Zavrieť

Porady

exekúcia zo mzdy

Na súd som podala žiadosť o zastavenie exekúcie, exekútor poslal našej účtovničke do firmy exekúčny príkaz zrážkou z mojej mzdy, ktorú mi mesačne mzdárka strháva v mesačných splátkach. Zastavenie exekúcie som podala preto, lebo exekučné zrážky prevyšujú dlžnú sumu priznané súdom. Pýtam sa, pokiaľ súd rozhodne o zastavení exekúcií, tak mi má mzdárka naďalej strhávať exekučnú splátku, a zasielať exekútorovi, alebo ukladať peniaze do depozitu, lebo súd môže rozhodnúť aj za rok a čo potom exekútor mi preplatenie sumy vráti, alebo ako má postupovať mzdárka do rozhodnutia súdu, naďalej strhávať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je možné, že samotná exekuovaná suma obsahuje okrem dlžnej sumy aj trovy konania a odmenu exekútorovi. Treba si to zrátať.
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Je možné, že samotná exekuovaná suma obsahuje okrem dlžnej sumy aj trovy konania a odmenu exekútorovi. Treba si to zrátať.
    Je to spočítané, ja chcem odpoveď na otázku, ak bol podaný návrh na súd o zastavenie exekúcie, čo má mzdárka robiť?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podaný návrh na súd nemá žiadnu právnu účinnosť, až kým o tom nerozhodne súd. Teda podľa môjho názoru mzdárka má povinnosť naďalej strhávať a odvádzať exekútorovi.

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Musí pokračovať v strhávaní. Je to jej povinnosť. Prestať môže na základe súdneho rozhodnutia, alebo pre skončení exekúcie.
    1. Podľa mňa v tej sume čo stanovil súd sú len súdne trovy - napr. súd ti určil zaplatiť 120, splatíš to za 12m po 10€, ale strhávať ti budú 10+trovy exekúcie.
    2. podala si síce žiadosť o zastavenie( máš pravdu, že to môže dlho trvať)
    - existuje niečo ako podanie predbežného návrhu, tým môže súd dočasne pozastaviť strhávanie ( to sa využíva napr. pri nakladaní s majetkom, zabranuje sa tým aby niekto disponoval s majotkom pred súdnym rozhodnutím, komu patrí) - to len ako príklad

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    kytica1111 Pozri príspevok
    Je to spočítané, ja chcem odpoveď na otázku, ak bol podaný návrh na súd o zastavenie exekúcie, čo má mzdárka robiť?
    Nemoze urobit nic, musi pokracovat v exekucii, pokial nema nejake vyjadrenie sudu, ci exekutora o zmene.
    Ak by mala byt exekucia pozastavena, musel by sud vydat prebezne opatrenie v tomto smere.
    O predbezne opatrenie sud asi nikto neziadal....

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie ešte v roku 2011. Každý mesiac sme teda zrážali do depozitu. Lenže stále nám nebol doručený exekučný príkaz. Volala som exekútorovi, že už tá čiastka /podľa mojich prepočtov/ už bola zrazená do depozitu, ale on mi povedal, že náš zamestnanec podal odvolanie a že oni mi ešte nemôžu vydať exek.príkaz a ja musím aj nadalej zrážať až kým mi nebude doručený exekuč.príkaz. Nieje to blbosť? Ved tú čiastku už v depozite určite máme.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    suklova Pozri príspevok
    Bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie ešte v roku 2011. Každý mesiac sme teda zrážali do depozitu. Lenže stále nám nebol doručený exekučný príkaz. Volala som exekútorovi, že už tá čiastka /podľa mojich prepočtov/ už bola zrazená do depozitu, ale on mi povedal, že náš zamestnanec podal odvolanie a že oni mi ešte nemôžu vydať exek.príkaz a ja musím aj nadalej zrážať až kým mi nebude doručený exekuč.príkaz. Nieje to blbosť? Ved tú čiastku už v depozite určite máme.

    To som mala aj ja pri jednom zamestnancovi, sumu rozdielu som zamestnancovi potom vrátila aj keď je to
    blbosť ale nič iné sanedá robiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.