Zavrieť

Porady

Cintorín pre zvieratá

Ahojte.

Dnes ma napadla taká myšlienka : cintorín pre zvieratá .Pokiaľ viem tak ich nemáme legálne nejako veľa možno ani jeden.

Rozmýšlal som že by som ODKÚPIL nejakú ornú pôdu na okraji mesta alebo pri dedine je ich tu na okolí dosť na začiatok asi tak 50X50 metrov , oplotil by som to nejak slušne , nasadil by som tam trávnik a pekne by som ho kosil ako cestu by som nanosil nejaký pekný štrk (nech to pekne vyzerá) + nejaká lavička.Ďalej mám možnosť dostať miestnosť ktorá má asi tak 30 metrov štvorcových za 25 Eur na mesiac + náklady na Elektriku a kúrenie (revízia na elektriku by ma tam stála asi tak 500 Eur) a tam by som vyrábal truhly.Založil by som si aj nejakú mailovú stránku.Jedno ale neviem. Ak by chcel majiteľ zviera spopolniť kde by sa to dalo ?

Neviem ale presne ako by sa také niečo dalo zrealizovať.Vedeli by ste mi poradiť čo všetko na to potrebujem a či by som to mohol robiť popri robore poprípade keď budem na úrade práce .

Vopred ĎAKUJEM za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Jednoduche to nebude.
    Cintorin sa nemôze zriadit hocikde z hyg. hľadiska. Asi musis zacat na reg.hygiene.

    pozri aj tu :
    http://www.porada.sk/t67508-cintorin-pre-zvierata.html

    alebo....mozno sa ti podari skontaktovat s majitelkou a bude ochotna poradit .-)
    http://spravy.pravda.sk/odchod-do-zv...sk_regiony_P04

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Radolus Pozri príspevok
    Ja nemám veĺké oči.Ale nezdá sa mi že by to neišlo.Čo som sa dočítal tak sama . p. Granecová písala že záujem je veľký .Ja by som si chcel vytvoriť nejakú dobrú web stránku a aj truhličky by som si chcel sám vyrábať.

    NEVERÍM že bude na to treba nejaká EXTRA vysoká začiatočná investícia.SAMOZREJME ale NEBUDE to zadarmo to mi je jasné.
    Ja myslim, ze by to malo uspech. Domacich milacikov v mestach pribuda a mestach veru maju ludia problem čo "potom"...
    Doteraz je asi jedina oficialna moznost do kafilerie,ale ak niekto dlhe roky zije so svojim " clenom rodiny", tak túto moznost jednoznacne odmieta. Tak vznikaju rozne tajne hroby,kade-tade.

    Par dni dozadu davali nejaku reportaz v TV, ze priamo na sidlisku niekto pochoval svojho psa a urobil mu hrob. Obyvatelia sa burili,ziadali od kompetentnych,aby hrob premiestnili...

    Asi aj mesta by mali uvazovat nad tym, ze je lepsie vytvorit nejake take zvieracie cintoriny, akoby mali majitelia pochovavat zvierata tajne- hocikade.

    Drzim Ti palce,aby ti tvoj zamer vysiel, dufam, ze nas budes informovat,ako pokracujes.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak prekonas vsetky peripetie s tym spojene, moze to byt vcelku vynosny obchod, ale myslim, ze lepsie by bolo zriadit takyto cintorin na okraji vacsieho mesta ako pri dedine, pretoze v malych mestach a na dedinach si ludia svoje uhynute zvieratka pochovavaju na okraji svojich zahrad. Viem, ze by sa to nemalo, ale ak nie je zalobca, nie je ani sudca.

    Radolus je offline (nepripojený) Radolus

    Radolus
    Napísal som na : ruvznr@ruvznr.sk a na náš Mestský úrad a kontaktoval som už aj Máriu Granecovú už len čakať na odpoveďe .
    Naposledy upravil Radolus : 24.11.10 at 20:35

    Radolus je offline (nepripojený) Radolus

    Radolus
    No zatiaľ som dostal iba takúto odpoveď : Prajem pekný deň,
    vo veci cintorína pre zvieratá Vám odporúčame obrátiť sa na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu .

    Mám zatiaľ dohodnuté stretnutie na Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe .

    Telefonicky som kontaktoval Máriu Granecovú . Tvrdila že je treba veľmi veľa vybavovačiek a veľa peňazí.Podľa nej sa sa s toho zarobiť NEDÁ.Na pozemok dostanem požiadanky ktoré bude musieť daný pozemok spĺňať.

    Takže zatiaľ toľko.
    Naposledy upravil Radolus : 25.11.10 at 13:57

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    určite sa nedaj odpinkat rečami typu zarobit sa nedá a vela vybavovačiek. Oni na tych uradoch su lenivi robit a preto ta radšej odradia lebo sa im nechce spracuvat tie dokumenty, čiže na to nedaj čo ti povedia na uradoch. A to či sa da zarobit alebo neda, tak to pochybujem ze nejaka uradnička na urade vie ...Prajem vela štastia a mohol by si tu dat vediet ako si kde čo riešil cez aky urad a podobne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Radolus Pozri príspevok
    No zatiaľ som dostal iba takúto odpoveď : Prajem pekný deň,
    vo veci cintorína pre zvieratá Vám odporúčame obrátiť sa na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu .

    Mám zatiaľ dohodnuté stretnutie na Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe .

    Telefonicky som kontaktoval Máriu Granecovú . Tvrdila že je treba veľmi veľa vybavovačiek a veľa peňazí.Podľa nej sa sa s toho zarobiť NEDÁ.Na pozemok dostanem požiadanky ktoré bude musieť daný pozemok spĺňať.

    Takže zatiaľ toľko.
    žeby mala p. Granecová strach z konkurencie ? Zvierací cintorín je v malej dedinke neďaleko Bojníc (v mojom rodisku)

    http://www.google.sk/url?sa=t&source...0CRcjBhNjl_9-w
    Naposledy upravil veronikasad : 25.11.10 at 14:39

    Radolus je offline (nepripojený) Radolus

    Radolus
    Asi som to zle napísal : Telefonicky som kontaktoval Máriu Granecovú . Tvrdila že je treba veľmi veľa vybavovačiek a veľa peňazí.Podľa nej sa sa s toho zarobiť NEDÁ.
    Mária Granecová TO JE TÁ KTORÁ UŹ má otvorený cintorín pre zvieratá a ona to tvrdila.

    Ale ja sa NEDÁM , pozisťujem si čo a ako a idem na to.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Aha, no ale aj tak, ona ma cintorin v Bojniciach, či pri bojniciach, to je mala dedina (či mestečko), tam aj ceny musia byť nízke. Ak robiš ten cintorim v meste, tak ceny mozu byt vyššie za pohrebne miesto. Pani Grancova je zrejme staršia osoba čo asi nema ani nejaky plan čo dalej s tym. Keby si sa dohodol s nejakym kamenarstvom ze bude robit pomniky pre teba, aj tam mozes mat určite percento z toho že mu dohodiš niekoho kto bude chciet si dat urobit pomnik pre zviera, plus truhlára, čo bude robit truhličky pre zvierata aj tam mozes mat percento z toho ze mu dohodiš "kšeft", prote ked sa to premysli, tak neverim tomu ze by sa nedalo z toho aj zarobiť...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Šútovce sú malá dedinka, cca 400 obyvatelov asi 6 km od Bojníc. p. Granecová je 34-ročná Prievidžanka ...

    Bližšie info máš v prísp. č. 2

    Radolus je offline (nepripojený) Radolus

    Radolus
    Ja nemám veĺké oči.Ale nezdá sa mi že by to neišlo.Čo som sa dočítal tak sama . p. Granecová písala že záujem je veľký .Ja by som si chcel vytvoriť nejakú dobrú web stránku a aj truhličky by som si chcel sám vyrábať.

    NEVERÍM že bude na to treba nejaká EXTRA vysoká začiatočná investícia.SAMOZREJME ale NEBUDE to zadarmo to mi je jasné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.