Zavrieť

Porady

Porovnanie ALFA, OLYMP, OMEGA & POHODA

Prosím o porovnanie účtovníckych programov od firmy Kros - Alfa, Olymp, Omega s programom Pohoda.
Doteraz účtujem v programoch od firmy Kros, uvažujem o prechode na program Pohoda, v ktorom môžem účtovať neobmedzené množstvo firiem, jednoduché i podvojné účtovníctvo a vlastne aj mzdy priamo v založenej firme.
Je pre mňa aj cenovo výhodnejšie zakúpiť novú verziu Pohody, ako zaplatiť firme Kros no ďalší rok a doplatiť rozšírenie verzií pre viac firiem. Pozerala som zatiaľ iba demo, tak prosím, kto máte skúsenosti o porovnanie programov, plusy a mínusy.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    ..to áno...ale v alfe som rovno vytlačila hotové daňové priznanie....to mi trošku chýba
    Teraz som si stiahla Olymp a skúšam vyrátať mzdu v ňom aj v Pohode..

    Som viac naklonená Pohode
    Vyplňanie a vypočet sa mi zdalo jednoduchšie, prehľadné a bleskovo vyšiel aj mesačný výkaz do SP.
    Olymp mi naopak pri zadávaní údajov - o novom zamestnancovi zamrzol, vyhodil ma, všetko čo som pracne nahadzovala nekonečne dlho, môžem začať odznovu Nikam som sa nedostala, lebo musím vyplniť každú jednu prkotinku, aby ma pustil ďalej...aj % SP a ZP musím zadať sama..
    v Pohode stačilo vybrať - poistenie všetko a vyrátalo všetky odvody s aktulnymi %....

    takže asi tak....

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    nezabudni na to, že aj za servis Pohody napr. ak kúpiš Pohoda Komplet každý rok zaplatíš cca 120 eur. Okrem prvého roku - takže doporučujem kúpiť po silvestri :-)

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Vážení kolegovia, účtovníci,

    žiadne skúsenosti, porovnanie programov a nemyslím tým cenové, ale z hľadiska účtovania, výstupov, a pod.
    Ďakujem.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Kazdy soft ma svoje pre aj proti, ja som zacinala v Pohode, dlhe roky som robila v nej a nevedela som si ju vynachvalit. Pred rokom som bola nutena zacat v Krose a ver zacinalo sa velmi tazko, omega mi v kazdom kroku pripadala starsne zlozita a tazkopadna. Naopak kolegyna, ktora dlho robila v Krose a zacinala v Pohode ked zmenila zamestnanie, mala opacny problem. Po viac ako roku prace s Krosom mu zacinam prichadzat na chut.

    Ale stale sa mi viac paci Pohoda, hlavne to ze je vsetko "pod jednou strechou". Nemam rada moduly, v Pohode som nikdy nepotrebovala hot line a v Krose uz niekolkokrat ano. Myslim ze porovnanie oboch softov je skor subjektivne.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Daska Pozri príspevok
    Kazdy soft ma svoje pre aj proti, ja som zacinala v Pohode, dlhe roky som robila v nej a nevedela som si ju vynachvalit. Pred rokom som bola nutena zacat v Krose a ver zacinalo sa velmi tazko, omega mi v kazdom kroku pripadala starsne zlozita a tazkopadna. Naopak kolegyna, ktora dlho robila v Krose a zacinala v Pohode ked zmenila zamestnanie, mala opacny problem. Po viac ako roku prace s Krosom mu zacinam prichadzat na chut.

    Ale stale sa mi viac paci Pohoda, hlavne to ze je vsetko "pod jednou strechou". Nemam rada moduly, v Pohode som nikdy nepotrebovala hot line a v Krose uz niekolkokrat ano. Myslim ze porovnanie oboch softov je skor subjektivne.
    Ja som robila v oboch...a každý má výhodu v inom...
    prešla som na POHODU, ale stále mi v nej chýba uzávierka - Danove priznanie PO a poznámky((( nedá sa to v Pohode dokúpiť??? Máte s tým skúsenosť? Normálne rozmýšľam, že kúpim Omegu...ale presne to ma brzdí, že to už nebude všetko pod jednou strechou

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Tita Pozri príspevok
    Ja som robila v oboch...a každý má výhodu v inom...
    prešla som na POHODU, ale stále mi v nej chýba uzávierka - Danove priznanie PO a poznámky((( nedá sa to v Pohode dokúpiť??? Máte s tým skúsenosť? Normálne rozmýšľam, že kúpim Omegu...ale presne to ma brzdí, že to už nebude všetko pod jednou strechou
    ja robím 6 rokov v pohode ale stále mi pripadá taká ťažkopádna na ovládanie. predtým - ešte v minulom storočí - som mal book keeper (1991)a softip (1994).

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    srska Pozri príspevok
    ja robím 6 rokov v pohode ale stále mi pripadá taká ťažkopádna na ovládanie. predtým - ešte v minulom storočí - som mal book keeper (1991)a softip (1994).
    a tie výstupy, ktoré som spomínala na konci roka robíš ručne?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Tita Pozri príspevok
    a tie výstupy, ktoré som spomínala na konci roka robíš ručne?
    celé výstupy (podklady pre DP) v pohode sú na obr. poznámky to je moja nočná mora ale v PC mám niekde uložený súbor, ktorý potom vyplním a doložím ako prílohu k DP. (nikto to aj tak na DÚ nečíta)
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Je pravda, ze aj mne chyba v pohode DP, ale to som si zvykla vyplnovat na stranke drsr a ukladat, takze dalsi rok som zmenila len cisla a datumy a mam to pekne vsetko v pc, nic nevyplnam rucne.

    Porovnanie ALFA, OLYMP, OMEGA & POHODA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.