Zavrieť

Porady

DSigner/XAdES a jeho platnosť!

Konateľ spoločnosti
Chcel by som upozorniť všetkých, ktorí podávajú výkazy, daňové priznania, či iné dokumenty ponúkané portálom daňovej správy elektronicky, že platnosť certifikátu podpisovacieho programu DSigner/XAdES končí dňom 30.11.2010. Po tomto dátume nebude možné na základe Zákona o elektronickom podpise používať verziu 1.0.0.0, alebo 1.0.0.1. Uvedené zmeny by sa mali týkať hlavne tých, ktorí podpisujú dokumenty v prospech Daňovej správy ZEP-om. Určite by som doporučil preinštalovať podpisovač aj u tých, ktorí používajú na podpísanie dokumentu elektronickú značku podateľne (bez ZEP).....
Samozrejme, výrobca si dal certifikovať novú verziu podpisovača s označením 1.1.0.0.

Ako je to už na našom Slovensku zvykom, kompetentní z Portálu DRSR ani 29 dní, pred skončením platnosti certifikátu podpisovača, ešte neoznámili svojim klientom, že sa takáto vec deje, na rozdiel od Colnej správy, približne pred dvoma týždňami oznámila takúto skutočnosť, aj s presným návodom, ako preinštalovať podpisovač DSigner/XAdES a s odkazom na stiahnutie novo certifikovaného podpisovača.

Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC.

Ako na to?
Inštalačný balíček nájdete tu:DSigner-XAdES1.1.0.0.zip tento si rozbaľte a postupujete podľa návodu uvedeného nižšie.

Inštaláciu musí uskutočniť užívateľ, ktorý má práva Administrátora
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Ak máte nainštalovanú verziu 1.0.0.0, alebo verziu 1.0.0.1, odinštalujte obidva komponenty v tomto poradí
1.DSigner/XAdES XML plugin
2.DSigner/XAdES
3.Reštartujte počítač

Nové komponenty klientského podpisovača nainštalujete nasledovne:
1.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\DSigXadesSetup\DSigXadesSetup.msi
2.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\XmlPluginSetup\XmlPluginSetup.msi
3.Spustiť (importovať do registrov) DSigner/XAdES 1.1.0.0\SignaturePolicy2010\sigPolicy2010(x86).reg alebo sigPolicy2010(x64).reg . (x86 pre 32 bitové systémy, x64 pre 64 bitové systémy)
Naposledy upravil domenico.office : 02.11.10 at 08:43
Usporiadat
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Jajina Pozri príspevok
" Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC."

Prosím Vás aký je rozdiel medzi :
- interný klient
- webové rozhranie

Neviem, ktorý druh používam, ale keď sa prihlásim na DRSR tlačivo SV nevypisujem ručne, ale vyhľadám súbor a údaje sa mi načítajú do tlačiva priamo z programu, podpisujem elektronickou značkou podateľne.
Kto sa prihlasuje na DRSR, používa webové rozhranie....
3 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Vyskúšal som to, preinštaloval DSigner na viste so ZEPom a nefunguje. Nedokážem podpísať dokument (pri klikntí na podpísať nevyskočí to okno, kde sa zadávajú podpisavacie kódy).

PS: Práve som vykomunikoval s callcentrom prečo to nefunguje. Pripojená podpisová politika (SignaturePolicy) od domenica nefunguje pre účely DRSR.

Pre 32bit systém ju môžete stiahnuť TU. Pre 64bit nemám ale poprosil som drsr, aby podpisové politiky zverejnili na portáli.
Naposledy upravil Martin Mocko : 01.12.10 at 11:16
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
durisovad Pozri príspevok
Som "potesena", zasa stravim pri pocitaci pol dna, pokial sa mi to podari nainstalovat. Preco musia stale nieco "vylepsovat"?
Je to na 5 min roboty.... V zadaní témy je presný popis.
2 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

nika.sum Pozri príspevok
da sa to nejako teraz odskusat alebo az ked budem podavat SV v januari?

Ja som staré veci odinštalovala, nainštalovala som nové a vyskúšala som to vyplnením DP, dala som označiť pred odoslaním, bolo to v poriadku, ukázala sa tabuľka s podpisom, ale DP som neodoslala.
Tak verím, že to bude v pohode.
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
dufulus Pozri príspevok
čaute,
no neviem či mi bude mať kto poradiť takto cez sviatky... Ak by ste niekto mali ešte nejaký nápad, veľmi Vám budem vďačný
a prajem Vám krásne sviatky
Problém je v podpisovej politike. Priliepam 64 bit podpisovú politiku.
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
otázka Pozri príspevok
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.
Ešte by som pristúpil k jednej veci. Vyčistiť v IE cookies. Robí sa to v Nastavenie... Možnosti siete internet.... Vyčistiť hiistóriu. Po vyčistení treba zavrieť IE, prípadný reštart PC. Opätovné naštartovanie IE, do príkazového riadku zadať presne www.drsr.sk, prihlásiť sa do svojho konta a vyskúšať. Ak by sa chyba opakovala, určite by som kontaktoval hotline DRSR. Podľa všetkého máš dobre nainštalované potrebné.
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak podpísalo, je to v poriadku.
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Martin Mocko Pozri príspevok
Odoslať to môže, ako som písal v predchádzajúcom príspevku. Ak si nechcete zaneplešiť schránku správ v portáli a neprirábať správkyni prácu...bude asi najlepšie urobiť súhrnný výkaz s dostatočným predstihom, aby bolo možné ešte urobiť preinštal

PS: Podľa toho, čo som vydedukoval z rozhovoru s hotline - tak podpísať by malo ísť i so starým dSignerom - iba sa vráti informácia, že podanie neprešlo kvôli nejakej chybe (tuším že neplatnosť podpisového certifikátu alebo tak nejako)
Môže odoslať, ale načo. Už som písal, je to podpisovací komponent a treba vyskúšať jeho funkčnosť podpisovania a nie odosielania.
1 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
KEJKA Pozri príspevok
OK, teoreticky chápem, prečo to treba urobiť, len by som to nevedela tak pekne sformulovať.
Len som si myslela, že tú zmenu niekde uvidím. Zatiaľ všetko, čo som si vedela otvoriť, ukazuje, že mám certifikát platný do juna 2011.
Áno, to je v poriadu. Certifíkát je platný jeden rok a prideľuje ho certifikačná autorita. Ten je uložený na tom USB kľúči. Tu však ide o ten dSigner. Čo je prostriedok na pripojenie certifikátu (ZEP podpisu) k daňovému tlačivu v portáli DRSR.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
durisovad Pozri príspevok
Toto by zaujimalo aj mna, ci sa mam pokusit stiahnut to teraz alebo az po Troch kraloch, povinnost podat vykaz bude az v januari.
Ja som práve teraz dotelefonovala s Hotline službou .
Idem si robiť registráciu . pani na tejto linke mi doporučila , že registráciu nech si vybavím teraz a program si mám naištalovať až začiatkom januára 2011, nakoľko sa idú robiť zmeny.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
[QUOTE=rennka;1592210]
domenico.office Pozri príspevok
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Chcem sa spytat, ak mame nainstalovane verzie 1.0.0, tak to asi budu 1.0.0.0, ktore treba odinstalovat, a nainstalovat nove podla stranky drsr ?
Dakujem za odpoved.
Odištalovať 1.0.0.0 a nainštalovať to, čo ponúka drsr na svojich stránkach, alebo to, čo zaslali mailom.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
tiež som na to klikla, lebo hned po novom roku som šla vyskúšať SV na drsr.sk
mám rovnaký problém, vyplním SV, ale mi ho nepodpíše /iba"mrkne"/


prihlásenie Qsign tiež je neštandardné - mám USBkľúč, prihlásm sa, zobrazí mi
okno - prikladám prílohu.
Obr.1 - ukazuje, že mám správnu verziu pre drsr
obr.č.2 ukazuje hlášku, ked si aktivujem Qsign.
kto pomôže?
Problém je v súbore PP_3.1.4_new.reg:v registri [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ditec\DSigXades\Signat urePolicies\ je hodnota NOT AFTER nastavená na: 2010-12-31T23:00:00Z ak sa zmení hodnota na 2011- ..... tak potom napr. súhrnný výkaz za 12/2010 podpísať ZEP-om ide bez problémov(odoslanie na DRSR áno ale nie korektne - nieje správa o prijatí dokumentu na el. podateľni).
Mne sa tiež nedalo podpísať DP na DzMV - treba počkať do 08.01.2011 asi budú ešte ten PP_3.1.4_new.reg Ditec a DRSR aktualizovať na PP_3.1.4_new_new.reg , tak aby bol korektný aj pre rok 2011
A nakoniec, veď je aj upozornenie na portáli www.drsr.sk :
Dovoľujeme si Vám oznámiť, že z dôvodu vykonávania prevádzkovej údržby bude v dňoch od 4.1.2011 od 08:00 hod. do 6.1.2011 do 08:00 hod. nedostupný Portál daňovej správy a jeho elektronické služby.
Počas tejto údržby bude implementovaná tiež nová podpisová politika. Z tohto dôvodu od 1.1.2011 až do ukončenia údržby nebude možné podávať dokumenty na elektronickú podateľňu spoločnú pre všetky daňové úrady.
V dňoch 8.1.2011 až 9.1.2011 sa môžu vyskytnúť krátkodobé výpadky elektronických služieb, z dôvodu rekonfigurácie dátových sietí v budove prevádzkovateľa.
Naposledy upravil srska : 04.01.11 at 08:54 Dôvod: doplnenie textu z www.drsr.sk
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
KEJKA Pozri príspevok
o probléme drsr.sk viem a čakám. Ja však mám problémpri prihlasovaní sa doma do QSign - viem že je to o inom, ale problém s podpísaním to je.
Dostala som odpoved od poskytovateľa ZEP
Je potrebne zmenit podpisovu politiku a zoznam doveryhodnych korenovych certifikatov.
Presny navod ako na to prave pripravujem a zaslem Vam ho v priebehu zajtrajska.
...tak čakám.
Tu je návod: http://www.ardaco.com/sk/support/qsi...isovu-politiku
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Preinštalovala som si to na verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user, a keď pri odosielaní SV kliknem na "označiť pred odoslaním", blikne mi počkajte chvíľu prosím a nič. Nič aj po 10 minútach. Viete mi prosím poradiť kde je zrada? Ďakujem.

Zuzana
Skús postup na obrázku:
1. stiahni súbor PP2011.zip z webu drsr.sk
2. rozbaľ súbor
3. 2x klikni na súbor sigPol2011_x86.reg

potom klasický postup pri podávaní SV cez eTAX
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.
pozri príručku na webe drsr.sk:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...omponentov.pdf
hlavne od strany 6/21, či všetko prebehlo tak ako malo. S inštaláciou el. značky nemám skúsenosť - nepoužívam ju.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Takže nič, to isté. Poprosím aj ostatných, ak majú tento istý problém a podarilo sa im ho vyriešiť, aby sa o riešenie podelili. Ďakujem.
mrzí ma, že moje rady nezabrali. zajtra konzultuj s dodávateľom USB zariadenia, prípadne tu: http://www.drsr.sk/wps/portal/podanie_dopytu
cez telefón: 048 / 4317 222 alebo cez mail: callcentrum@drsr.sk
1 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Z drsr mi odpísali:
Riešenie:
Dobrý deň, stiahli ste si správne aj nový certifikát pre rok 2011, ktorý má platnosť do roku 2.12.2015. Možno ste podpísali starým certifikátom S pozdravom Callcentrum

Tak som ešte raz stiahla EZ_cert_end_user_v2.ZIP. a otvorila
LEN súbor EZ_cert_end_user_v2_XP.pfx - prože mám windows XP a už to ide
(ten druhy je pre windows vista, tak ten som neotvarala!)
1 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Soňula Pozri príspevok
Ahojte, aj ja sa trápim s podaním súhrnného výkazu k DPH. Túto tému som si naštudovala, skončila som pri probléme, ktorý mala otázka. Pri podpisovaní dokumentu sa mi objavi chyba: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
- vymazala som si históriu ako tu bolo navrhované, aj súbor mám rozkliknutý pre Windows XP / EZ-cert-end-user -2XP/. A nejde mi to podpísať. Ešte pri podpisovaní sa mi objavia 2 certifikáty. Jeden platný od 1.12.2010-1.12.2015-ten je nedôverihodný, ale môžem si ho nainštalovať, potom druhý platný od 1.2.2008-1.2.2018-ten vypisuje, že je dôverihodný, ale keď to cez tento cert. podpíšem, tak sa mi objaví ta hore uvedená chyba. Prečo sa mi zobrazuje aj ten druhý certifikát? Mám to skúsiť podpísat aj cez ten druhý: platný od 1.12.2010 do 1.12.2015?
skús moje riešenie vid príspevok 109 http://www.porada.sk/1609198-post109.html
1 0
lamexpl lamexpl

lamexpl je offline (nepripojený) lamexpl

Potrebujete minimalne Win XP SP3 1. Odinstalujte stare signery. Komponenty odinstalujete cez Start/nastavenia/Ovladacia Panely/Pridanie alebo odstranenie Programov - v zozname treba vyhladat D.Signer... a dat odstranit. Po odtsraneni, pred dalsou instalaciou, je vhodne restartovat PC 2. Nainstalujte nove. instalacny subor najdete na strankach Portálu / Elektronická komunikácia / Podmienky využívania AES / Technické predpoklady na stranke klienta pri využívaní Autorizovaných elektronických služieb / 6. D.Signer/XAdES. Treba nainstalovat najskor xades a potom xmlplugin. Obidve instalacie odklepavate "next" a koncia sa "close" 3. Spustite novu podpisovu politiku. Instalacny subor je v aktualitach 4. Nainstalujete nove znacky - najdete v aktualitach v pripade, ze mate dohodu s DU, je treba si stiahnut aj novu znacku. dokumenty podpisujete znackou s platnostou do r. 2015
Toto je spôsob ktorý funguje, poslali mi to z daňového serveru. Odporúčam.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ale práve pri podpise zvyknú nastať problémy s certifikátom...... len si to vyskúšaj.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
fajn, tak gratulujem. S odoslaním by už ozaj problém nemal byť.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať