Zavrieť

Porady

Zdravotníctvo.

Otázky,odpovede na fungovanie zdravotníctva,kto je za čo zodpovedný v zdravotníctve,príhody,nespokojnosť,vydržím aj nadávky,pokiaľ nebudu hrubé.Ale hlavne prosím diskusiu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aj tuna pisal akysi doktor, ze musia robit pianko, aby nerobili koncom mesiaca zadarmo. Je to normalny stav? Kto okrem statnych zamestnancov robi pianko? Skrachoval uz nejaky doktor? Ludia sa stresuju, aby uzivili tolku haved, pricom na mnoho chorob by stacili lacnejsi samani a medicinmani, alebo lekari z Ukrajiny. Mne je to jedno, nech ordinuje aj v slamenej chatrci, ale nech ma vysledky. Mne pes vylizal vacsinu ran, dostal od poistovne co i len patak za dobre sluzby? :-)

V sekcii oblicky a mysimys: "Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek". Co je toto za blbost? Ako chce lekar liecit, ked nepozna ani pricinu choroby? Pokus- omyl? To je asi ta najlepsia a najdrahsia metoda. Cim vacsi obrat, tym viac kvapne. Nech len dlho vydrzi, najlepsie na najdrahsich liekoch. :-)
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Alabut, kde v zahraničí ? Uraz sa stal v zahraničí alebo doma ?

T.zn., že pracoval načierno ? doma nemal poistenie samoplatitela ?
Naposledy upravil veronikasad : 28.11.10 at 10:56
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Skrachoval uz nejaky doktor? U nas takeho nepoznam.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Aj tuna pisal akysi doktor, ze musia robit pianko, aby nerobili koncom mesiaca zadarmo. Je to normalny stav? Kto okrem statnych zamestnancov robi pianko? Skrachoval uz nejaky doktor? Ludia sa stresuju, aby uzivili tolku haved, pricom na mnoho chorob by stacili lacnejsi samani a medicinmani, alebo lekari z Ukrajiny. Mne je to jedno, nech ordinuje aj v slamenej chatrci, ale nech ma vysledky. Mne pes vylizal vacsinu ran, dostal od poistovne co i len patak za dobre sluzby? :-)

V sekcii oblicky a mysimys: "Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek". Co je toto za blbost? Ako chce lekar liecit, ked nepozna ani pricinu choroby? Pokus- omyl? To je asi ta najlepsia a najdrahsia metoda. Cim vacsi obrat, tym viac kvapne. Nech len dlho vydrzi, najlepsie na najdrahsich liekoch. :-)
1:Krstný sa mal poistiť.
2.Ani mne by nevadila slamená chatrč,ale na stránke ministerstva su presné požiadavky,ako má vyzerať tá ktorá ambulancia aby bola schválená hygienou.Je tam kompletné vybavenie,bezbarierový pristup,počitač,internet,umývateľné steny a kompletné vybavenie pre odbornosť.
3.Skrachoval.Väčšinou potichu zavru a bud odidu do dôchodku,alebo do Ciech.
4.K dalšiemu sa nevyjadrujem.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Podstata problemu je ina.

Mna vobec nezaujima, ci bol poisteny, ci nie, mna zaujima suma, ktoru zaplatil za ukon. Samanovi by mozno stacilo kurca na obed. Ak malicek stal 24 000,00 SKK, kolko stoja ostatne liecebne zakroky a prehliadky? Kto z beznych pacientov vie, kolko stoji zakrok u lekara? Je niekde vycapeny na webe cennik ukonov?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Liečba ma preto taku vysoku cenu, lebo z 24 000Sk si musi pre seba zobrať strašne vela ludi, hoci sa na liečbe vobec nepodielali.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Podstata problemu je ina.

