Zavrieť

Porady

Nákup tovaru zo zahraničia

Dobrý deň, poprosila by som o radu

manžel je živnostník, otvoril si internetový obchodík s obuvou. Tovar okrem iného dováža z Maďarska, z jedného čínskeho veľkoskladu. Keď tam išiel prvýkrát po tovar a pýtal faktúru, chceli od neho IČ DPH. manžel sa im snažil vysvetliť, že takéto číslo pridelené nemá, lebo nie je platcom DPH. Skončilo to tak, že mu odmietli vystaviť faktúru, stále dookola opakovali, že im musí dať toto číslo, lebo ináč m faktúru vystaviť nemôžu.

Zdá sa mi to úplne absurdné, veď načo potrebujú IČ DPH od živnostníka, ktorý nie je registrovaný ako platca DPH ?

Stretli ste sa už s niečím podobným ?

Ďakujem pekne za všetky odpovede. Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No zrejme potreboli to k tomu, či vystaviť faktúru s maďarskou dph alebo nie......

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Načo viesť debatu v dvoch vláknach?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Predpokladam, ze cinania tym ze prijali platbu na mieste, museli tym padom vystavit nie fakturu, ale paragon z registracnej pokladnice. Ak by mal IC DPH, mozno by mu dali tovar s fakturou s nejakou splatnostou. Podmienky komu budu dodavat tovar tak a komu onak, si stanovuje predajca.

    Nákup tovaru zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.