Zavrieť

Porady

Zalozenie zivnosti - student

zdravim, som 18 rocny student a chcel by som zacat podnikat prostrednictvom volnej zivnosti...ale neviem co a jako....tak sa chcem opytat na ten zivnostensky kurz - aky je tam poplatok alebo ci studenti nemaju nejake zlavy popr. ako by som sa k tejto zlave dostal.....
Naposledy upravil Dav : 28.12.10 at 21:00
Usporiadat
maiky maiky

maiky je offline (nepripojený) maiky

dakujem, aj ja som rozmýšlal nad tým, že tá dotácia nebude nič jednoduché a bude to dosť veľa papierovačiek, čo sa týka tým mojích prímov, vidím, že ste tu všetci natoľko solventní, že poviem na rovinu aký mám problém:
Viac ako rok prevádzkujem da sa povedať na čierno takú malu prepravu osôb, ja to nazývam taxi ale ako každý vieme na taxi by som toho potreboval oveľa viac roboty pribudlo a začal som jazdiť do zahraničia ludia sa o mne teda o nas dozvedaju a jazdime rakusko polsko nemecko atd, mám aj u nas to je taka dedina službu pre ludi ktorú oficialne nazývam TAXI SLUŽBA tržby su celkom ok len sa bojím, že príde jeden zvedavý človiečik a oprie sa do toho a potom by to nedopadlo asi moc dobre, ďalšia vec bojím sa toho, že v prípade havárie by to niekto vyšetroval dopodrobna a prišiel by na niečo nechcené, : ) nemám proste nič som študent mám autá ale čo sa týka papierov nič take nemám ludia nepýtaju doklad a ja im ho ani neponukam lebo židny nemám ,,,, ,,, ,,, sranda čo ??? no dobre každý vieme, že tento moj príbeh nemôže byť skutočnosť, neni to reálne ale tak keby aj bolo dajme tomu, že by bolo ako by bolo najvýhodnejšie postupovať ?? to čo ste spominali ten náhodný príjem , alebo dohoda ,, bolo by to v takomto prípade ako opisujem vobec možné ? nebolo by tam jediné východisko živnosť plus osvedčenie na vykonávania živnosti spojenej cestnou dopravou a prevádzkovanie Taxi sluzby ci nieco take podobne ? ,,, ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
samozrejme, to máš načierno podnikanie ako vyšité..............
založ si sro a vybav si všetky potrebné papiere.
Alebo ži stále v strachu.......... my tu solventní, nesolvetní sme, nie sme, ale dane a odvody platíme. Minimálne máme legalizovanú činnosť a ty na nás vytiahneš toto?
Že si študent, to ťa vôbec neospravedlňuje, ani nedáva z hľadiska podnikania výhody.
1 0
maiky maiky

maiky je offline (nepripojený) maiky

KEJKA Pozri príspevok
samozrejme, to máš načierno podnikanie ako vyšité..............
založ si sro a vybav si všetky potrebné papiere.
Alebo ži stále v strachu.......... my tu solventní, nesolvetní sme, nie sme, ale dane a odvody platíme. Minimálne máme legalizovanú činnosť a ty na nás vytiahneš toto?
Že si študent, to ťa vôbec neospravedlňuje, ani nedáva z hľadiska podnikania výhody.
viem, viem veď to ma trápi chcem to dať nejako doporiadku, viem, že je veľa tém na to či je lepšia živnosť alebo s.r.o., ale nevedel by mi niekto poradit v tomto konkretnom pripade čo je lepšie? som sám robím sám na seba ale plánujem jedného zamestnanca na začiatok ,,,
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ako SZČO ručíš celým majetkom, ako sro do výšky splateného vkladu.
Dilemu SZČO-sro si musíš vyriešiť sám.
V prvom rade svoje nelegálne príjmy.
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Tak dnes som si bol pre osvedčenie o živnostenskom oprávnení. Bolo mi priradené len IČO. DIČ mi bude priradené tiež aj ked nechcem byť platca DPH? Ak áno, tak kedy?
Ešte by ma zaujímalo či ja môžem vystviť faktúru aj zahraničnému klientovi (čechovi)?

Vopred ďakujem za odpovede.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dudi Pozri príspevok
Tak dnes som si bol pre osvedčenie o živnostenskom oprávnení. Bolo mi priradené len IČO. DIČ mi bude priradené tiež aj ked nechcem byť platca DPH? Ak áno, tak kedy?
Ešte by ma zaujímalo či ja môžem vystviť faktúru aj zahraničnému klientovi (čechovi)?

Vopred ďakujem za odpovede.
teraz pôjdeš na DU, každý daňovník dostáva pri registrácii na daň z príjmu DIČ.
Platiteľ DPH dostáva pri registrácii za platiteľa DPH ičDPH.
Rozdiel DIČ a ičDPH je v prefixe SK.
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Na zivnostenskom urade mi povedala, ze ma nahlasi na danovy urad a do zdravotnej poistovne, tak aj tak musim ist na danovy urad?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dudi Pozri príspevok
Na zivnostenskom urade mi povedala, ze ma nahlasi na danovy urad a do zdravotnej poistovne, tak aj tak musim ist na danovy urad?
možno ti pošlú registráciu a DIČ-kartičku poštou.
DIČ si však povinný uvádzať na obchodných písomnostiach. Nič neskazíš, ak si vyhľadáš a pohovoríš so správkyňou na DU.
Povinný nie si.
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Jasne. Asi tam behnem. A nemohla by si mi prosim ta odpovedat na tu otazku ohladom vystavovania fakturu zahranicnemu klientovi?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak chceš fakturovať Čechovi, treba zvážiť, čo budeš fakturovať a či sa nemusíš registrovať pred dodaním služby podľa §7a Z_DPH.
Nepýtaj sa na podrobnosti, prejdi si témy "súhrnný výkaz po novom", teda od 1.1.2010.
0 0
Šakalík Šakalík

Šakalík je offline (nepripojený) Šakalík

zdravim.....uz mam svoje ICO ale karticka s DIC mi vraj pride az do 3-4 tyzdnov....mozem uz vystavovat faktury a rozbehnut biznis aj ked nemam pridele dic ?mam cakat? diky...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, podľa mňa musíš čakať.
0 0
Šakalík Šakalík

Šakalík je offline (nepripojený) Šakalík

dakujem...ozaj prosim ta.... kde si potom zvolim ci chcem byt dobrovolny platca dph alebo neplatca dph????a ake su rozdiely/ vyhody ??? ked mam len zivnost ....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tlačítko "hľadaj"...................pomôže
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať