Zavrieť

Porady

pracovny odev

Može mi niekto poradiť, zamestnanci v lekárni po akom čase majú nárok na prac.obuv a prac.odev. Je nejak vymedzené, čo je prac. obuvou v lekárni, aby to bol daň.náklad? A v akom čas. rozmedzí je možné tieto prac. prostriedky meniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Na uvedený účel máme vypracovaný projekt na prideľovanie OOP.(BOZP) V tejto správe bezp. technik uviedol riziká jednotlivých pracovníkov a potrebné ochranné pracovné prostriedky. Na základe toho nakupujeme a prideľujeme OOP. Každý má kartu, ktorú musí podpísať pri prevzatí OOP. Monterky 1x do roka, bezp.obuv 1x za 2 roky, šatové zástery 1x, prešivák 1x za 2 roky. V lekárni asi treba niečo podobné, hlavne protišmykovú obuv, okuliare(ochrana pri riedení roztokov), rukavice a ochranné oblečenie.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Skús nariadenie vlády SR 504/2002 spolu s prílohami, je tam presne určené, komu, kedy a aké OOPP môžu byť poskytované. K tomu by bola potrebná aj interná smernica na poskytovanie a používanie OOPP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.