Zavrieť

Porady

Dobry den.Sposobil som dopravnu nehodu.

Poskodeny si ziada u mna nahradu skody:1.,Sumu ktoru zaplatil firme,ktora previedla setrenie nehody.2.,Sumu ktoru zaplatil autoservisu za zapozicianie nahradneho vozidla,pocas opravy svojho vozidla.Obe sumy uvadza ako skodu mnou sposobenu.Ziadal to v poistovni ,ta mu vsak zaplatila len jeho spoluucast z prevedenej opravy vozidla z jeho havarijnej poistky.Uvadza,ze ked mu sumu nezaplatim,uplatni si svoj narok na prislusnom sude.Prosim ,ako mam postupovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    buchacovi never, pise nezmysly ...
    ked si mal PZP, nemal si dlzne poistne a skodu si nahlasil v zakonnom limite 15 dni, mozes kludne spat, nikdy nic nezaplatis z vlastneho vrecka ...

    akykolvek narok poskodeneho zaplati poistovna, aj v pripade, ze poskodeny da na sud teba, sud v tvojom pripade urci vysku skody, za ktoru si ty zodpovedny a ktoru poistovna bude musiet zaplatit

    proggy je offline (nepripojený) proggy

    proggy
    Nebola to vlastne dopravna nehoda,ale skodova udalost,kedze skoda bola do 3990 Euro.Vtedy netreba volat policiu./nebolo zranenie/.V tom pripade ucastnikov zastupuje znalecka organizacia,s.r.o.,ktora prebera ukony spojene s poistovnami.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Tvoje info je dosť nejasné, čo si spôsobil a čo od Teba kto žiada.
    Ak si spôsobil dopravnú nehodu a si poistený zákonným poistením, ako uvádzaš, udalosť si nahlásil poisťovni, potom to nerieš, všetko za Teba preberie poisťovňa, vrátane obhajoby, ak bude nutná.
    Ak sa jedná o "škodovú udalosť" ako píšeš, je nutná dohoda medzi poškodeným a tebou. Prečo došlo k "vyhrážkam" že od Teba bude žiadať....hm? myslíš že niečo si podcenil?
    Naposledy upravil ubka : 09.11.10 at 18:58

    proggy je offline (nepripojený) proggy

    proggy
    Ubka,bola to banalna dopravna nehoda.Neviem aku dohodu mas na mysli,bol spisany zaznam o nehode.Jednoducho pouzival nahradne vozidlo pocas opravy svojho a po mne ziada uhradit sumu,ktoru zaplatil za jeho pouzivanie.Nevyhraza sa,poslal pisomnu vyzvu.Ja chcem iba poradit,ci jeho narok ma nejaku oporu v zakone,pripadne tuto sumu ci má, moze, alebo musi uhradit poistovna.A preco ju vlastne neuhradila. Buchacovi:Tvoju vetu som pochopil,ale teba nie.Tvoje filozoficke dumky uplatni na inom fore.No a hodnotit ta uz nebudem,aby si sa z toho nezrutil.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    proggy Pozri príspevok
    Poskodeny si ziada u mna nahradu skody:1.,Sumu ktoru zaplatil firme,ktora previedla setrenie nehody.2.,Sumu ktoru zaplatil autoservisu za zapozicianie nahradneho vozidla,pocas opravy svojho vozidla.Obe sumy uvadza ako skodu mnou sposobenu.Ziadal to v poistovni ,ta mu vsak zaplatila len jeho spoluucast z prevedenej opravy vozidla z jeho havarijnej poistky.Uvadza,ze ked mu sumu nezaplatim,uplatni si svoj narok na prislusnom sude.Prosim ,ako mam postupovat.
    odkážte pána (písomne!) na svoju poisťovňu, tam mu jeho požiadavky rýchlo vysvetlia,

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    proggy Pozri príspevok
    Poskodeny si ziada u mna nahradu skody:1.,Sumu ktoru zaplatil firme,ktora previedla setrenie nehody.2.,Sumu ktoru zaplatil autoservisu za zapozicianie nahradneho vozidla,pocas opravy svojho vozidla.Obe sumy uvadza ako skodu mnou sposobenu.Ziadal to v poistovni ,ta mu vsak zaplatila len jeho spoluucast z prevedenej opravy vozidla z jeho havarijnej poistky.Uvadza,ze ked mu sumu nezaplatim,uplatni si svoj narok na prislusnom sude.Prosim ,ako mam postupovat.
    Možno to vyznie vtipne , ale ja by som sa na Tvojom mieste aj modliť začal...

    Ak to dá na súd / a v dnešnej dobe sa dá všetko / , na občiansko - právne konanie ...no neviem , neviem .

    Predsa len mu škoda bola spôsobená , aj keď výšku si neuviedol ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok

    Nikdy nepodceňuj pravdepodobnosť nemožného ...
    neužitočné (1)

    proggy ....chlapče

    TY si ani nepochopil význam tej vety , nieto ešte hodnotiť ju máš ...!!!!!!!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    proggy Pozri príspevok
    Ubka,bola to banalna dopravna nehoda.Neviem aku dohodu mas na mysli,bol spisany zaznam o nehode.Jednoducho pouzival nahradne vozidlo pocas opravy svojho a po mne ziada uhradit sumu,ktoru zaplatil za jeho pouzivanie.Nevyhraza sa,poslal pisomnu vyzvu.Ja chcem iba poradit,ci jeho narok ma nejaku oporu v zakone,pripadne tuto sumu ci má, moze, alebo musi uhradit poistovna.A preco ju vlastne neuhradila. Buchacovi:Tvoju vetu som pochopil,ale teba nie.Tvoje filozoficke dumky uplatni na inom fore.No a hodnotit ta uz nebudem,aby si sa z toho nezrutil.
    Mňa málo ľudí chápe , chvíľu im to trvá ...aj Ty si zvykaj

    Si predstav , že aj zákony som pohľadal ...

    http://www.poistenie.sk/osmy-oddiel-...=13059#m_95792

    ...ale ďalej už klikaj sám ...hľadaj

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bubkoch Pozri príspevok
    buchacovi never, pise nezmysly ...

    Nikdy nepodceňuj pravdepodobnosť nemožného ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.