Zavrieť

Porady

ako zaúčtujem...

Dobrý večer, potrebovala by som sa uistiť v zopár účtovných prípadoch:
čiže ako zaúčtujem v podvojnom účtovníctve

  • poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motor.vozidla? + sú poistky oslobodené od dph?
  • nedoplatok na sociálnom poistení?
  • penále z oneskoreného zaplatenia soc.poistenia?
  • mylnú platbu? - banka nám omylom stiahla peniaze, ale zároveň ešte ten istý mesiac vrátila

ďakujem.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Alexandra777 Pozri príspevok
Vedenie sa rozhodlo, že by chcelo znížiť výšku kapitálového fondu, takže určite, ak je to možné takto vyriešiť, bude aj uznesenie VZ. Akým spôsobom je možné zúčtovať zníženie kapitálového fondu?
zníženie zaúčtuješ opačným zápisom ako zvýšenie. takže je potrebne poznať históriu.
účtovanie do výnosov nemá logiku.
0 0
stanina1 stanina1

stanina1 je offline (nepripojený) stanina1

účtovník
Dobrý den, zamestnávateľ-podnikateľ, mi predložil faktúru s nakúpenou drogeriou, kerm na ruky ,emulzie,sampony atd. pre zamestnancov, ktorí pracujú mimo republiky....neviem na aký účet5.. zaúčtovať, možte mi poradiť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradíte mi?: dali sme firmu na exekúciu, zaplatili sme právnikov preddavok 300+118,50=418,50 účt.314/211, potom poslal fa kde je fakturovaná suma 390,72-418,50-odp.zálohy= -27,78 vrátiť čiže 518/321=390,72 a 418,50 = 321/314. No na účet nám mal vrátiť 27,78 ale vrátil 413,50 a na liste priloženom k fa je že vracia nespotrebovanú zálohu 27,78 a vymožené trovy súdneho konania 385,52 to by malo ísť na aký účet? Potom nám firma zaplatila to je ok ale k tomu zaplatila 483 eur to budú zrejme úroky z omeškania - potrebujem aj nato nejaký doklad alebo zaúčtujem 221/662? díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

neporadí nikto?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím môže mi niekto poradiť k príspevku č. 24 díky moc.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
potrebuješ vyúčtovanie - výpočet úrokov, alebo platobný rozkaz, alebo vyúčtovanie od právnika.
tie čísla v jednom odstavci - dosť nejasné, neprehľadné.....takže k tomu sa nevyjadrujem. Dobrá rada - nakresli si to na šibeničky, kto komu čo a kedy.....
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

neviem to inak napísať pod seba aby to bolo prehľadné, stále mi t hádže dokopy.
0 0
jasny jasny

jasny je offline (nepripojený) jasny

dobry den rad by som sa opytal ako zaevidujem nasledovne uct. pripady v omege. zalozenie sro 1.2.2011 vklad zakladatela 5000,-eur = 353 /411
3.2.2011 vlozenie vkladu spravcovi 5000,- eur =378 /353 = v omege uctovne doklady okruh id >idx predpis 353 /411 typ sumy volny zaklad datum 1.2.2011 suma 5000,-eur MAM TO SPRAVNE?????
ID 2 to iste predpis 378 /353 v nastaveniach ostatne udaje mam alebo nemam oznacit doklad nezahrnut do saldokonta????????????? a aky ma byt dalsi krok
v omege-uctovani vytlacim si suvahu(orig.tlacivo danovemu uradu) alebo keby sa nasla nejaka dobra dusa co by mi to krok po kroku napisala.
ked mam pravdu povedat neviem kde som bol ked pan boh daval lekcie z uctovnictva. dakujem vopred
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lepšie by ti to bolo zadať do Porady SW-OMEGA, resp. SW-KROS...... kedže ťa to zaujíma hlavne z tej programovej stranky.
0 0
jasny jasny

jasny je offline (nepripojený) jasny

Spraviš otváraciu súvahu - tá sa len vytlačí, založí.
Na základe nej potom opravíš údaje cez číselník - oprava údajov min.rokov súvahy.
Ale pozor ešte stále v súčasnej najnovšej verzii nie je možnosť pri uzatváraní roka firmy, ktorá vznikla počas roka dať do súvahy do BPO obdobie 03/2011 - 03/2011 (dáva len predchádzajúci celý rok)a bežné obdobie 03/2011-12/2011 ( to je možné nastaviť), takže si to budeš možno musieť na budúci rok vytlačiť z drsr.
Ale dala som podnet na kros, tak možno...


ak by mi vedel niekto pomoct ake su dalsie kroky po vytlaceni suvahy??
a co mam vlastne opravovat a ako??
a kedy otvara ucty cez 701??

dakujem vopred
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vyrábali sme nejaké stlpiky pre firmu, dávali sme materiál a prácu, účtujem ako vlastné výrobky alebo službu?? ja by som dala vlastné výrobky a neviem aký text do fa že fakturujeme Vám za výrobu: alebo môže byť aj fakturujeme Vám za predaj: díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nikto mi neporadí?
a ako by som mala zaúčtovať konateľ kupoval 3 dialničná známky ale len 2 na firemné autá a dal mi aj 2 podkladové časti, tretiu známku zaúčtujem ako pôžičku alebo ako nedaňové výdavky??? dík
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Alexandra777 Pozri príspevok
Vedenie sa rozhodlo, že by chcelo znížiť výšku kapitálového fondu, takže určite, ak je to možné takto vyriešiť, bude aj uznesenie VZ. Akým spôsobom je možné zúčtovať zníženie kapitálového fondu?
... ak je toto ešte aktuálne, tak :

Uznesenie VZ by malo byť v tom že .... VZ schvaľuje zníženie fondu 413 vyplatením spoločníkom v sume .... z dôvodu ... napr. dostačujúcej likvidity, alebo žiadosti spoločníkov o vrátenie týchto vkladov. Uznesenie sa zaúčtuje ne 413/365 ku dňu VZ a vyplatí sa spoločníkom 365/211,221.
0 0
68danka 68danka

68danka je offline (nepripojený) 68danka

neviem či som v správnej téme ale potrebovala by som pomoc skúseného účtovníka. celý rok som účtovala daň z úrokov bežného účtu firmy na účet 591, teraz na konci roka sa potrebujem vysporiadať s týmto zostatkom ale neviem ako??? poradí mi niekto???
0 0
tanusik tanusik

tanusik je offline (nepripojený) tanusik

No účtovala si správne, teraz je to už najlepšie účtovať hneď pri výpise 591/221 a je to o.k. ....kebyže si účtovala 341/221, potom by si to vyrovnala zápisom 591/341 .....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať