Zavrieť

Porady

Merace tepla na radiatoroch v byte

Chcem sa opytat, ze ako to je s digitalnymi meracmi tepla v byte... Dnes som si vsimol, ze sa nam vynulovala spotreba a co sme mali este vcera spotrebu, tak sa nam dala na predchadzajucu spotrebu... Ale zmenili sa nam aj cisla na mierke a tomu nerozumiem co je ta mierka na tych meracoch??? A vie mi aj niekto povedat kolko cca stoji 1 dielik-cislo na meraci? Pocul som, ze cca 10 centov...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    Určite nikto Ti nedá odpoveď na to koľko stojí jeden dielik na pomerových rozdeľovačoch vykurovacích nákladov (asi tie si mal na mysli, pretože merače tepla sú niečo iné), lebo táto hodnota závisí od spôsobu rozpočítania (pomer základnej a spotrebnej zložky) , od typu PRVN (každý typ má inú hodnotu) a aj od ceny tepla (€/kWh).

    Mierka by sa nemala zmeniť (vyjadruje výkon radiátora)

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Julian Pozri príspevok
    Určite nikto Ti nedá odpoveď na to koľko stojí jeden dielik na pomerových rozdeľovačoch vykurovacích nákladov (asi tie si mal na mysli, pretože merače tepla sú niečo iné), lebo táto hodnota závisí od spôsobu rozpočítania (pomer základnej a spotrebnej zložky) , od typu PRVN (každý typ má inú hodnotu) a aj od ceny tepla (€/kWh).

    Mierka by sa nemala zmeniť (vyjadruje výkon radiátora)
    No, mierka sa nam menila na vsetkych radiatoroch k 1.1. Nemoze to byt tym, ze isla hore cena za teplo?????

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    A este sa oyptam... Pokial si niekto eviduje spotrebu, tak kolko vam "nabije" spotrebu jeden radiator za mesiac pokial sa kuri ako teraz... My mame teplotu tych 20-22C. Nam tych cca 150, pri väcsich mrazoch aj 200 cisel na meraci. Ale je to blizsie k tej 150tke... Vela, ci malo??? ALe je to jeden radiator podotykam.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    stanco007 Pozri príspevok
    A este sa oyptam... Pokial si niekto eviduje spotrebu, tak kolko vam "nabije" spotrebu jeden radiator za mesiac pokial sa kuri ako teraz... My mame teplotu tych 20-22C. Nam tych cca 150, pri väcsich mrazoch aj 200 cisel na meraci. Ale je to blizsie k tej 150tke... Vela, ci malo??? ALe je to jeden radiator podotykam.
    Nedá sa takto jednoznačne povedať, ale je to tak skôr normálne, ja mám v BA v obývačke 21 st.C a 180 dielikov, avšak izba je 6x3,5m

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Gapo Pozri príspevok
    Nedá sa takto jednoznačne povedať, ale je to tak skôr normálne, ja mám v BA v obývačke 21 st.C a 180 dielikov, avšak izba je 6x3,5m
    Ja mam spalnu a aj obyvacku o 1m kratsiu ako ty, sirka sedi. Tak je to potom ok s tymi meracmi hadam... Myslel som si, ci to nie je nejak vela ale tu v PP su aj dobre zimy

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    stanco007
    ako to je s digitalnymi meracmi tepla v byte... Dnes som si vsimol, ze sa nam vynulovala spotreba a co sme mali este vcera spotrebu, tak sa nam dala na predchadzajucu spotrebu...
    Digitálne merače tepla majú výhodu v tom, že tam často nie je potrebné priamo odčítavať hodnoty - pomocou snímačov (tzv. odpočtári to nosia so sebou) sú schopní zistiť údaje až do 10 m (bez fyzického kontaktu).
    Môžu byť nastavené tak, aby pri dátume 01.01. (začiatok roka) sa automaticky mesačná spotreba vynulovala a jej hodnota uložila do pamäte (potom to tí odpočtári sú schopní odčítať spomínaným snímačom).
    Skús na tlačidle stláčať za sebou a uvidíš, aké ďalšie údaje pozisťuješ.
    BTW: ak vám to montovali, mali ste dostať aj návod. Ja som dostal k tomu malý návod, ako sa dajú zisťovať rôzne údaje.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Zmena ceny za teplo s tým nemá nič.
    Spotreba dielikov záleží od nastavenia. Ja mám nastavené na 21-22 a mám mesačnú spotrebu 120 dielikov. Podotýkam, že mám slnečný južný byt a keď mi ho vykúri slniečko, tak samozrejme radiátor vypne. Takže tá spotreba dielikov záleží aj od polohy bytu.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    misoft Pozri príspevok
    Digitálne merače tepla majú výhodu v tom, že tam často nie je potrebné priamo odčítavať hodnoty - pomocou snímačov (tzv. odpočtári to nosia so sebou) sú schopní zistiť údaje až do 10 m (bez fyzického kontaktu).
    Môžu byť nastavené tak, aby pri dátume 01.01. (začiatok roka) sa automaticky mesačná spotreba vynulovala a jej hodnota uložila do pamäte (potom to tí odpočtári sú schopní odčítať spomínaným snímačom).
    Skús na tlačidle stláčať za sebou a uvidíš, aké ďalšie údaje pozisťuješ.
    BTW: ak vám to montovali, mali ste dostať aj návod. Ja som dostal k tomu malý návod, ako sa dajú zisťovať rôzne údaje.
    Mne sa na meraci nic neda stlacat.. Samo to preskakuje dookola... 6.1. nam pridu robit odpocty, tak sa opytam preco sa nam zmenila aj hodnota mierky

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Súhlasím s verkaz, ale podotýkam, že aj od susedov okolo, ako kúria
    Neviem ako sa píše tá poznámka, či čo to je pod príspevok

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Gapo, zadáš si odpovedať a keď napíšeš text, tak klikneš na možnosti (mimotémy/mini)

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    stanco007 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, ze ako to je s digitalnymi meracmi tepla v byte... Dnes som si vsimol, ze sa nam vynulovala spotreba a co sme mali este vcera spotrebu, tak sa nam dala na predchadzajucu spotrebu... Ale zmenili sa nam aj cisla na mierke a tomu nerozumiem co je ta mierka na tych meracoch??? A vie mi aj niekto povedat kolko cca stoji 1 dielik-cislo na meraci? Pocul som, ze cca 10 centov...
    To nič. Niektorým preskakuje. Ale u digitálnych tiež preskakuje. Do pamäti na dva roky, vždy na konci roka. Julian Ti odpovedal " určite nikto".

    Vydrž do 31. mája. Dostaneš ročné vyúčtovanie. Preštuduj! Potom sa opýtaj. A možno nebude treba, ak pochopíš ...

    Nepočúvaj hlúposti, vypočítaš si.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    misoft Pozri príspevok
    Digitálne merače tepla majú výhodu v tom, že tam často nie je potrebné priamo odčítavať hodnoty - pomocou snímačov (tzv. odpočtári to nosia so sebou) sú schopní zistiť údaje až do 10 m (bez fyzického kontaktu).
    Môžu byť nastavené tak, aby pri dátume 01.01. (začiatok roka) sa automaticky mesačná spotreba vynulovala a jej hodnota uložila do pamäte (potom to tí odpočtári sú schopní odčítať spomínaným snímačom).
    Skús na tlačidle stláčať za sebou a uvidíš, aké ďalšie údaje pozisťuješ.
    BTW: ak vám to montovali, mali ste dostať aj návod. Ja som dostal k tomu malý návod, ako sa dajú zisťovať rôzne údaje.
    Mne na meracoch ukazuje:
    - ID cislo meraca
    - mierka
    - spotreba predosla ( mysli sa za minuly rok-celkova )
    - spotreba ( za aktualny rok, cize od 1.1.-31.12. daneho roka )
    Teraz mi boli robit odpocty... Pytal som sa aj na tu zmenu cisla mierky... Mne ukazuje pod mierkou 5 cisel napr 90151 ( to som mal este na konci roka 2010 v obyvacke ) a teraz 1.1. sa mi zmenilo to cislo na mierke na 07151... Odpoctarky mi povedali, ze dolezite su len posledne 3 cisla co udavaju dlzku radiatora alebo nieco take... S tou mierkou mi 3 radiatori aj sedia ale stvrty nie... Radiator ma dlzku len ca 70cm a mierka je 121...
    No som zvedavy na tu vyrovnavku v maji ( moja prva, tak preto ma to zaujima )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.