Mna vobec nezaujima, ci bol poisteny, ci nie, mna zaujima suma, ktoru zaplatil za ukon. Samanovi by mozno stacilo kurca na obed. Ak malicek stal 24 000,00 SKK, kolko stoja ostatne liecebne zakroky a prehliadky? Kto z beznych pacientov vie, kolko stoji zakrok u lekara? Je niekde vycapeny na webe cennik ukonov?
Nie,nie je.Snažia sa tvrdiť,že u lekárov sa nedá vypočítať cenník,keby ho vyrátali,museli by to začať platiť.Zdravotníctvo je veľmi drahé,liečba napr.začiatku rakoviny stojí okolo pol melona mesačne.Preto sa neuvažuje o priamej platbe,také sumy si nikto nedokáže našetriť. Zubári maju korektné ceny,bola u nich kontrola už milion krát a vždy dopadla dobre.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Preco stoji pol melona? Kto tuto cenu vyspecifikoval? Plynari aj elektrarne musia, ak ziadaju o zvysenie cien. AK dokazu v zahranici vyliecit lacnejsie, lepsie je zaplatit mimoriadny vlak, lietadlo, nalozit pacientov a hajde na liecenie do teplych krajov. Pride faktura, ministerstvo alebo poistovna zaplati a je vyriesene. To by nesmeli existovat uplatky. :-)

Chybou je, ze v parlamente je privela lekarov a malo pacientov a obycajnych ludi, aby zlozenie parlamentu korenspondovalo so zlozenim obyvatelstva..
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ja si myslim ze tato tema nebola zalozena preto aby sa tu ludia navzajom urážali. Ak je nejaky lekar slabsi tak sa horsie uchyti, ak je lepsi lepsie sa uchyti. Tak isto ako vsade inde v zamestnaní. Kto ma podnikatelského ducha podnika, kto nie tak je len zamestnany. Ja som tiež podnikal a tiež som krachol ale nepovažujem sa za háved. Napravujem chrbatiky ludom co za mnou pridu, jednemu pomozem, druhemu nie a tiez sa nepovazujem za háved. Lekárov si vážim, sú to mudri a vzdelaní ľudia a pomáhajú ľuďom. Ale nie vždy sa to dá, preto sa možem na nich nahnevať ale nikdy odsudzovať pre jedno neurčenie diagnózy. Našli už naši vedci názov na to, z akeho materiálu je ten kusok meteoritu ? zistilu uz jeho zloženie ?? Nezistili a dlho ho budu skumať, tak isto aku ľudské telo, vždy je niečo nové. Nie všetky choroby a ani príčiny chorôb nie sú známe.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

V zahraničí je to o dosť drahšie.Nie je ťažké to zistiť,na internete najdeš všetko.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja s tebou nesuhlasim. Nepoznanim meteoritu nikomu neposkodis zdravie, ani ho nepripravis o zivot. Ak lekar vystuduje za slaninku (ako hovori nas funebrak), skodi ludom kazdy den a system ho nie je schopny odstranit. Podobne je to u knazov. Desatrocia pachaju pedofiliu, vie sa o tom a mlci.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Alabut, lepšie si to vystihnúť ani nemohol. Súhlasím ...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
alabut, veronikasad neslo tu o ublyzenie meteoritom ale ked je nieco nove a neprebadane v prirode, preco by to nemohlo byt u cloveka ? Preco by nemohol lekár mať právo nieco nevediet ? s niektorými dg. sa nestretnú celý zivot, niektoré dg sú novovzniknute, nevedia od kial sa zobrali.. uznavam, moze sa stat ze pochyby lekar a vtedy by mal niest zodpovednost ale podla jedneho nie velmi zdatného lekára nemozme posudzovať všetkých. To ja by som sa musel hnevat na vsetky sestricky lebo jedna mi nevedela napichnut chemoterapiu. Takze vsetky su blbe a nemozne ? Tak to prrrrr... a aj ta nesikovna to musi raz skusit prvý krat a získat zrucnost. A prosím ta, ja chcem isť na medicinu, kôli tomu aby som mohol robiť akupunktúru ? daj mi nejake indicie, kontakty alebo adresu na skolu, kde si titul získam za slaninku... ja kludne aj nejaky domacu hus pridam a k tomu litrik vinka nech to urychlia....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nechapem, preco by sa mal mlady chirurg ucit prave na mne. Kto ma peniaze, ziada si najlepsieho (vid Schuster). Podbne je to u chirurgov. Ak si myslis, ze operuju najlepsi, tak ja si to nemyslim. Za kuzelnikov, ak si chcel postupit z tretoradeho mladeho chirurga a vobec dostat sa k operaciam, stalo to 100 000,00 Kcs. Terajsie taxy a podmienky nepoznam. Mam priatela, ktoreho to bavilo, napokon skoncil na psychiatrii. Chirurga mam aj bratranca, ale nikdy by som sa mu nedal operovat. To iste je aj so zdravotnym personalom - rodinkarstvo, korupcia.

Navrhol som jednoduche a lacne riesenie. Zrusit zdravotne a nemocenske poistenie, nekrmit molocha, peniaze si mozem odkladat aj na ucet v banke a s urokami, v pripade vacsich nakladov dohodnut sa s rodinou, a kto na to nema, vzdy je moznost ziadat dobrodincov cestou verejnopravnych medii, ako je tomu teraz.

Ak stavias dom, tiez si nezavolas murara, aby ti spadol. Trh sa vycisti sam. Ak doktor nema za pacientove peniaze co ponuknut zo spolocneho a neidifikovatelneho, musi zacat studovat a liecit. A lacno, aby sa uzivil. :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivantt Pozri príspevok
alabut, veronikasad neslo tu o ublyzenie meteoritom ale ked je nieco nove a neprebadane v prirode, preco by to nemohlo byt u cloveka ? Preco by nemohol lekár mať právo nieco nevediet ? s niektorými dg. sa nestretnú celý zivot, niektoré dg sú novovzniknute, nevedia od kial sa zobrali.. uznavam, moze sa stat ze pochyby lekar a vtedy by mal niest zodpovednost ale podla jedneho nie velmi zdatného lekára nemozme posudzovať všetkých. To ja by som sa musel hnevat na vsetky sestricky lebo jedna mi nevedela napichnut chemoterapiu. Takze vsetky su blbe a nemozne ? Tak to prrrrr... a aj ta nesikovna to musi raz skusit prvý krat a získat zrucnost. A prosím ta, ja chcem isť na medicinu, kôli tomu aby som mohol robiť akupunktúru ? daj mi nejake indicie, kontakty alebo adresu na skolu, kde si titul získam za slaninku... ja kludne aj nejaky domacu hus pridam a k tomu litrik vinka nech to urychlia....
Ivan, vybral si si z môjho súhlasu to čo ti vyhovuje. V žiadnom prípade nehádžem všetkých zdravotníkov do jedného vreca. Vážim si ich prácu a hlboko sa pred nimi skláňam.

Za posledné tri roky som však absolvovala viac vyšetrení ako za celý predchádzajúci život. A mám možnosť porovnávať "odborníkov" a Odborníkov - na rovnakom pracovisku, s rovnakou technikou. A tých v mojich uvodzovkách mal zrejme na mysli aj alabut. To prirovnanie za slaninku sa mi celkom páčilo ...

Nevieš náhodou, prečo napr. na gastro vyšetrenie radšej cestujem do 35 km vzdialeného mesta, keď ho môžem absolvovať v susednom, vzdialenom 3-4 km ? Nie je to len o odbornosti, je to aj o prístupe k pacientom ...
Naposledy upravil veronikasad : 28.11.10 at 13:56
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ja som nevyberal, odpovedal som vsetobecne... tiez poznam lekarov dobrych aj zlych, dokonca aj to som povedal. Ale to neznamena ze budem hromzit na vsetkych lekárov. Viac to patrilo alabudovi. Neviem pochopit ako sa ma z lekara stat odborník ked sa nedostane k operacii, lebo vzdy ho odsunu lebo nikdy neoperoval. Tak by sa k operacii nikdy nedostal. A ked je niekto pod narkozou tak nevie kto ho operuje. Myslí si, že dal uplatok cloveku co ma skusenost a pritom operoval zaciatocnik. Prebudi sa z narkozy a pochvaluje si akej vinikajucej opatery sa mu dostalo, operoval ho odborník... ale odbornik len dozeral. Ano, su lekari, ktory skoncili vdaka uplatku ale ked sa na medicine kedysi davali uplatky tak to nebolo preto aby skoncili skolu ale aby sa na nu dostali. V TT robí klonoskopiu syn jednej lekarky a hoci on nema ani 30 rokov, je vyhladavanejsi ako iní skusenejsí lekari. Preco teda odsudzovať mladeho lekara ??? Len preto ze jeho matka je lekarka a kazdy si mysli ze vsetko je len protekcia, ze ho uplatila lebo chcela mat z neho lekara ??? Velké oči a závisť, nič viac... ( prosim to neber osobne, nemyslel som to na teba )
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ivan, žiadneho lekára som neodsúdila a odbornosť nehodnotím podľa veku lekára. Ak si však môžem vybrať, idem tam, kde sa cítim aj človekom ...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Lekárov v našom regione ubúda,polovica všeobecných je v dochodkovom veku,ani ukrajinský doktori sa k nám velmi nehrnú,ako prorokoval raz jeden minister-jeden kratký čas to aj celkom klapalo v zdravotníctve,tuším to bolo v období kedy neboli limity na zdravotné výkony,takže to bol motivačný prvok,nie ako teraz.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ivantt Pozri príspevok
Ja som nevyberal, odpovedal som vsetobecne... tiez poznam lekarov dobrych aj zlych, dokonca aj to som povedal. Ale to neznamena ze budem hromzit na vsetkych lekárov. Viac to patrilo alabudovi. Neviem pochopit ako sa ma z lekara stat odborník ked sa nedostane k operacii, lebo vzdy ho odsunu lebo nikdy neoperoval. Tak by sa k operacii nikdy nedostal. A ked je niekto pod narkozou tak nevie kto ho operuje. Myslí si, že dal uplatok cloveku co ma skusenost a pritom operoval zaciatocnik. Prebudi sa z narkozy a pochvaluje si akej vinikajucej opatery sa mu dostalo, operoval ho odborník... ale odbornik len dozeral. Ano, su lekari, ktory skoncili vdaka uplatku ale ked sa na medicine kedysi davali uplatky tak to nebolo preto aby skoncili skolu ale aby sa na nu dostali. V TT robí klonoskopiu syn jednej lekarky a hoci on nema ani 30 rokov, je vyhladavanejsi ako iní skusenejsí lekari. Preco teda odsudzovať mladeho lekara ??? Len preto ze jeho matka je lekarka a kazdy si mysli ze vsetko je len protekcia, ze ho uplatila lebo chcela mat z neho lekara ??? Velké oči a závisť, nič viac... ( prosim to neber osobne, nemyslel som to na teba )
Lekárske detičky,medzi ktoré patrím aj ja,maju jednu nezaplatiteľnú výhodu.Ked som nastupovala do práce,všetci mi ju závideli.Mala som totižto vždy a v každej situácii vedľa seba staršieho kolegu,ochotného v ktorukoľvek dennu aj nočnú hodinu skočiť a poradiť a pomôcť.Cloveka,ktorý vždy všetko a ochotne a dopodrobna vysvetlil a poučil.Matku,lekárku.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ivantt Pozri príspevok
Ja si myslim ze tato tema nebola zalozena preto aby sa tu ludia navzajom urážali. Ak je nejaky lekar slabsi tak sa horsie uchyti, ak je lepsi lepsie sa uchyti. Tak isto ako vsade inde v zamestnaní. Kto ma podnikatelského ducha podnika, kto nie tak je len zamestnany.
Presne tak. Určite BXLmiami založila túto tému s úmyslom, aby obidve strany si slušnou formou, bez urážok povedali, ako stojí zdravotníctvo v dnešnej dobe. Či pevne na svojich nohách alebo sa mu podlamujú kolená. Jednoznačne tie " kolená " dostávajú zabrať.

Ivantt, s lekármi to nie vždy je tak, ako píšeš. Môže byť aj sebelepší lekár - odborník, chystá sa do súkromnej praxe, ale po dlhých rokoch, odrobených v nemocnici sa vždy dá prehovoriť riaditeľovi, aby zostal, lebo aj nemocnica potrebuje odborníkov. Je zamestnaný, je preto slabší a horšie sa uchytil?
Má podnikateľského ducha, je múdry, ale berie ohľad na svojho nadriadeného - riaditeľa a naďalej zostane " len " zamestnaný.

A druhý, oveľa s menšou odbornosťou, ide za svojim cieľom, neberie ohľad na žiadneho riaditeľa, dá si výpoveď a začne súkromnú prax. Síce podniká, ale je preto múdrejší, šikovnejší odborník?

Lekárska prax je veľmi špecifická. Ani jedno povolanie nie je tak sledované, pranierované a kritizované. Prečo? Preto, že sa jedná o naše zdravie, ktoré
je to najdôležitejšie, čo v živote máme.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať