Zavrieť

Porady

Zdravotníctvo.

Otázky,odpovede na fungovanie zdravotníctva,kto je za čo zodpovedný v zdravotníctve,príhody,nespokojnosť,vydržím aj nadávky,pokiaľ nebudu hrubé.Ale hlavne prosím diskusiu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ErinErin Pozri príspevok
Fungovanie ordinácie by mal kontrolovať ten, kto vydal povolenie: VUC - samosprávny kraj? Sledujú, či všetko beží tak, ako má: vybavenie, čistota, odbornosť pracovníkov, ordinačné hodiny. Ak je plánované prerušenie činnosti zdravotníckeho zariadenia - napr. dovolenka či prestavba priestorov, zodpovedný v tomto zariadení je povinný to nahlásiť. Čiže aj svojvoľné vynechanie nejakej tej hodinky nie je v poriadku. Zrejme to pacienti nikde nehlásia, nesťažujú sa. Len neviem, ako by to bolo s tými "neskorými" príchodmi lekárov: Nejaký pracovník VUC si s hodinkami sadne do čakárne?
Oni to kontroluju,ale ja mám právo na návštevu lekára alebo na rodinné problémy tak ako Vy.Banka kvôli mne neotvorí o 6,30 a ani poistovne nebudu vybavovať stránky stránky podľa mojich ordinačných hodín,ked mi spadne počítač tak príde IT chlapec a ked sa mi pokazí umývadlo tak jednoducho zavrem a príde opravár,jednoducho su veci ktoré potrebujem zabezpečiť a hotovo.Niekedy mám pocit,že jediné čo pacientom chýba je bič,ktorým by lekárov pohánali.
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

To Ajuška: ??? Píšem o tom,že ak má lekár ordinovať v pondelok od 8.00 do 12.00 a je tam od 8.55 do 11.00, je to postihovateľné. Teoreticky. O čom píšeš Ty?
Naposledy upravil ErinErin : 29.11.10 at 11:04
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
BXLmiami Pozri príspevok
...Niekedy mám pocit,že jediné čo pacientom chýba je bič,ktorým by lekárov pohánali...
...k opravám chýb, ktoré na sebe sami popáchali........
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

O tom istom,len inak.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

BXLmiami Pozri príspevok
Oni to kontroluju,ale ja mám právo na návštevu lekára alebo na rodinné problémy tak ako Vy.Banka kvôli mne neotvorí o 6,30 a ani poistovne nebudu vybavovať stránky stránky podľa mojich ordinačných hodín,ked mi spadne počítač tak príde IT chlapec a ked sa mi pokazí umývadlo tak jednoducho zavrem a príde opravár,jednoducho su veci ktoré potrebujem zabezpečiť a hotovo.Niekedy mám pocit,že jediné čo pacientom chýba je bič,ktorým by lekárov pohánali.
Spadnutý počítač, výpadok elektriny či odstávka vody sú OBJEKTÍVNE príčiny ako keď lekára po ceste zrazí auto. Pri rodinných problémoch či návšteve lekára sa nelekári dohodnú so zamastnávateľom a zdokladujú udalosť, resp. si berú dovolenku či neplatené voľno. "Nadriadeným" lekára je VUC. ?
A nehovor, že nejaká banka nepracuje aj poobede! S tými zdravotnými poisťovňami Ti tak napoly verím, i keď majú stránkové hodiny dopoludnia aj poobede.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

(ivantt)
jednoducho zime v dobe kamennej, tam nepotrebovali sudcu


Zaujimave, obdivujeme sa architektonickym pamiatkam, ktore postavili tito ludia. Studujeme ich kalendare, matematiku, pismo, astronomiu. Len v uvode biblie mas stat o vzniku sveta, dalej 635 moralnych a pravnych kodexov, podla ktorych sa doteraz riadi cast sveta. Ak si uvedomim, ze aj tento pramen pochadza z opisov starsich dokumentov, mas pravdu. Ludia z doby kamennej boli zli, hlupi, nevzdelani. My naopak. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zakladna ucta lekara je to, ze ordinuje v case, ked drviva vacsina ludi pracuje za peniaze. :-)
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

alabut Pozri príspevok
(ivantt)
jednoducho zime v dobe kamennej, tam nepotrebovali sudcu


Zaujimave, obdivujeme sa architektonickym pamiatkam, ktore postavili tito ludia. Studujeme ich kalendare, matematiku, pismo, astronomiu. Len v uvode biblie mas stat o vzniku sveta, dalej 635 moralnych a pravnych kodexov, podla ktorych sa doteraz riadi cast sveta. Ak si uvedomim, ze aj tento pramen pochadza z opisov starsich dokumentov, mas pravdu. Ludia z doby kamennej boli zli, hlupi, nevzdelani. My naopak. :-)
Morálku nikomu nenanútiš - človek sa sám rozhoduje, či koná čestne. Navonok je možné spolužitie riadiť zákonmi. Preto radšej píš o súčasnosti, o tom, čo ťa trápi a ako to riešiť reálne. Ak máš dobrý tip od starých Inkov, tak daj: Trest smrti ale v súčasnom svete nie je v trende, tak radšej iné cesty, prosím!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ErinErin Pozri príspevok
Morálku nikomu nenanútiš - človek sa sám rozhoduje, či koná čestne. Navonok je možné spolužitie riadiť zákonmi. Preto radšej píš o súčasnosti, o tom, čo ťa trápi a ako to riešiť reálne. Ak máš dobrý tip od starých Inkov, tak daj: Trest smrti ale v súčasnom svete nie je v trende, tak radšej iné cesty, prosím!
Čo by ho trápilo,Mladý sa nepoistil a on musel zacvakať 24 tácov a nevie to prehryznuť.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Jana Motyčková Pozri príspevok
Iné rozpätie by problém nemal byť, v dokumentácii sa uvádza zvyčajne číslo, môžu porovnať so svojim rozpätím, možno pri nejakom vyśetrení ako sono a pod., keď len slovne popíšu do dokumentácie čo vidia, by som to chápala. Do IT systému pre nemocnicu sa to dá dostať aj z dokumentácie - nejde o plytvanie prostriedkov?
Čo sa týka laboratórnych výsledkov - dôležité je kalibrovanie prístroja, preto sa tie "rozpätia" hodnôt môžu tiež líšiť u určitých vyšetrení.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

BXLmiami Pozri príspevok
Čo by ho trápilo,Mladý sa nepoistil a on musel zacvakať 24 tácov a nevie to prehryznuť.
Veru, zdravotníctvo vzbudzuje emócie!
Tiež ma jedni lekári skoro zniesli zo sveta, ale ďalší mi zachránili život. Bola by to prechádzka ružovou záhradou, keby vždy pri problémoch v zdravotníctve išlo len o to, čo má pacient doplatiť a nie o život, Alabut!
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

ErinErin, na dnes stacilo, nejdem jedovat osadenstvo, este niekoho klepne pepka a BLX bude mat robotu. Na opluvanie a nadavanie som zvyknuty, obcas by sa mal stredovek s jeho krasami vratit. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
ErinErin, na dnes stacilo, nejdem jedovat osadenstvo, este niekoho klepne pepka a BLX bude mat robotu. Na opluvanie a nadavanie som zvyknuty, obcas by sa mal stredovek s jeho krasami vratit. :-)
Psychologovia tomuto vravia nastavovať zrkadlo Takže som skusila 1 príspevok v Tvojom štýle.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pozerám, že pekná téma.
Viac ako 20 strán mlátenia prázdnej slamy a ako sa tu niekde vyjadrila pepsikova, že ak to pôjde do neba, alebo niečo také, tak sa aj ona pripája...atd.
veronikasad Pozri príspevok
Vidíš, bezmocnosť na jednej aj druhej strane - začarovaný kruh, z ktorého nie je možné dostať sa von. A delia sa odmeny na ministerstvách - ale to už som úplne mimo témy ...
Vlastne ste to vyriešili už na ôsmej strane, ale mlátite veselo ďalej a zrno žiadne.
------------------------------------------
Čo tak sa zamyslieť nad tým začarovaným kruhom, ako napísala veronikasad.

Najviac ma na tom zarazilo konštatovanie, ale to už som úplne mimo témy.
Ja by som to videl skôr, ako prvý príspevok k danej téme.
Čo vy na to?
Otázky,odpovede na fungovanie zdravotníctva,kto je za čo zodpovedný
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

jar88 Pozri príspevok
Pozerám, že pekná téma.
Viac ako 20 strán mlátenia prázdnej slamy
------------------------------------------
Čo tak sa zamyslieť nad tým začarovaným kruhom, ako napísala veronikasad.

Najviac ma na tom zarazilo konštatovanie, ale to už som úplne mimo témy.
Ja by som to videl skôr, ako prvý príspevok k danej téme.
Čo vy na to?
Otázky,odpovede na fungovanie zdravotníctva,kto je za čo zodpovedný
Aj z tej prázdnej slamy občas vypadne nejaké zabudnuté zrno:
1. Nadávajúci zdravotníci a naštvaní pacienti aspoň pohľad druhej strany.
2. A možno na niečo aj prídu... Niekedy má laik v určitej oblasti nový - neovplyvnený pohľad narozdiel od odborníkov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ErinErin Pozri príspevok
Aj z tej prázdnej slamy občas vypadne nejaké zabudnuté zrno:
1. Nadávajúci zdravotníci a naštvaní pacienti aspoň pohľad druhej strany.
2. A možno na niečo aj prídu... Niekedy má laik v určitej oblasti nový - neovplyvnený pohľad narozdiel od odborníkov.
Máš pravdu, že občas nejaké to zrnko vypadne, ale....
Aj ak by si tie dve, tri zrnká dokázal zomlieť, pripusťme aj cesto že by si zamiesil, ale peceň chleba, by si asi neupiekol.
---------------------------------------------------
Pritom riešenie funkčného zdravotníctva nieje problém. Stačí málo, ale aj to málo je problém.
---------------------------
Tak, ako to v súčasnosti funguje, pasuje každému. Dokonca to pasuje aj BXLmiami a podobným lekárom. Kde inde na svete, by si za dve hodiny denne, zarobili na dobré živobytie. (???)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zrazu sa niekomu zdá, že je téma vyriešená.
Famózne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bol by som zvedavý, čo by sa dialo, ak by do zdravotného poisťovníctva pripustili aj skutočné poisťovne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Zrazu sa niekomu zdá, že je téma vyriešená.
Famózne.
Hm ...keď si uvedomujem prítomnosť ...Tvoju ...

Mne sa to už ani zdať nebude ...že vyriešená .
Famóznym nástupom ju ideš pochovať ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Hm ...keď si uvedomujem prítomnosť ...Tvoju ...

Mne sa to už ani zdať nebude ...že vyriešená .
Famóznym nástupom ju ideš pochovať ...
Ale veď už je vymlátené, či nie??
Chceš mlátiť aj seno???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať