Zavrieť

Porady

Stornovanie faktury - dobropis

Jeden a ten isty zakaznik mi neprevzal dve zasielky. Faktura bola samozrejme vystavena a poslana spolu s tovarom.

Moja otazka teraz znie ako vystornovat fakturu? Co to musi vsetko obsahovat a aky datum pouzit?

Druha otazka sa takisto tyka stornovania faktury. Kedze moj e-shop ponuka fakturaciu (nema, ale moznost stornovania faktury) a faktury sa generuju stlacenim tlacitka, tak sa chcem opat spytat, ako vystornovat takuto fakturu, ktora bola vystavena omylom? Tiez aky datum tam dat a co vsetko to ma obsahovat a ako by takato storno faktura mala vyzerat?

Chcem to zadat programatorovi, nech to doplni do e-shopu, nerad by som kvoli tomuto kupoval nejak specializovany softver. Vopred vam dakujem za rady a odpoved.
Usporiadat
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Prosim Vas ako mam postupovat s DPHckou 19%, ked fakturu stornujem tento rok (teda uz je 20%)? Nebude to hlupost, kedze to bude tahat do danoveho priznania zlu sumu DPH aj dan.zakladu? Urcite faktury nebudem stornovat k 31.12. nakolko sme zasielkovy obchod a podla skusenosti viem, ze niektore zasileky sa nam vracaju aj po 2 mesiacoch, neviem si teda predstavit podavanie opravnych danovych priznani...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pozri § 25 zákona o DPH:
§ 25
Oprava základu dane

(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.


(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.


(7) Pri oprave základu dane sa použije sadzba dane, ktorá bola platná v čase vzniku daňovej povinnosti pri zdaniteľnom obchode, na ktorý sa oprava základu dane vzťahuje.

VIdím, že som spojila dve otázky do jednej odpovede, ale snáď sa v nej najdete
Naposledy upravil bea : 18.01.11 at 18:14
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať