Zavrieť

Porady

kto ohlasi rodicom dopravnu nehodu syna?

Anketa: kto ohlasi rodicom dopravnu nehodu dietata

Počet hlasujúcich
31. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • policia

    28 90.32%
  • zachranari

    0 0%
  • okoloiduci

    1 3.23%
  • nikto

    2 6.45%
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rekynka Pozri príspevok
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
No mali by to oznámiť JEDNOZNAČNE POLICAJTI...- inak, pred asi mesiacom zomrel kamarát pri tej medializovanej havárke pri senci a jeho manželka sa to dozvedela zo správ na joj-ke,že zomrel-zbadala auto...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 02.01.11 at 20:14
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rekynka Pozri príspevok
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
však asi na to existujú občianske preukazy, aby sa podla toho vedelo,kto to je a aby to mali policajti ako oznámiť...-ale oni kašlú na to...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rekynka Pozri príspevok
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
Inak okoloidúcich z toho vylúč- vieš, ja by som sa tiež nejakému zranenému nehrabal v osobných veciach a v mobile a pod.- to nemajú riešiť okoloidúci ale policajti...
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
toto sa môže stať asi len u nás, ale myslím, že jednoznačne by to mala byť polícia,hlavne vtedy ked je zranený odvezený do nemocnice.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Inak ja som bol v tom, ze sa toho ujali zachranari, pretoze zachranari opakovane cez media ziadali ludi, aby si cislo blizkeho, ktoreho chcu informovat v pripade nehody ulozili v tvere "ICE meno" (in case of emergency). Ale aj tak mi to prislo cudne, preco by to mali robit zachranari, pretoze podla mna je to uloha policie.

Lenze policajti asi nemaju cas, pretoze musia davat pokuty vodicom, ktori si rozbiju napravu na jame a zavolaju policiu, pretoze chcu vymahat odskodne od spravcu komunikacie. Aj dnes to bolo znova v Pozor Zakruta, ze takto sa policajti vzdy pomstia poskodenemu, za to, ze ich zavolal a ze musia spisovat papiere.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak okoloidúcich z toho vylúč- vieš, ja by som sa tiež nejakému zranenému nehrabal v osobných veciach a v mobile a pod.- to nemajú riešiť okoloidúci ale policajti...
A okoloidúci nemajú odkiaľ vedieť, že mobil na ceste je práve mobil zraneného.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Misomiso, alebo nemajú čas kvôli tomu, že chodia "kriesiť" ožranov, ku ktorým zase nepríde sanitka.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

rekynka Pozri príspevok
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
Je mi to ľúto, čo sa ti stalo, dúfam, že syn je v poriadku. A dúfam, že sa na Porade nájde niekto, kto ti dá relevantnú odpovedˇna tvoju otázku (keďže tvoj príspevok dosiaľ prezrelo 150 praďákov).
Naposledy upravil bikam : 03.01.11 at 05:29
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja si myslím, že policajti. A prajem skoré uzdravenie Vášho syna
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V prvom rade policajti! Oni totiž dokumentujú a zabezpečujú "miesto činu", zbierajú dôkazy (medzi ne musí patriť i MT, ktorý možno leží na zemi), záchranári majú svoju špecifickú úlohu - zachraňovať ľudské životy a likvidovať následné škody havárie. Toto je ich prioritou, vyhľadávanie tel. čísla - na to často nemajú ani čas - veď prednejší je ČLOVEK!!!!
To, že policajti často nevolajú, môže byť spôsobené niekoľkými faktormi:
1) po zdokumentovaní na to zabudnú, alebo musia riešiť iný prípad (možno aj tých ožranov - aj to sú ľudia!)
2) nie sú schopní dostať sa "do telefónu" - dnešné telefóny mávajú často "uzamknuté" klávesnice a niekedy aj zaheslované - povedzte mi, ktorý policajt bude lámať heslá?
3) ak sa tam dostanú, v zozname kontaktov tínedžerov je často niekoľko desiatok (možno aj stovka) kontaktov. A pokiaľ poznáte tínedžerov - často svoje kontakty "zakódujú" prezývkami a pomenovaniami a na nejaké označenie ICE zvysoka kašlú. Kde má potom ten policajt v tom množstve hľadať ten správny kontakt?
Pokiaľ boli pevné linky, tak to bolo jednoduché - Spoje boli povinné polícii poskytnúť tel. číslo na základe adresy. Dnes mob. operátori NIE SÚ povinní poskytovať informácie (jedine na základe súdneho rozhodnutia!)
Takže takto si to zoberte a uvažujte, než poviete, že policajti sa na to (s prepáčením) vys***i.
A dovolil by som si otázočku pre rekynku: má tvoj syn v MT v kontaktoch číslo na teba (prípadne otca) označené ICE?
Ale aj tak - želám, aby sa tvojmu synovi podarilo (a nech mu aj príroda a jeho mladosť k tomu dopomôže) čo najrýchlejšie postaviť na nohy a zamávať nemocnici z vonkajšej strany.
7 0
rekynka rekynka

rekynka je offline (nepripojený) rekynka

dakujem, ano moj syn ma este i dnes v MT ICE na matku,
zachranari mi povedali, ze u nas ICE nefunguje, mozno v inych krajinach
rekynka
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Jednoznačne polícia, ved je tu pre občanov. V Čechách som sa dokonca stretla s takýmto nápisom na ich autách. U nás na to kašlú. Zadaj ten dotaz ministrovi vnútra, boli by sme asi viacerí zvedaví na jeho odpoveď.
Veď oni predsa kontrolujú vodičský, občiansky ako aj ŠPZ vozidla.
Držím všetky palce synovi aby sa z toho dostal bez následkov.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

budem tu asi za tu zlu, ale polícia v tomto prípade zo zákonna nemá takú povinnosť. to, že by to mali robiť z morálneho hľadiska každopádne áno, ale keď to neurobia nič tým neporušia.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

rekynka Pozri príspevok
dakujem, ano moj syn ma este i dnes v MT ICE na matku,
zachranari mi povedali, ze u nas ICE nefunguje, mozno v inych krajinach
rekynka
ku skratke ICE sa vyjadrovali aj zainteresovaní tu... http://www.hoax.cz/retezove-emaily/i...-of-emergency/

len nerozumiem tomu, prečo to malo takú kampaň, keď samotní zdravotníci opodstatnenosť tejto skratky potierajú...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Čo je morálna povinnosť, veď na to nie je treba zákon. V prvom rade sme predsa ľudia.
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

verkaz Pozri príspevok
Čo je morálna povinnosť, veď na to nie je treba zákon. V prvom rade sme predsa ľudia.
áno sme ľudia, avšak myslím si, že nikto nechce byť nositeľom negatívnych správ... a z tohto dôvodu asi policajti neohlasujú príbuzným nešťastia ak dotyčný prežil... (a ani sa veľmi nečudujem... keďže sa s nešťastím na cestách musia stretávať dennodenne...)
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

misoft Pozri príspevok
V prvom rade policajti! Oni totiž dokumentujú a zabezpečujú "miesto činu", zbierajú dôkazy (medzi ne musí patriť i MT, ktorý možno leží na zemi), záchranári majú svoju špecifickú úlohu - zachraňovať ľudské životy a likvidovať následné škody havárie. Toto je ich prioritou, vyhľadávanie tel. čísla - na to často nemajú ani čas - veď prednejší je ČLOVEK!!!!
To, že policajti často nevolajú, môže byť spôsobené niekoľkými faktormi:
1) po zdokumentovaní na to zabudnú, alebo musia riešiť iný prípad (možno aj tých ožranov - aj to sú ľudia!)
2) nie sú schopní dostať sa "do telefónu" - dnešné telefóny mávajú často "uzamknuté" klávesnice a niekedy aj zaheslované - povedzte mi, ktorý policajt bude lámať heslá?
3) ak sa tam dostanú, v zozname kontaktov tínedžerov je často niekoľko desiatok (možno aj stovka) kontaktov. A pokiaľ poznáte tínedžerov - často svoje kontakty "zakódujú" prezývkami a pomenovaniami a na nejaké označenie ICE zvysoka kašlú. Kde má potom ten policajt v tom množstve hľadať ten správny kontakt?
Pokiaľ boli pevné linky, tak to bolo jednoduché - Spoje boli povinné polícii poskytnúť tel. číslo na základe adresy. Dnes mob. operátori NIE SÚ povinní poskytovať informácie (jedine na základe súdneho rozhodnutia!)
Takže takto si to zoberte a uvažujte, než poviete, že policajti sa na to (s prepáčením) vys***i.
A dovolil by som si otázočku pre rekynku: má tvoj syn v MT v kontaktoch číslo na teba (prípadne otca) označené ICE?
Ale aj tak - želám, aby sa tvojmu synovi podarilo (a nech mu aj príroda a jeho mladosť k tomu dopomôže) čo najrýchlejšie postaviť na nohy a zamávať nemocnici z vonkajšej strany.
preco obhajujes policajtov tym ze je problem volat z mobilu ?
predsa pri dokumentovaní nehody zistuju totoznost ucastnikov, a 99% obcanov SR ma pri sebe občiansky preukaz.
cize vedia kto to je a kde byva ... no problem oznamit osobne, prip. poziadat policiu v mieste bydliska ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ice dive Pozri príspevok
ku skratke ICE sa vyjadrovali aj zainteresovaní tu... http://www.hoax.cz/retezove-emaily/i...-of-emergency/

len nerozumiem tomu, prečo to malo takú kampaň, keď samotní zdravotníci opodstatnenosť tejto skratky potierajú...
Kontakt na najbližších príbuzných mám na začiatku tlf.zoznamu -aaadcera ...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Jednoznačne policajti, veď nehodu vyšetrujú a zisťujú v prvom rade totožnosť zúčastnených na nehode, resp.zranených pri nehode.
Robila som 10 rokov v nemenovanej nemocnici, ale vždy na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení / ÁRO - OAIM / zisťovali, či to vedia rodičia, príp. iní príbuzní. Pokiaľ nie, vždy sa im dávalo ihneď vedieť.

Zo srdca Ti želám, aby sa syn vyliečil bez následkov, je to naozaj smutné, čo píšeš, ba až nepochopiteľné.
6 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

veronikasad Pozri príspevok
Kontakt na najbližších príbuzných mám na začiatku tlf.zoznamu -aaadcera ...
no to je chválihodné a možno na 90 % ti to v prípade núdze v SR pomôže, ale ak by si mala nehodu napr. niekde na dovolenke... tak taký rakúsky/maďarský policajt... pojem dcera nepozna:-(((
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať