Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

nisa nisa

nisa je offline (nepripojený) nisa

Potrebovala by som jednu malú radu. Som živnostníčka a momentálne pracujem aj na dohodu o vykonaní práce. Zamestnávateľ, ktorý má so mnou uzatvorenú dohodu za mňa odvádza daň. Ako si mám túto dohodu uplatniť v jednoduchom účtovníctve ?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Veľmi mi pomôže.
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem, hneď sa mi to zdalo nejaké divné, to bude tym programom, len som sa zľakla či mi niečo neušlo.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ajobs
Pri DoVP sa neplatí zdravotné ani sociálne poistenie pri akejkoľvek výške odmeny - ak keby bola 2 milióny, obrazne povedané.

U ZP platí jediná výnimka-len ak by išlo o takého občana, ktorý má príjmy z dohody a nie je ani zamestnaný, ani SZČO, ani konateľ či spoločník, proste ak nemá iné príjmy. Vtedy by platil ZP, ak by prekročil jeho ročný príjem výšku 78.000 Sk.
A čo ak je zamestnaný na dohodu a poberá aj starobný dôchodok? Bude niečo platiť do ZP za rok 2005?
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Ak prekročí za mesiace september až december 2005 príjem 13 000,-- Sk, tak bude platiť do ZP 14 % z celého príjmu za tieto mesiace v ročnom zúčtovaní ZP.
Prečítaj si od p. Mihála Zdravotné poistenie v kocke, tam nájdeš odpovede na Tvoje otázky s kvalifikovaným výkladom.
http://www.porada.sk/t15285-zdravotn...e-v-kocke.html
Naposledy upravil Palino : 28.12.05 at 08:25
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ok, ďakujem za link, idem študovať.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Môžem mať prihláseného dohodára v decembri aj ked nemá žiaden príjem, t.z. že v decembri nebude mať žiadnu výplatu?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
nikulik
Môžem mať prihláseného dohodára v decembri aj ked nemá žiaden príjem, t.z. že v decembri nebude mať žiadnu výplatu?
Môžeš, ale nemá to praktický význam. Ak už nemá dohodu uzatvorenú aj na január 2006, mala by si ho odhlásiť.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ide o to, že nechce presiahnuť tých 13 000 Sk kedy by musel platiť poistné do ZP, a ked mu dam vyplatu za december tak mu to presiahne tych 13 000,- Sk. Len chcem vediet ci by som z toho mala problem, keby som mu tam dala za december 0.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
nikulik
Ide o to, že nechce presiahnuť tých 13 000 Sk kedy by musel platiť poistné do ZP, a ked mu dam vyplatu za december tak mu to presiahne tych 13 000,- Sk. Len chcem vediet ci by som z toho mala problem, keby som mu tam dala za december 0.
Samozrejme, že nie. Predsa na DoVP robí také práce, ktoré nie sú opakovateľné, a z toho vyplýva aj nepravidelné platenie odmeny. Keď v decembri 2005 nič nerobil, nemôže mať odmenu.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dobre, ďakujem, len to som chcela vedieť.
0 0
evulik evulik

evulik je offline (nepripojený) evulik

ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac
Na margo tej casto spominanej "opakovatelnosti". Studentka na DoBPŠ ma pracovat v lyziarskom stredisku v bufete vacsinou v silnej prevadzke, co su vikendy od obeda do circa 17-18.00 (co vykazuje pravidelnost), resp.sporadicky v tyzdni, ked bude nutne zastupit zodpovedneho veduceho alebo sa navalia ludia (nepravidelne) ... staci v dohode zakotvit nieco v zmysle, ze podla potreby na zaklade dohody ... samozrejme prihlasena v SP bude a odsleduje sa cas 100 hodin rocne, resp. max. 1/2 urceneho pracovneho casu. Staci sledovat dochadzku v obycajnom zositku? Ako najlepsie v dohode stanovit cas. kedze neviem kedy skonci sezona, aka bude, kolko ludi bude chodit do strediska a pod. DAKUJEEEEM
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Dohoda o brigádnickej práci študenta nie je obmedzená ročným počtom odpracovaných hodín. Tam je jediné obmedzenie - max. polovica týždenného pracovného času a to v rámci roka. Teda v dohode treba uviesť, že pracovná doba neprekročí 1/2 týždenného pracovného času. Podľa mňa stačí evidovať dochádzku v zošitku.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
bea
Dohoda o brigádnickej práci študenta nie je obmedzená ročným počtom odpracovaných hodín. Tam je jediné obmedzenie - max. polovica týždenného pracovného času a to v rámci roka. Teda v dohode treba uviesť, že pracovná doba neprekročí 1/2 týždenného pracovného času. Podľa mňa stačí evidovať dochádzku v zošitku.
Prvá veta odporuje druhej vete. Platí samozrejme tá druhá.
Lapidárne povedané, ak je ročný fond pracovnej doby napr. 2088 hodín, nemôže DoBPŠ prekročiť 1044 hodín.
0 0
evulik evulik

evulik je offline (nepripojený) evulik

ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac
Ano a kde je (alebo by mal byt) zakotveny ten rocny fond pracovnej doby? Ked napriklad v tomto konkretnom pripade ide o lyziarske stredisko, teda sezona trva na prelome rokov (budme optimisti ) tri mesiace. Aky dokument mam kontrole predlozit? Zositok versus smernica? DAKUJEEEEM
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

nikulik
Ide o to, že nechce presiahnuť tých 13 000 Sk kedy by musel platiť poistné do ZP, a ked mu dam vyplatu za december tak mu to presiahne tych 13 000,- Sk. Len chcem vediet ci by som z toho mala problem, keby som mu tam dala za december 0.
Nezabudni dať 0 výkaz za december do SP a bude to v poriadku.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
[quote=Paula]O spomínanej dohode vo svojej živnosti neúčtuješ. Údaje o príjme a dani z dohody uvedieš vo dvojom daňovom priznaní za kal. rok. (Zamestnávateľ ti vystaví potvrdenie o príjme.)

Mám dve otázky:
1.Potvrdenie o príjme je na tlačive ako pre zamestnancov?
2.Živnostník si dáva príjem z DoVP v daň. priznaní do §8 ?

Ďakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Denisa, živnostník si dáva príjem z DoVP do § 5, oddiel V, riadky 33 - 35 v -novom daňovom priznaní za rok 2005, zrazenú daň z dohody do riadku 96 DP.
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Prosim Vás, potrebovala by som surne poradit. Mame zamestnanca na hodu o vyk. prace. Ma odmenu 3200 SKK. Zamestnavatel plati yanho urayove poistenie a nic viac. Plati sa teda este dan, ale uplatnuje sa pri tomot zamestnancovi neydanitelne minimum? Tym padom by mu nevychadzala ziadna dan. Ako presne mam postupovat? Dakujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Martina123
Prosim Vás, potrebovala by som surne poradit. Mame zamestnanca na hodu o vyk. prace. Ma odmenu 3200 SKK. Zamestnavatel plati yanho urayove poistenie a nic viac. Plati sa teda este dan, ale uplatnuje sa pri tomot zamestnancovi neydanitelne minimum? Tym padom by mu nevychadzala ziadna dan. Ako presne mam postupovat? Dakujem.
Ak si ten tvoj dohodár neuplatňuje nezdaniteľné minimum u iného zamestnávateľa , nech ti podpíše tlačivo "Vyhlásenie...." a môžeš mu v tom prípade ho uplatniť ty.
http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1135947602

Pripojila som aj link na spomínané tlačivo.
Naposledy upravil DanielaSL : 01.01.06 at 12:19
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Dakujem za odpoved. Pomohla.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Skusim pribalit moju otazku.

Moze manzel-SZCO zamestnat manzelku na dohodu o vyk.prace ktora je na MD /urobi pre neho uctovnicke prace,ktore on nasledne bude fakturovat inej firme..../ ?
Ake odvody si bude platit manzelka ked je na MD a ma dohodu u vyk.prace.
Pred nastupom na MD bola zamestnana na TP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať