Zavrieť

Porady

predaj nehnutelnosti a tzv. "reklamacie"

Dobry den prajem,
predal som nehnutelnosti ca pred rokom, bola to novostavba domu s pozemkom. Dom bol skolaudovany, potrebne dokumenty boli kupujucim odovzdane.
Po roku uzivania nastali problemi s cerpadlom. Kupujuci ma bombarduje, ziada vsetky peniaze potrebne za opravu cerpadla, a velmi rychle vyriesenie problemu, be toho ze by spisal, co vlastne reklamuje, vsetko prebieha telefonicky a pomerne agresivne. V kupnej zmluve stoji ohladom odovzdania nehnutelnosti:
"Kupujúci vyhlasujú, že pred uzatvorením tejto Zmluvy sa oboznámili s faktickým, právnym a technickým stavom prevádzaných nehnuteľností, prevádzané nehnuteľnosti si prehliadli, poznajú ho z obhliadky, berú na vedomie súčasný stav a mieru opotrebenia prevádzaných nehnuteľností a prevádzané nehnuteľnosti v stave ako ležia a stoja, kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov"
T.j podla OZ (aj ked v nasej zmluve nestoji ze nehnutelnost sa prenechava podla par. 501), ak ich kupuju v stave ako stoja a lezia plati:
Ak sa vec prenechá ako stojí a leží, nezodpovedá scudziteľ za jej vady, ibaže vec nemá vlastnosť, o ktorej scudziteľ vyhlásil, že ju má, alebo ktorú si nadobúdateľ výslovne vymienil.
Maju kupujuci 2 roky tzv. zaruku a musim ja toto trpiet ? Odovzdavaci protokol sice nemam, ale ja predpokladam nejde o skrytu vadu, mali by si vsetky naklady platit oni. Co mam urobit ? Mam s nimi komunikovat len pisomne alebo vobec alebo ako sa mam k tomu postavit ? PRipadne aku formu raklamacie mam ziadat, musim ju vobec prijat, ak vsetko bolo doteraz v poriadaku a zarazu sa "nieco udialo" ?.
Kazdopadne nebranim sa spolupraci pri rieseni problemov, to vobec nie, ale chcem sa ubranit neustalemu telefonickemu bombardovaniu za pri kazdej chybycke, prilezitosti a podobne...



dakujem, jano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Posli ho do certa,nema narok...(sorry, za vyraz)

    Ty nie si obchod,aby si mu daval dvojrocnu zaruku.

    Ved cerpadlo rok pouzival,ty uz v dome nie si, tak ako mas vediet,co sa s nim stalo?

    yoyo74 je offline (nepripojený) yoyo74

    yoyo74
    dakujem arizona, a pri predaji ma urcite po urcitom case pravo kupujuci nieco reklamovat, ale co musi urobit, v akej forme reklamovat, moze po roku mne reklamovat cerpadlo a jeho spalenie ? ja mam predsa kolaudacne rozhodnutie co sa tyka elektrickeho rozvodu, ma tu s tymto niekto skusenisti, je to velmi neprijemne.... rad pomozem ale co je vela to je moc

    predaj nehnutelnosti a tzv. "reklamacie"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.