Zavrieť

Porady

Náhrada mzdy pri DPN

Už si zasa niesom istý. Mám zamestnanca plateného mesačnou mzdou. Teraz je na DPN a ja si nie som istý, z čoho mu vyrátam náhradu mzdy za prvých 10 dní. Podla mňa je to 3x25%+7x55% z denného vymeriavacieho základu,ktorým je podiel súčtu vymeriavacích základov a počtu kalendárnych dní rozhodujú-ce ho obdobia. Potvrdí mi to prosím niekto ? Potkal som sa totiž aj s názorom, že sa to ráta z hrubej mesačnej mzdy. Moc ďakujem.
Zeman
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Prosím o radu ako vypočítam prvých 10 dní PN.Zamestnanec mal A 10.,11.11-,potom bola S,N a 14.11.poslal PN.Na SP mi to opravili na predpokladaný zárobok v 11 mesiaci,lebo mal prerušenie pred PN.Vychádzam z predpokladaného zárobku aj ja na prvých 10 dní ak má mesačnú mzdu tak ako SP?Je to 8280sk za 11 mesiac.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    A ešte ak mi niekto poradí: dali sme zamestnancovi výpoveď v skúšobnej dobe za A k 31.10.05 a 25.11. sa vrátila ako neprevzatá.Jasom ho ale už odhlásila /SP,aj ZP/ ako mám teraz postupovať?
    Naposledy upravil kira : 27.11.05 at 09:53

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    K prísp.3 - áno, postupujete rovnako ako SP, čiže výpočet robíte z predpokladaného zárobku.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    kira
    A ešte ak mi niekto poradí: dali sme zamestnancovi výpoveď v skúšobnej dobe za A k 31.10.05 a 25.11. sa vrátila ako neprevzatá.Jasom ho ale už odhlásila /SP,aj ZP/ ako mám teraz postupovať?
    Podľa § 38 ZP ods. 4 je sa písomnosť považuje za doručenú dňom, keď sa z pošty vráti späť ako nedoručená. A dovtedy chodil riadne do práce?

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Práve na základe absencie sme ukončili PP v skúšobnej dobe, poslali sme mu list s doručenkou o ukončení a ani sa neukázal dodnes.Považovala som ukončenie k 31.10.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Myslím, že všetko môžeš nechať tak, ako je. Založ si k spisom vrátený list aj s obálkou. Viac nemôžeš urobiť.

    Náhrada mzdy pri DPN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.