Zavrieť

Porady

Vianočná kapustnica

Vedel by mi niekto napísať dobrý recept na vianočnú kapustnicu ?Ja robievam len klasickú už dlhé roky a to tam dám len kyslú kapustu a susené hríby, chcela by som vyskúšať nejakú inú.
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

novinka od spoločnosti hyza - no uvidime z udenými kuracimi stehnami sme ešte kapustnicu nerobili- http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...eferonkou.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
novinka od spoločnosti hyza - no uvidime z udenými kuracimi stehnami sme ešte kapustnicu nerobili- http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...eferonkou.html
Keby mne niekto takúto kapustnicu ponúkol ...hm , neviem kde by kto skončil ...

Kapustnica na hlave kuchára ....a kuchár v kontajneri ...

Čistý koniec ...svoje tvrdenia na požiadanie rád doložím , zargumentujem ...
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Keďže iné mäso okrem hydiny a rýb nejeme s dcérou viac ako 12 rokov, kapustnicu robím s údenými kuracími stehnami ( bez sliviek) a je výborná.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja si stehna obcas vyudim, kapustnica nie je zla. Krvavu nerobite?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Baby, vy dávate do vianočnej kapustnice mäso? U nás sa na Vianoce mäso (okrem rýb) neje. Do vianočnej kapustnice nedávame ani zemiaky a zásmažku robíme s maslom, nie olejom.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

My davame na vianoce udenu rybu. Nezamenitelna chut. :-)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

My robíme takúto:

Kyslá kapusta, ale ozaj kyslá musí byť, sa uvarí iba so sušenými dubákmi, soľou, zahustí sa múkou, omastí.. keď je už hotová, dáme do nej podkovičky z kapra, to sa ešte na miernučkom ohni varí asi 13 - 15 min.. potom sa ryby vyberú a jedia len tak, samé so soľou.. je to fakt výborné pre toho, kto má rád ryby.. a kapustnicu jeme aj tri dni, čím staršia, tým lepšia..
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Odkedy som sa vydala odvtedy som kapustnicu na Vianoce nejedla. V manželovej rodine sa na Vianoce varila vianočná polievka. V skutočnosti je to skôr omáčka s krúpami, sušenými hríbami a slivkami. Keď som ju prvý krát jedla bola som zdesená, ale tak som si na ňu zvykla, že dnes si Vianoce bez vianočnej polievky neviem ani predstaviť.
Naposledy upravil Kazu : 21.10.10 at 20:23
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Vianocna kapustnica, uvarena z kyslej kapusty, v ktorej sa uvaria cerstve domace udene klobasky, zahustena zatrepkou a smotanou, mozu byt aj susene hriby, ale nemusia a susene slivky.......
0 0
vierulda vierulda

vierulda je offline (nepripojený) vierulda

Ahoj, tak kapustnica na Vianoce je naozaj bez mäsa. Teda len uvariť kyslú kapustu (nepremývam) s bobkovým listom, celým čiernym korením a posoliť. Pridať namočené hríby - dávam zmes dubákov a suchohríbov - je od nich trošku tmavšia - a keď je mäkká, pridám zásmažku a zátrepku so šľahačkovou smotanou. Dávam nakoniec aj štipku cukru - ozaj len medzi prsty - na zjemnenie. Dávam ju variť tak o druhej, aby do piatej, kým začneme večerať bola taká akurát. Klobásku uvarím až na druhý deň zvlášť a kto má chuť si do kapustnice pridá. Už aby boli Vianoce, tak si na ňu chutím. Fakt, že v roku vonia aj chutí nejako inak.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Kapustnica sa varí rôzne podľa regiónov a podľa vierovyznania, robí sa z rybou, so smotanou, s hríbami, so slivkami, s rezancami, takže každý ju varí podľa seba a každý chváli tú svoju.
0 0
fedroc fedroc

fedroc je offline (nepripojený) fedroc

ja som uz urobil vcera neviem sa jej dojest xixix
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Deganova Pozri príspevok
Kapustnica sa varí rôzne podľa regiónov a podľa vierovyznania, robí sa z rybou, so smotanou, s hríbami, so slivkami, s rezancami, takže každý ju varí podľa seba a každý chváli tú svoju.
Neviem sa identifikovať, čo to máme za náboženstvo doma (ak nejaké máme), keď naša vianočná kapustnica je bez ryby, bez smotany, beh hríbov (bŕŕ, tie by som do úst nedala, ale hríbová omáčka sa na Vianoce varí zvlášť), bez sliviek, bez rezancov, bez mäsa a dokonca bez zemiakov A zásmažku robíme na masle, nie na oleji, čo je na chuti (je lepšia) poznať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Llívia Dnes, 07:44 PM
Citát:Pôvodca textu príspevku: Deganova
Kapustnica sa varí rôzne podľa regiónov a podľa vierovyznania, robí sa z rybou, so smotanou, s hríbami, so slivkami, s rezancami, takže každý ju varí podľa seba a každý chváli tú svoju.

Neviem sa identifikovať, čo to máme za náboženstvo doma (ak nejaké máme), keď naša vianočná kapustnica je bez ryby, bez smotany, beh hríbov (bŕŕ, tie by som do úst nedala, ale hríbová omáčka sa na Vianoce varí zvlášť), bez sliviek, bez rezancov, bez mäsa a dokonca bez zemiakov A zásmažku robíme na masle, nie na oleji, čo je na chuti (je lepšia) poznať.
...hm , možno keby tie hríby nebehali ......, stačí len variť , lepšia by bola ...

Náboženstvo , vierovyznanie ???
No poviem Ti , takú kapustnicu ...áááále , budem za slušného
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

zajtra varim vianocnu kapustnicu, v piatok bude najsamlepsia
Obrázok1,.jpg  
Obrázok1.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja už varííím
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja už mám hotovo
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Moja kapustnica je podobná ako väčšiny z Vás. Dám variť kyslú kapustu, pridám sušené dubáky, podľa chuti prisolím a na koniec do nej vložím polovičku masla a pridám šľahačkovú smotanu zahustenú 1 lyžičkou múky. Nechám zovrieť. A k tomu doma upečený chlebík. Takúto varím iba na vianoce. Inokedy pridávam klobásu. Krásne vianoce prajem všetkým.
0 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
takej chuti ste mi narobili s tou vianočnou kapustnicou už by som ju šla navariť, teším sa na zajtra
ja robím ako moja mama, moja mama ako jej mama a kde to končí neviem takže robíme takúto:
v kapustnici sú údené rebrá, dusená rolka /pliecko.../, sušené hríby /iba dubáčiky, poctivo vždy zbierame a pred vianocami sa všetci z rodiny chodia vypytovať či ešte máme hríby, tak ich vždy polovicu rozdám / klobáska, a nesmie chýbať údená ryba,a jeme ju so zemiakovou kašou.
a kapor so zemiakovým šalátom. a som hladná .....
príjemné prežitie Vianoc
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Vianočnú kapustnicu varievam podl'a mojej mamy a babky. Do hrnca ide len parutka kyslej kapusty, pridá sa pár zemiakov, zvlášt' povarené hríby a nakoniec sa pridá zásmažka z masla cesnaku a trošky múky, Ak je málo kyslá, pridá sa trošku kapustovej vody.
Št'astné a veselé Vianoce želám všetkým porad'ákom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať