedu s rakovinou, priateľku s rakovinou, dvoch priateľov, čo prestali skoro fajčiť s rakovinou, malé deti zomierajú na rakovinu. Zlá strava, zlé ovzdušie, zlá atmosféra spoločnosti, to je nikotín, čo rovnako zabíja, len nesmrdí....A tak idem plesknúť tému ako vyriešenú, lebo nakoniec by som neprežila, ak už máme Ficovu daň, Ficove odvody, a ešte aj za toto by mohol, aj keď už môže za všetko, aj za moju mrkvu nevykopanú....a fertik.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tomasenkoslav Pozri príspevok
jéémine....

nevieš-nechceš pochopit /ani jeden fajčiar/, že tie špaky a popol nam vadia asi najmenej ?

nevieš-nechceš pochopiť ,že nikomu do huby nedam ale že asi ina metoda nie je aby ste to už konečne pochopili , že nam škodíte ?
Vidíš, a mne špaky a popol vadia najviac. Ja ako fajčiar Ti čím škodím? Hááááááááá? A do huby si radšej zakúsni, nepaušalizuj a nedrístaj. Taký veľký chlapec.
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

anto Pozri príspevok
odstreliť všetkých fajčiarov, iba robia neporiadok a smrdia!!!!!
no to by bolo riešenie ????!!!!.... potom odstreliť homosexuálov, lesbičky, invalidov, deti, starých....
Prepáč anto, ale Tvoj názor je totálne chorý !!! A to som nefajčiarka, ale v živote by som nenapísala niečo také ....
2 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

tomasenkoslav Pozri príspevok
to je presne to naše Slovensko. V ramci anonymity internetu každy robi ramena a všetko vie a je mu všetko jasne. Vladnu nam tu zlodeji, ožrani , celebrity, mafiani - zakony platia len pre chudobu. Ked niekoho prepadnu, tak sa odporuča kričať "horí " lebo pri zvolani "pomoc" od strachu beži každy kade-lahšie a trasu sa mu kolena ,že by nebodaj mal svedčiť na sude.
Na cigaretach je myslim napisane niečo ako, že ministerstvo zdravotnicva varuje, že fajcenie može sposobiť rakovinu a smrť. A paradaoxne prave nefajčiari ťahaju v tomto za kratši koniec.
A tu mi bude banda fajčiarska pisať, že som nenormalny, ked sa nebodaj chcem proti nim branit.

Tu sa nejaky člen furt ohana kompromisom a ohladuplnostou. Ja vravim, že nič take pri fenoméne fajčenie neexistuje. My mame male dieta a tak sa teraz pohybujeme viac v spolocnosti , kde su male deti. Matka - cigaretľa v hube a dymí nemluvnatu do kočika.... ked je už matke lahostajné zdravie svojho dieťaťa ....

Keby jestvoval zakon, tak by mohol to dieta ochranit pred matkou IQ-TYKVE. ALe bohuzial tu take ešte dlho nič nebude, tak nam neostane nic ine ako trpiet / nie tolerovať/ ale trpieť to , že nam ničite zdravie a ani Ti nemožem dať do držky lebo Ta zakon ochranuje a mna pred tebou nie !!!
Kocurkovo.

My /slovaci/ tak vieme v ramci pracovnej doby pisat na net sprostosti o tom že čo - kde -ako , co je zle a co nam vadi ale ked "padla" a treba ist k volbam, referendu, do štrajku aby sme to zmenili , tak ideme radšej vyoravať zemiaky.

.... a ja inhalovať cigaretovy dym ... mal by som si zaplatit asi liečenie aby som ešte par rokov mohol podýchat tu fasza voňavu a nezavadnu nikotínovú arómu. A ešte si priplatim psychologa aby ma nejako presvedcil , že mi cigaretový dym neškodi ...
paradox je,ze aj keby chcel clovek s niektorymi tvojimi nazormi suhlasit,tak tvoje vykriky o tom ako nas bit basebolkou,alebo mi dat do drzky uplne menia pohlad na teba ako takeho......ale to tiez o niecom svedci a nadpriemerna inteligencia to asi nebude
2 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

A čo keď mi susedia štartujú autá pod balkónom, mám im zakázať štartovať, že mi ide dym do bytu a prádlo mi napáchne dymom? Je to o tolerancií veď ten fajčiar nestojí na balkóne stále a nefajčí jednu za druhou. V baroch a reštauráciach by som zakázala fajčiť lebo tam sedia aj nefajčiari a dýchajú neustále dym. No na svojom mi to nik nezakáže. A teraz sa pusti do mňa.
2 0
vieragash vieragash

vieragash je offline (nepripojený) vieragash

expeeert Pozri príspevok
Myslím že tým "daním do držky" chcel povedať niečo iné...
Keď niekoho zmlátim basebolkou za 5 min. a ten dotyčný zomrie, tak toho bitkára zavrú do basy, kdežto ak niekto tým že fajčí a druhému tým ničí zdravie a obrazne ho tým "zabije" (trebárs aj keď to bude pomalé a bude to trvať 20 rokov) tak tomu/tým fajčiarovi/om sa nič nestane...
Ak bude niekto mlátiť sám seba tou basebolkou, tak to môže byť každému u ..., tak ako každému bude jedno, keď fajčiar si bude ničiť zdravie len tam, kde to tiež každému bude u ...
Možno to trochu zextremizoval, ale v podstate povedal pravdu...
V prvom rade by mali byť tolerantní fajčiari
Normalne plne cintoriny su ludi, ktori umreli na pasivne fajcenie... Ano, fajciar ma vyssiu pravdepodobnost rakoviny pluc a naslednej smrti. Ale pasivny fajciar???? No schvalne, menuj aspon jedneho, co zomrel priamo na nasledky pasivneho fajcenia, pripadne mal tazke zdravotne problemy.Uplne sibnuty extremizmus, konieckoncov ako kazdy extremizmus.
BTW byvam v dome, a sused kuri drevom. To by si mal citit ten dym, ked ho nema dobre vysusene. A v zivote by ma ani nenapadlo nejakym sposobom ho ohrozovat slovne ani bejzbolkou a vychadzame si spolu dobre. Viem ze to musi robit, respektujem to, ok.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
anto Pozri príspevok
odstreliť všetkých fajčiarov, iba robia neporiadok a smrdia!!!!!
Tak to by nás asi veľa nezostalo na tom svete. Asi by tu potom bolo prázdno.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Veronika ja som tiež nefajčiar a s tvojím názorom sa dá súhlasiť. Ale podľa súčasných zákonov sa to veľmi riešiť nedá. A inak by to bolo nezákonné.

Ak by ste to chceli inak, tak by sa musel zmeniť zákon.
Zatiaľ to platí takto. Hovorí sa tam iba o verejných priestranstvách.
Treba sa obrátiť na poslancov aby v tomto smere prejavili iniciatívu. Nielen o fajčení marihuany

377
ZÁKON
z 26. mája 2004
o ochrane nefajčiarov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 7
Zákaz fajčenia

(1) Zakazuje sa fajčiť
a) v prostriedkoch pravidelnej osobnej železničnej dopravy
okrem vyhradených vozňov, v prostriedkoch
ostatnej vnútroštátnej pravidelnej osobnej dopravy,
v čakárňach a v prístreškoch na zastávkach vnútroštátnej
pravidelnej osobnej dopravy, na krytých nástupištiach
a v uzavretých verejných priestoroch súvisiacich
s touto dopravou určených pre
cestujúcich, na otvorených nástupištiach vo vzdialenosti
4 metre od vymedzenej plochy nástupíšť,

b) v zdravotníckych zariadeniach okrem fajčiarní vyhradených
pre zamestnancov,

c) v základných školách, v stredných školách a v školských
zariadeniach, v predškolských zariadeniach
a v priestoroch detských ihrísk,

d) vo vysokých školách a v študentských domovoch okrem
fajčiarní vyhradených pre zamestnancov,

e) v zariadeniach sociálnych služieb okrem fajčiarní
vyhradených pre zamestnancov,

f) v kultúrnych zariadeniach a v uzavretých športových
zariadeniach okrem fajčiarní,

g) vo verejne prístupných priestoroch úradných budov
a zariadení, obchodov, divadiel, kín, výstavísk, múzeí
a galérií,

h) v zariadeniach spoločného stravovania okrem tých
zariadení spoločného stravovania, ktoré majú oddelenú
časť pre fajčiarov,

i) v cukrárňach a v zariadeniach rýchleho stravovania.

(2) Zákaz fajčenia na pracoviskách ustanovuje osobitný
predpis.3)

(3) Obec môže všeobecne záväzným nariadením obmedziť
alebo zakázať fajčenie aj na iných verejne prístupných
miestach.
Po novelizácii 87/2009

9. V § 7 ods. 1 písmená a) a b) znejú:
„a) na verejných letiskách,2a) v dráhových vozidlách
vnútroštátnej verejnej osobnej dopravy na železničných
dráhach, električkových, trolejbusových, lanových
a špeciálnych dráhach, v priestoroch železničných
staníc a zastávok, v prostriedkoch autobusovej
vnútroštátnej hromadnej osobnej dopravy, v čakárňach
a v prístreškoch na zastávkach vnútroštátnej
pravidelnej osobnej dopravy, na krytých nástupištiach
a v uzavretých verejných priestoroch súvisiacich
s touto dopravou určených pre cestujúcich, na
otvorených nástupištiach do vzdialenosti štyri metre
od vymedzenej plochy nástupíšť,
b) v areáloch zdravotníckych zariadení okrem fajčiarní
alebo fajčiarskeho priestoru, ktorý je vyhradený na
psychiatrických oddeleniach,“.
Poznámka pod čiarou k odkazu 2a znie:
„2a) § 2 písm. j) zákona č. 143/1998 Z. z. o civilnom letectve (letec-
Strana 922 Zbierka zákonov č. 87/2009 Čiastka 36
www.zbierka.sk Za obsah týchto stránok zodpovedá výhradne IURA EDITION, spol. s r. o.
© IURA EDITION, spol. s r. o.
ký zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení
neskorších predpisov.“.
10. V § 7 ods. 1 písmená g) a h) znejú:
„g) v úradných budovách, v uzavretých verejne prístupných
priestoroch všetkých typov predajní, v divadlách,
v kinách, na výstaviskách, v múzeách a galériách,
h) v zariadeniach spoločného stravovania, okrem zariadení,
ktoré majú pre nefajčiarov vyhradených minimálne
50 % z plochy, ktorá je stavebne oddelená
od časti pre fajčiarov, pričom priestor pre nefajčiarov
musí byť umiestnený pri vstupe do zariadenia,“.
11. V § 7 ods. 1 písmeno i) znie:
„i) v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo,2b)“.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Dnes, 01:51 PM

Janko, viem že sa to riešiť nedá - nefajčiar nikdy nevyhrá boj nad fajčiarom. Vo vlastnom byte, ani na pracovisku ...
Veronika ak by niekto toto vyriešil, tak by si zaslúžil Nobelovu cenu. Ale aj taká je demokracia. Nie všetkým sa to musí páčiť. Ani mne sa takýto stav nepáči, ale riešiť bezprávie iným bezprávím nevyzerá najlepšie. A tak to nie je iba u nás.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Braňo Pozri príspevok
Cigaretový dym obsahuje približne štyritisíc rôznych chemických látok s účinkom na organizmus. Ide o pevné častice aj plyny, napríklad nikotín, dechty, oxid uhoľnatý, formaldehyd, kyanovodík, benzén, rádioaktívne polónium, močovinu, nitrozamíny, voľné radikály, čpavok, nikel, arzén, kadmium a ďalšie. Z nich viac ako šesťdesiat priamo dokázateľne poškodzuje organizmus. Cez krvný obeh sa dostávajú do celého tela, kde môžu vyvolávať najrôznejšie ochorenia.
No Braňo,
jednalo sa mi hlavne o tie dechtové splodiny.
Tie sú najškodlivejšie, lenže prevážna časť tých splodín je škodlivá v horúcom stave (cca 300 až 400 C°) a tie zostávajú v pľúcach fajčiara.
------------------------------------------------------------
Pri grilovaní vznikajú veľmi podobné splodiny a ľahko sa usadzujú priamo na mäse. No a tie nám pravdepodobne už toľko neškodia. Alebo sa mýlim?
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
veronikasad Pozri príspevok
Som nefajčiar, tak teraz možno naštvem fajčiarov. Prečo by som si nemohla na svojom balkone vychutnať kávičku bez smradu z cigariet od susedov ?
Moja krajšia a múdrejšia polovička je abstinujúci fajčiar, teda nefajčiar. Fajčím už len na okraji záhrady, a on sa sťažuje, že nemôže pozerať televíziu v obývačke....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tomasenkoslav Pozri príspevok
nechajme to už tak , nevidiš že to s nima nema zmysel. vždy to tak bolo a aj to tak zrejme zostane. oni nam možu ničiť zdravie. maju nato papier. su nato patricne pyšní ale hlavne držia ako hyeny pri love - pekne spolu.

Každy fajciar dobre vie, že mu to škodi ale kedže je lahostajní k svojmu zdraviu, tak nemožme predsa cakat, že bude brat ohlad na iných - ked ani na svoje deti neberie ohhlad.
Mňa si trošku podráždil tou pálkou a ako si veľmi chceš ochraňovať svoje zdravie a zdravie svojich detí.
-------------------------------------------------------------------
S tou pálkou by si mal nabehnúť do parlamentu a nie sem.
Ak by si chcel naozaj zabojovať o svoje deti a nie len zaútočiť na fajčiarov, tak by si nenechal bývať svoju rodinu v nejakom zahúlenom paneláku, kde si nemôžeš otvoriť ani balkón.
----------------------------------------------------------
Zabojoval by si o nejakú haciendu na vidieku.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danila Pozri príspevok
Veronika, ja tiež fajčím na balkóne. Zabetónovaná, aby nepreniklo nič nedajbože cez škárku steny, lebo.....uf. Aj suseda fajčí na balkóne. Ak by som Ťa videla popíjať kávičku na balkóne ako nefajčiarku, tak by som to rešpektovala, počkala pokojne, ja absťákmi netrpím, ja som vďaka Porade na to prišla dávno v Cilkinej téme ako niekoľko dní abstinujúca. Ja mám rešpekt pred nefajčiarmi. Som ohľaduplný fajčiar, ale ako tu čítam tieto príspevky, tak mám silný pocit, že keď vypúšťajú humus zo Slovnaftu, a to ma dusí na zadusenie, tak všetci nefajčiari by mali RZP s rúškami na ústach ležať pod infúzkami na ARO.
Danilka, ja tiež tých balkonových fajčiarov akceptujem, ale nikto ma neuvidí na žiadnej brigáde zbierať špaky pod balkonom ...
Ak si chce niekto dobrovolne ničiť zdravie, je to jeho rozhodnutie.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
newyorcanka Pozri príspevok
Dobry den!
Potrebovala by som poradit..kupila som byt,pri navsteve domovnicky
mi oznamila,ze SVB rozhodlo,ze je ZAKAZANE fajcit na balkone.
Moze to naozaj byt pravda?Som z toho zufala,v novom byte sa citim
ako vo vazeni
dakujem za akukolvek radu
Aké sú za to sankcie?
0 0
newyorcanka newyorcanka

newyorcanka je offline (nepripojený) newyorcanka

to som sa nespytala,bola som z tej infirmacie v takom soku
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Som nefajčiar, tak teraz možno naštvem fajčiarov. Prečo by som si nemohla na svojom balkone vychutnať kávičku bez smradu z cigariet od susedov ?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
newyorcanka Pozri príspevok
Dobry den!
Potrebovala by som poradit..kupila som byt,pri navsteve domovnicky
mi oznamila,ze SVB rozhodlo,ze je ZAKAZANE fajcit na balkone.
Moze to naozaj byt pravda?Som z toho zufala,v novom byte sa citim
ako vo vazeni
dakujem za akukolvek radu
haluz
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

newyorcanka Pozri príspevok
to som sa nespytala,bola som z tej infirmacie v takom soku
neviem si celkom dobre predstavit,ze si kupim byt a niekto mi ide hovorit kde mozem fajcit......predpokladam,ze je to kvoli spakom pod oknami,ale aj tak mi to pride pritiahnute za vlasy asi by som obehla susedov a snazila sa zistit kde fajcia oni Daj vediet ako si to poriesila,som vazne zvedava
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
newyorcanka Pozri príspevok
to som sa nespytala,bola som z tej infirmacie v takom soku
Tak fajči v okne. Alebo ani to sa nesmie?
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

veronikasad Pozri príspevok
Som nefajčiar, tak teraz možno naštvem fajčiarov. Prečo by som si nemohla na svojom balkone vychutnať kávičku bez smradu z cigariet od susedov ?
Jasne,ale je tu aj druha stranke veci-preco by si nemohol fajciar vychutnat kavu aj s cigaretou.......... ten dym sa vonku rozplynie...ine by to bolo v uzavretych priestoroch - tam by to vadilo aj mne a to fajcim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať