Zavrieť

Porady

Prestup do 1.r SŠ z 8r gymnazia

Dobry den,

Sanzila som sa informovat na 8r gymnaziu ktore navstevuje moja dcera, avsak nedostala som potrebne informacie, preto sa obraciam na vas.

Dcera v sucastnosti navstevuje Kvartu, buduci rok by mohla prestupit na strednu skolu, kedze v tejto skole uz zotrvavat nechce. Ako som si zistila - jedina moznost je vybavenie prestupu. V prime a sekunde zo zdravotnych dovodou vela vymeskala a kedze sa jedna o jazykove gymnazium ma znacne nedostatky a problemy ktore sa jej z roka na rok nabaluju.

Moja otazka znie:

Ako formulovat ziadost o prestup na novu skolu a co vsetko je potrebne v nej uviest dolozit aby sme boli uspesni?
V akom case zaslat ziadost?
Je lepsia pisomna forma alebo si radsej dohodnut na vytipovanych skolach stretnutie s riaditelom?

Budem Vam vdacna za kazdu odpoved aj za informacie ktore vam napadnu.
Usporiadat
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Prestup na inú SŠ je možný z kvinty, podaním si prihlášky na SŠ a absolvovaním celého príjmacieho konania. Prihlášku bolo kedysi dostať v ŠEVTe, nevie, či aj dnes. Ak nie, zájdi na hociakú ZŠ a popros výchovného poradcu, aby ti vytlačil prázdnu prihlášku. Na gymnáziu ti ju musia vyplniť a potvrdiť, myslím že aj odoslať na SŠ. To je oficiálny postup. Možno riaditeľ SŠ ti poradí niečo konkrétne.
Z kvarty by sa mohla vrátiť na ZŠ do 8. ročníka napr. na polrok.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

to je zvlastne, pretoze na gymnaziu mi povedali ze musi mat ukoncenu kvartu a prestup treba vybavit pocas kvarty aby mohla nastupit potom v dalsom skolsom roku do prveho rocnika.
prijimacky vraj robit nebude pretoze jednak nema monitor a uz je na strednej skole, cize treba jedine vybavit prestup.
tak neviem. toto "pocujem" prvy raz.
0 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

teda ak si pod vybavenim prestupu predstavujem ze riaditel inej skoly odpovie kladne na Ziadost o prestup. nasledne by zacala navstevovat novu skolu od noveho skolskeho roku, teda to by uz bola teoreticky v kvinte.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Klara* Pozri príspevok
teda ak si pod vybavenim prestupu predstavujem ze riaditel inej skoly odpovie kladne na Ziadost o prestup. nasledne by zacala navstevovat novu skolu od noveho skolskeho roku, teda to by uz bola teoreticky v kvinte.
Pre istotu začni u riaditeľa školy,kam ju chceš umiestniť, aby bolo voľné miesto. To maj v pamäti na prvom mieste. Pretože ak ti povie nie, aké nájdeš iné riešenie?
Stojí to len na jazykoch? Nedobehla by ich dobrým doučovaním? Ale dobrým. Aj s motiváciou.

Ak ju prekladáš zo súkromného gymnázia na štátnu školu, priprav sa na možno aj šikanu najmä zo strany učiteľov. Jednoducho rivalita. Ale odnesie si to dcéra.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Na strednú školu žiak prechádza po absolvovaní 9. ročníka (okrem bilingválnych gymnázií).
Všetko stojí a padá na peniazoch. Preto gymnázium nechce žiaka pustiť a SŠ urobí všetko preto, aby ho získala. Aj to, čo nie je v súlade s vyhláškami. Každý riaditeľ ti to vysvetlí zo svojho hľadiska. Ak tvoju dcéru príjme, je to na jeho triko a už ju nevyhodí. Z tohto hľadiska je to na riaditeľovi SŠ. A na tvojej dohode s ním.
Naposledy upravil Silvernola : 14.11.10 at 12:09
0 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

korela:
nejedna sa o sukromnu skolu. tak toho "sikanovania" by som sa neobavala. i ked je to sranda aby sa dieta balo vyucujucich - ktori praveze maju sikanovaniu predchadzat-ze? :-) ale viem ako si to myslela strestla som sa uz so vseliakym vybijanim zlosti vyucujucich na detoch. smutne.

silvernora:
dakujem, skusim teda najskor podat ziadost na inu strednu a potom budem riesit.


- nejde o AJ ale iny jazyk. praveze anglina ju hoci ma nejake medzery bavi, prednedavnom dopozerala vsetky upirske denniky v ang. orioši, tak myslim ze keby ju nebavila a nerozumela tomu tak by to nevydrzala pozerat, hoci znamky nema z aj nema uzasne. ten druhy jazyk ma uplne zhnuseny, mozno to bola aj moja chyba ze som jej nedala kedysi doucko, ale bol to kolotoc, vymeskavanie v skole a ked do skoly chodila tak dobiehala ucivo zmeskane, nechcem si stazovat-urcite mate predstavu ako sa na osemrocnych rychlo frci - a keby som jej este do tychto zdravotnych problemov bola byvala dala doucko a ubrala jej z volneho casu ktory travila na kruzkoch ktore ju bavili...
riesenie vidim (vlastne ona si ho vyziadala) v zmene skoly s vyberom nejakej priemyslovky alebo gympla kde je v kombinacii iny jazyk ako ten co mala.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Klara* Pozri príspevok
korela:
nejedna sa o sukromnu skolu. tak toho "sikanovania" by som sa neobavala. i ked je to sranda aby sa dieta balo vyucujucich - ktori praveze maju sikanovaniu predchadzat-ze? :-) ale viem ako si to myslela strestla som sa uz so vseliakym vybijanim zlosti vyucujucich na detoch. smutne.

silvernora:
dakujem, skusim teda najskor podat ziadost na inu strednu a potom budem riesit.


- nejde o AJ ale iny jazyk. praveze anglina ju hoci ma nejake medzery bavi, prednedavnom dopozerala vsetky upirske denniky v ang. orioši, tak myslim ze keby ju nebavila a nerozumela tomu tak by to nevydrzala pozerat, hoci znamky nema z aj nema uzasne. ten druhy jazyk ma uplne zhnuseny, mozno to bola aj moja chyba ze som jej nedala kedysi doucko, ale bol to kolotoc, vymeskavanie v skole a ked do skoly chodila tak dobiehala ucivo zmeskane, nechcem si stazovat-urcite mate predstavu ako sa na osemrocnych rychlo frci - a keby som jej este do tychto zdravotnych problemov bola byvala dala doucko a ubrala jej z volneho casu ktory travila na kruzkoch ktore ju bavili...
riesenie vidim (vlastne ona si ho vyziadala) v zmene skoly s vyberom nejakej priemyslovky alebo gympla kde je v kombinacii iny jazyk ako ten co mala.
Držím palce, nech vám to vyjde! Ale odporúčam najskôr osobné jednanie.
0 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

Dakujem :-)

dufam ze mi tu niekto da este nejaky tip :-) ako to najlepsie zjednat...
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

ahoj,
ak je tvoja dcera teraz v kvarte, tak na zs by bola osmacka, na stredne skoly beru z 9.triedy, takze musi mat ukoncenu kvintu, aby mohla nastupit na strednu skolu.
Ziakov je v tychto populacnych rocnikoch malo, takze ci ju nejaka SŠ zoberie,sa velmi obavat nemusis. Ale urcite to naskor preber s riaditelom skoly, kam ju chces dat a az potom ziadaj o postup. Na niekt. skolach este zalezi aj na studijnych vysledkoch s akymi chce prestupit, pripadne talentovkach, takze preto.
Ja som to s tou sikanou so strany ucitelov nie celkom pochopila, nechapem preco by som mala sikanovat dieta co prestupi s inej skoly, je jedno akej. Ale uznavam, v kazdom povolani sa najdu kvazi odbornici.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
gabikao Pozri príspevok
ahoj,
ak je tvoja dcera teraz v kvarte, tak na zs by bola osmacka, na stredne skoly beru z 9.triedy, takze musi mat ukoncenu kvintu, aby mohla nastupit na strednu skolu.
Áno, z 9 triedy idú žiaci na stredné školy, ale to platí iba pre ZŠ, neplatí pre osemročné gymple. Tam sa prestupuje po ukončení kvarty. Buď na základe prijímacích skúšok, prípadne na základe prospechu. Pri odchode z kvarty na inú SŠ Ti nemôže riaditeľ brániť, ak predmetná SŠ Tvoju dcéru prijme. Je tiež možnosť, že Tvoja dcéra pôjde na prijímacie skúšky, neuspeje a naďalej bude pokračovať v osemročnom gymnáziu. Moja dcéra takto prestúpila z kvarty na inú strednú školu. V inom ročníku ako v kvarte už takýto prestup na inú SŠ nie je možný. Ak sa však jedná o prestup na gymnázium rovnakého zamerania, prestup je možný kedykoľvek. Rodinné dôvody, sťahovanie......Staršej dcére na osemročnom gymnáziu takto pribúdali a odbúdali spolužiaci v kvinte, sexte, septime a aj oktáve. Ale vždy išlo o prestup z osemročného gymnázia na osemročné gymnázium.
0 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

gabikao
s tou sikanou sa netrap. neber to osobne ak si ucitelka. urcite sa kazdy stretol s tym ako ucitel na nom sedi alebo si ho "vsima" viac ako je treba...
Oni teraz v kvarte preberaju kvazi deviaty rocnik, cize s ucivom na konci roka bude ako deviatak.

uctovnik007
tvoja dcera ked prestupovala z gymnazia na inu strednu skolu aky dovod ste uviedli-spominane stahovanie? pretoze ja ak mam byt uprimna netusim ako definovat diplomaticky antipatiu voci jednemu jazyku ktory sa jej proste nedari alebo povedzme ze zanedbane ucivo...jedine ak co ma napada zaujem o iny jazyk v pripade ze by sa jednalo o skolu s inym jazykom v kombinacii s anglinou. ale ako napriklad ak je to gymnazium kde su tieto iste dva jazyky-nemozem im na rovinu asi povedat ze bolo by vhodne keby si jeden jazyk trochen zopakovala...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ja si tiez myslim, ze prestupit moze az po kvinte, nie po kvarte,lebo je z rocnika, ktory isiel na 8rocne gymnazium zo 4.triedy.

Podla mna je pre nu riesenie (a dost skore) aj to, vratit ju spat na zakladnu skolu, kludne aj od pol roka do 8.rocnika.
Dokoncila by tak 9.rocnik na ZS a robila by aj monitor aj sa klasicky hlasila na strednu skolu, kam by chcela.
0 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

toto zial neni riesenie, pretoze taketo riesenie si sama nepraje, navyse na zakladnu vracaju ziakov ktori su na prepad, alebo prepadli-co nieje jej pripad.
cize, jedine coho sa drzim je to, co som zadala v prispevku. odbacat ziadnym smerom ani spekulovat nechcem. smer je jasny, len ma zaujimaju napady a rady v ramci cesty ktoru si dcera vybrala.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Moja dcéra chodila na osemročné gymnázium so zameraním na AJ. Ale rozhodla sa študovať francúzsky jazyk, o ktorom nemala ani tušenia. Išla v kvarte na prijímacie skúškyna päťročné gymnázium, prijali ju, gympel vyplnil výstupné tlačivá a bolo to. Ale celému prestupu predchádzala návšteva na predmetnej škole, rozhovor s riaditeľom, ktorý záujem o ňu prejavil. Na prvotnom gympli neboli nadšení, ale nedalo sa nič robiť, lebo sme s riaditeľom študovali zákon, a tam bolo uvedené, že prestup z kvarty je možný.
Ja by som určite volila konzultáciu s riaditeľom školy, kde chce prestúpiť. Vieš, ono sa dá všetko ak sa chce. A nehanbila by som sa povedať pravdu.
K staršej dcére v tercii pribudol spolužiak, ktorého vylúčili už 2 x z gympla. Bol to veľmi problémový žiak, agresívny, ale čo ma prekvapovalo, že občas na hodine prestal písať, písal iba haky-baky, odovzdal písomku s nezrozumiteľným textom. Všetci rodičia na rodičovskom rozhodli, že ho treba tretí krát vylúčiť zo školy. Mala som info od dcéry, že chalanisko sa nechce na telesnej vyzliecť, lebo má strašné modriny. Tatko ho mlátil za prospech a známky. Predniesla som tento problém na rodičovskom a navrhla, aby sme mu pomohli, veď ako sa môže brániť takéto dieťa. To ste mali vidieť tú melu, čo sa rozpútala voči mne. Nikto si ma nezastal, všetkým bolo jedno, čo sa s chlapcom deje. Navrhla som, aby keď bude zase domlátený, triedna zavolala školskej lekárke( s tou som to vybavila), aby všetci prišli na prehliadku a ona by bola vyvodila dôsledky.Bojovala som ako lev, lebo mi niečo na tom všetkom nesedelo. No rodičia iba vylúčiť a vylúčiť. A v septime zomrel na nezistený nádor na mozgu, ktorý vysvetľoval všetko, agresivitu, haky -baky na písomke......Asi som bola jediná, čo sa mohla potom kedykoľvek všetkým pozrieť rovno do očí, aj jeho rodičom. Preto si myslím, že hanba z dôvodov na prestup musí ísť bokom a zadieťa treba bojovať.
1 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

no tak to je hrozny pribeh :-(

ono ani nejde o hanbu, ved zdravotne problemy moze mat kazdy. len proste uvazujem ako to "obalit" aby to co vypustim z ust bolo uspesne, aby som zbytocne neodradila.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Veď jej vek je vekom, kedy sa deti hľadajú. Tak skús vysvetľovať, že proste si našla iné záluby, že minulá škola ju nebavila...Hlavne je ťažko polemizovať čo a ko, keď si ešte nebola za riaditeľom na škole, kde chce prestúpiť. Veď pri prvej návšteve nemusíš nič vysveľovať, len si sa prišla spýtať na možnosti.
Odvahu na návštevu ale musíš nájsť Ty v sebe, my Ti iba môžeme dodať silu. Vo štvrtok je najvhodnejší čas
0 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

mozes ist robit vedmu :-) lebo vo stvrtok do tej skoly idem. teda na jednu z troch ktore sme vytipovali. tak uvidime :-)
a fakt by som tam bola nerada ako puk.

si nevies predstavit - volam do skoly vychovnej poradkyni ci mi vie poradit so strednymi skolami.. "jasne zastavte sa" dojdem tam... "no ale ja mam prehlad o vysokych skolach a prijimackach na vysoke, par ziakov sice prestupilo ale za akych podmienok to ja neviem"... som na nu kukala ako puk a myslela si "do paroma co tu ja hladam? nemohla povedat hned?"

plus minus mi to zacina byt jasne-prestup alebo prijimacky a nasledny prestup, alebo pokracovanie v starom. najskor za riaditelom. do predu nafotim vysvecko a pripravim si ziadost kde uvediem aj pisomne co a ako, dam tam kopie este nejakych sutazi plus "vlastnu tvorbu" nech maju prehlad kto je, a hadam jedna z tych troch vyjde :-)
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
držím palce, aby ste uspeli. Daj vedieť, ako to dopadlo. Hlavne zachovaj pokoj, neohováraj predošlú školu a skús taktizovať a vyjednávať s riaditeľom školy. lebo ako sa vraví, keď sa chce, aj motyka vystrelí.
0 0
Klara* Klara*

Klara* je offline (nepripojený) Klara*

dakujem. :-)
na skolu ako taku si rozhodne stazovat nemozem, bodaj by som nasla tolko dobrych profakov po kope ako je tu. viem ze je to risk. hoci mala tuto vela ucenia, s urovnou zakladnej sa to absolutne neda porovnavat. cize ja nelutujem to kde je a nelutuje to ani ona. toto je uplne iny pristup. i ked par vynimiek sa vsade najde.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Klara* Pozri príspevok
toto zial neni riesenie, pretoze taketo riesenie si sama nepraje, navyse na zakladnu vracaju ziakov ktori su na prepad, alebo prepadli-co nieje jej pripad.
cize, jedine coho sa drzim je to, co som zadala v prispevku. odbacat ziadnym smerom ani spekulovat nechcem. smer je jasny, len ma zaujimaju napady a rady v ramci cesty ktoru si dcera vybrala.
Toto je strasne blby pohlad deti ovplyvneny rodicmi.
Zial, na Slovensku je to snad 'hanba' proznat si, ze to rozhodnutie ist na 8rocne gymnazium nebolo pre nu dobre
Stretla som sa s tym viackrat aj pri dcerinych spoluziakoch.
Preco by sa nemohlo na ZS vratit dieta, ktore ma problemy so zvladanim skoly zo zdravotnych dovodov?
Praveze by jej to prospelo: pravdepopdobne by bola jednou z najlepsich v triede (je popredu s ucenim), stuplo by jej sebavedomie a uplne inak by isla na inu strednu skolu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať