Zavrieť

Porady

Licencie a licenčné poplatky

DObrý deň všetkým nám,
Vedeli by ste mi poradiť ako zaúčtovať licence fee, v zmluve sa uvádza, že licenčný poplatok bude 5% z obratu najmenej však 10.000,- EUR ročne , počnúc 2005 a končiac 31.12.2008. Teda 4 roky budeme platiť min. 10.000EUR.Suma ale pravdepodobne nikdy nebude rovnaká. Mám to dávať na 041 a potom zaradiť ako nehmotný majetok? A odpisovať po roku 2008? Alebo to jednoducho účtovať na nejakú 518? Ale to asi nie. Je to z talianska, takže navyše tam bude daň 5% podľa zmluvy o zamedzení dvojakého zdanenia. Akú sumu potom dám na 041? Ďakujem veľmi pekne za námety
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Ahoj,
    ja to účtujem na 518. Licenčný poplatok má charakter ročného poplatku. T.j., že nespĺňa definíciu dlhodobého majetku. Takže v deň úhrady zrazíš zrážkovú daň a zaúčtuješ na 518.

    Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

    žena Oriešok
    Ahoj poraďáci!
    Prosím o radu. Môže firma refakturovať inej slovenskej firme účtovný program?
    Nebude si účtovať nič navyše. Probllém je v tom, že program s licenčnými právami je zakúpený a zostáva na pôvodnú firmu.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Oriešok
    Ahoj poraďáci!
    Prosím o radu. Môže firma refakturovať inej slovenskej firme účtovný program?
    Nebude si účtovať nič navyše. Probllém je v tom, že program s licenčnými právami je zakúpený a zostáva na pôvodnú firmu.
    Ak zostáva v majetku pôvodnej firmy,nemôžeš ho "refakturovať" inej firme. A či môžeš fakturovať nájom účtového programu? Treba pozrieť licenčné podmienky.

    Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

    žena Oriešok
    Ďakujem účtovník OO7, vôbec ma to nenapadlo. Pravdepodobne to nie je možné. Licenčné podmienky to nedovoľujú.

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    chcem sa len spýtať, že keď vyplácam licenčný poplatok mesačne z tržieb živnostníkovi, je potrebné zrážať daň?

    kolerka je offline (nepripojený) kolerka

    kolerka
    Dobrý deň, prosím o radu.
    Zivnostník (pltca DPH) ma uzavretu zmluvu o výhradnom zastúpení v SR a ČR s partnerom z USA na predaj jeho výrobkov. Jednou z podmienok zmluvy je mesačný licenčný poplatok 50 EUR, ktorý posiela slovenský živnostník na účet amerického partnera.
    Ako sa tento poplatok účtuje v jednoduchom účtovníctve?musí americká firma každý mesiac vystavit faktúru?ide o VOZD? a DPH??..dakujem za odpoved

    Viera J je offline (nepripojený) Viera J

    Viera J
    Prosím o radu, slovenský platiteľ faktúruje slovenskému platiteľovi licenčné poplatky za poskytnutie licencie pre českú republiku, ktorá je súčasť diela vykonaného za práce, ktoré budeme vykonávať s platiteľom v českej republike. Má právo faktúrova DPH na tieto služby, kedže práce budú vykonávané v čechách našou spoločnosťou?

    Licencie a licenčné poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.