Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

nisa nisa

nisa je offline (nepripojený) nisa

Potrebovala by som jednu malú radu. Som živnostníčka a momentálne pracujem aj na dohodu o vykonaní práce. Zamestnávateľ, ktorý má so mnou uzatvorenú dohodu za mňa odvádza daň. Ako si mám túto dohodu uplatniť v jednoduchom účtovníctve ?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Veľmi mi pomôže.
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Majka
Skusim pribalit moju otazku.

Moze manzel-SZCO zamestnat manzelku na dohodu o vyk.prace ktora je na MD /urobi pre neho uctovnicke prace,ktore on nasledne bude fakturovat inej firme..../ ?
Ake odvody si bude platit manzelka ked je na MD a ma dohodu u vyk.prace.
Pred nastupom na MD bola zamestnana na TP.
Podľa môjho názoru (bolo toho tu už veľa popísané) nie je možné vykonávať účtovnícke (opakované) práce na dohodu, iba na pracovnú zmluvu (alebo ako SZČO), takže navrhujem pouvažovať nad spôsobom zmluvy, skôr ako bude uzatvorená.
Manželka je na materskej, alebo rodičovskej dovolenke ? Nie je to jedno a to isté.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

nisa
Potrebovala by som jednu malú radu. Som živnostníčka a momentálne pracujem aj na dohodu o vykonaní práce. Zamestnávateľ, ktorý má so mnou uzatvorenú dohodu za mňa odvádza daň. Ako si mám túto dohodu uplatniť v jednoduchom účtovníctve ?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Veľmi mi pomôže.
Od zamestnávateľa dostaneš potvrdenie o príjme za rok 2005 a to vpíšeš do daňového priznania. Do účtovníctva nič nedávaš, to je len na tvoje príjmy a výdaje ako SZČO.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, dohodár ak bol v danom mesiaci prihlásený na SP, ale nemal žiadny príjem, tak musí byť vo vykaze?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
nikulik
Ahojte, dohodár ak bol v danom mesiaci prihlásený na SP, ale nemal žiadny príjem, tak musí byť vo vykaze?
Nie nemusí, ale niektoré zamestnankyne SP si to vykladajú tak, že tam musí byť uvedený, pretože je vedený ako dohodár u príslušného zamestnávateľa.
Takže si vyber, podľa mňa jednoznačne nemusí.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
nikulik
Ahojte, dohodár ak bol v danom mesiaci prihlásený na SP, ale nemal žiadny príjem, tak musí byť vo vykaze?
Podľa mňa nič nepokazíš, ak ho tam uvedieš, akurát tam bude mať nuly.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Janka6685
Podľa mňa nič nepokazíš, ak ho tam uvedieš, akurát tam bude mať nuly.
A keď uvedieš dve nuly, budeš mať 00.
Ale dosť bolo vtipkovania na adresu SP.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ajobs
A keď uvedieš dve nuly, budeš mať 00.
Ale dosť bolo vtipkovania na adresu SP.
Tak dajak
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No ešte sa rozhodnem, ale ďakujem Vám za Vaše príspevky, a prajem pekny zvyšok dňa.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
nikulik
No ešte sa rozhodnem, ale ďakujem Vám za Vaše príspevky, a prajem pekny zvyšok dňa.
Aj my tebe, uži si predĺžený víkend.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ajobs
Aj my tebe, uži si predĺžený víkend.
No ja viac pracovne , ale ďakujem.
Aj vy si užite víkend, hlavne oddychujte, pretože začal nový rok, a už treba zarezávať. Veď ďalšie Vianoce sú ďalekoooooo....
0 0
pepek pepek

pepek je offline (nepripojený) pepek

V r. 2005 som zamestnaval zamestnancov na DOVP cca 2 mesiace. Ake tlacivo na rocne zuctovanie dane im treba vystavit? A je to potrebne?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
pepek
V r. 2005 som zamestnaval zamestnancov na DOVP cca 2 mesiace. Ake tlacivo na rocne zuctovanie dane im treba vystavit? A je to potrebne?
Vystavíš mu tlačivo -Potvrdenie.... prikladám link
http://www.porada.sk/attachment.php?...9&d=1135947587
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Ak je zamestnanec zamestnany na dohodu o vykone prace a bola z odmeny odvadzana dan, ktora nemala byt a zamestnanec si ju teda bude narokovat spat, ktor danove priznanie vyplna a kde sa napise suma, ktora sa mu ma vratit? Zamestnany bol od aprila do decembra (vratane).
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Martina123
Ak je zamestnanec zamestnany na dohodu o vykone prace a bola z odmeny odvadzana dan, ktora nemala byt a zamestnanec si ju teda bude narokovat spat, ktor danove priznanie vyplna a kde sa napise suma, ktora sa mu ma vratit? Zamestnany bol od aprila do decembra (vratane).
Ak dohodár nepodpísal Vyhlásenie... potom mu daň z príjmu bola zrazená oprávnene.
Ak nemal iné príjmy ako zo závislej činnosti, potom jeho posledný zamestnávateľ mu môže urobiť - na základe žiadosti zamestnanca - ročné zúčtovanie dane.
Ak je poberateľ starobného dôchodku, potom to môže byť aj trochu inak.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Len doplním ešte Libu , že môže si urobiť aj daňové priznanie, ak si nepožiada o ročné zúčtovanie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2
Ak dohodár nepodpísal Vyhlásenie... potom mu daň z príjmu bola zrazená oprávnene.
Ak nemal iné príjmy ako zo závislej činnosti, potom jeho posledný zamestnávateľ mu môže urobiť - na základe žiadosti zamestnanca - ročné zúčtovanie dane.
Ak je poberateľ starobného dôchodku, potom to môže byť aj trochu inak.
Danielka, veď to tu je uvedené... len inými slovami.
0 0
Katarína Horská Katarína Horská
Chcem sa spýtať.Ako szčo mám dieľnu na výrobu výrobkov z dreva.Mám len jedného zamestnanca,v prípade,že mám viac objednávok na moje výrobky,tak možem zamestnať niekoho na dohodu o vykonaní práce.Moja otázka znie na koľko mesiacov može byť takáto dohoda uzatvorená,viem,že podľa hodín na300hod.Je to obmedzene časom tych 300 hodín.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
liba2
Danielka, veď to tu je uvedené... len inými slovami.
Áno , to ja viem ,len že veľa zamestnancov nemá ani tušenia o ročnom zúčtovaní a daňovom priznaní, tak som to myslela asi tak , že mzdárka mu môže poradiť , že si to vysporiada buď tak alebo tak.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Katarína Horská
Chcem sa spýtať.Ako szčo mám dieľnu na výrobu výrobkov z dreva.Mám len jedného zamestnanca,v prípade,že mám viac objednávok na moje výrobky,tak možem zamestnať niekoho na dohodu o vykonaní práce.Moja otázka znie na koľko mesiacov može byť takáto dohoda uzatvorená,viem,že podľa hodín na300hod.Je to obmedzene časom tych 300 hodín.
Môžeš uzatvoriť dohodu , ale chcem ťa upozorniť , že musí tam byť vytýčená úloha a nesmie to byť opakujúca sa činnosť. Nerozumiem práci v takej dielni , ale len jednoduchý príklad, čo zvykne náš právnik stále používať - upratať z dvora kopu uhlia. Rozsah práce ...max. 300 hodín. Počet jeho odpracovaných hodín treba viesť v evidencii dochádzky.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

[QUOTE=sisas]Ahojte milí poraďáci.
Aj ja mám presne tento istý prípad. Príjem z dohody uvediem v daňovom priznaní živnostníka. Teda, bude sa tento príjem ako celok potom zahŕňať aj do základu pre výpočet odvodov do SP aj do ZP? ALebo sa tento príjem pre účely odvodov bude posudzovať inak. Ako?
ĎAKUJEM a želám všetkým pekný deň.[/QUOTE]


Zaujala ma otázka sisas č. 15 a odpoveď ajob č. 16.
Myslím, že nevystihol podstatu otázky, avšak mňa by tiež zaujímalo, ako DOVP ovplyvní platenie odvodov do soc. pois. od 1.7. 2006. Totiž, ak som živnostník a v roku 2005 som nemal príjmy zo živnosti vac ako 82 800 neplatím odvody do SP. Ale napríklad v decembri som mal DOVP a "vďaka" tejto sume prekročím spomínanú hranicu, budem povinným platcom odvodov? Alebo sa to berie nejako ináč? Dúfam, že mi rozumiete a ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil ewap : 11.01.06 at 12:44
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať