Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel podanie DP za rok 2010

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...o_dzmv0110.pdf
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...y_dzmv0110.pdf

www.drsr.sk zo dňa 3.1.2011


1. Otázka:
Došlo k zmene pri podávaní daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2010
a pri oznamovacej povinnosti ?
Odpoveď:
V prípade dane z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie roka 2010 nedošlo k žiadnym
zmenám.
Za vozidlá, ktoré v zdaňovacom období roku 2010 sú predmetom dane z motorových vozidiel,
je každý daňovník vymedzený v ustanovení § 85 zákona o miestnych daniach povinný podať
daňové priznanie k dani z motorových vozidiel do 31. januára 2011.
V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný zaplatiť aj daň, resp. doplatiť
rozdiel dane v prípade platenia preddavkov na daň na rok 2010. V uvedenej lehote je
daňovník povinný zaplatiť aj pomernú časť dane pri vzniku a zániku daňovej povinnosti,
ktorá vznikla v priebehu roka 2010.
Vznik a zánik daňovej povinnosti je daňovník povinný príslušnému správcovi dane oznámiť
do 30 dní odo dňa vzniku resp. zániku daňovej povinnosti. Uvedená povinnosť sa
Usporiadat
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
Ahojte, mám otázku ohladom dane z motorových vozdiel, ale týka sa to preplatkov a nedoplatkov. Bola som na DU podať danové a vyšlo mi preplatok 1,94 €. Správkyna mi povedala, že táto suma sa nevracia. Aj pri dani z motorových vozdiel platí že do sumy 3,32 danový úrad nevracia a danový subjekt neplatí? Nemam vedomosť o tomto... ako to je? Pýtam sa preto, lebo som písala žiadosť o vrátenie pleplatku z minulého obdobia a či to tam môžem prirátať alebo nie. Dakujeeem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sybila3 Pozri príspevok
čO uvádzam do r. 52-predpokladaná ročná dať, ak jedno vozidlo je EURO 3 a má zníženú sadzbu, tak počítam túto zníženú sadzbu + osta. vozidlá???
Áno. Podľa príslušného VZN pre rok 2011.
3 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

pýtam sa preto, lebo min. rok mi do tlačiva nebralo tú zníženú sadzbu ale výsledok za 6 mesiacov bol vyrátaný dobre-vypočítaný zo zníženej. Takže sme platili preddavky bez zníženej sadzby a teraz bol preplatok 9,63.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý večer,prosím Vás,ako je to,ked ideme robiť daň.priznanie k dani z MV, za privesny vozik? použiť najnižšiu sadzbu na osobny automobil?

ďakujem pekne za pomoc
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

aha,už to vidim,je to v sadzbe dane, b)
len v r.2011 to uz nie je tak rozdelene ako pre rok 2010
v r.2011 je iba zakladna sadzba,a znižena pre euro 3, a euro 4,5

takže mam brať základnú sadzbu dane?
potrebujeme to kvôli výške preddavku na rok 2011,aby sme mali DP správne

ďakujem
0 0
scame scame

scame je offline (nepripojený) scame

Áno, beriete to ako základnú sadzbu dane.
0 0
scame scame

scame je offline (nepripojený) scame

Ivánuška Pozri príspevok
Ahojte, mám otázku ohladom dane z motorových vozdiel, ale týka sa to preplatkov a nedoplatkov. Bola som na DU podať danové a vyšlo mi preplatok 1,94 €. Správkyna mi povedala, že táto suma sa nevracia. Aj pri dani z motorových vozdiel platí že do sumy 3,32 danový úrad nevracia a danový subjekt neplatí? Nemam vedomosť o tomto... ako to je? Pýtam sa preto, lebo som písala žiadosť o vrátenie pleplatku z minulého obdobia a či to tam môžem prirátať alebo nie. Dakujeeem
Áno, pri všetkých typoch daní platí, že preplatok do 3,32 € DÚ nevráti. Nemôžete teda priamo v daňovom priznaní vypísať žiadosť o vrátenie preplatku. Ak sa Vám však preplatok nakumuloval za viac zdaňovacích období vo vyššej sume ako 3,32 €, tak Vám ho potom v úhrnnej výške vrátia. Prípadne môžete aj pri nižšom preplatku podať žiadosť o preúčtovanie tohto preplatku na úhradu napr. DPH alebo dane z príjmu, či preddavkov.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

scame Pozri príspevok
Áno, beriete to ako základnú sadzbu dane.
ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ivánuška Pozri príspevok
Ahojte, mám otázku ohladom dane z motorových vozdiel, ale týka sa to preplatkov a nedoplatkov. Bola som na DU podať danové a vyšlo mi preplatok 1,94 €. Správkyna mi povedala, že táto suma sa nevracia. Aj pri dani z motorových vozdiel platí že do sumy 3,32 danový úrad nevracia a danový subjekt neplatí? Nemam vedomosť o tomto... ako to je? Pýtam sa preto, lebo som písala žiadosť o vrátenie pleplatku z minulého obdobia a či to tam môžem prirátať alebo nie. Dakujeeem
Pozrite si § 63 Zákona o správe daní a poplatkov, tam sa píše o preplatkoch. Platí to pre všetky typy daní.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Kupili sme novy osob.automobil v s.r.o., zabudli nahlasit ze je tento automobil predmetom dane z MV, dodatocne podam oznamenie, zradim tento automobil do DP z MV ale mam otazku neviem kolko mam zadat mes. pouzivania tohto osob.automobilu >
kupa noveho auta 28.1.2010 na autouver, datum na techn.preukaze 1.2.2010, datum prvej evidencie vozidla 1.2.2010 mam do DP zahrnut aj januar? dakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak ste ho nahlásili aj spätne - uviedli ste dátum 1.2.2010?
Uplatníš 11 mesiacov.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zatial som nenahlasila nic teraz to riesim idem robit oznamenie aj DP z MV
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

KEJKA aky je tvoj nazor? ktory datum je spravny? k oznameniu zvzy prikladam kopiu technick.preukazu a tam mam datum 1.2.2010, teda automobil sa na podnikanie pouziva od februara.......alebo ako? v case od 28.1.2010 ako mame fakturu o obstarani a zaradeny osob.automobil do majetku sme do 1.2. vybavovali doklady...
dakujem.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Majka Pozri príspevok
Kupili sme novy osob.automobil v s.r.o., zabudli nahlasit ze je tento automobil predmetom dane z MV, dodatocne podam oznamenie, zradim tento automobil do DP z MV ale mam otazku neviem kolko mam zadat mes. pouzivania tohto osob.automobilu >
kupa noveho auta 28.1.2010 na autouver, datum na techn.preukaze 1.2.2010, datum prvej evidencie vozidla 1.2.2010 mam do DP zahrnut aj januar? dakujem.
V oznámení napíš, že ste ho začali používať od 1.2.2010, v DP budeš mať 11 mesiacov. Počítaj s pokutou
zradim tento automobil nezradíš, neboj, daj ho do DP
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Majka Pozri príspevok
KEJKA aky je tvoj nazor? ktory datum je spravny? k oznameniu zvzy prikladam kopiu technick.preukazu a tam mam datum 1.2.2010, teda automobil sa na podnikanie pouziva od februara.......alebo ako? v case od 28.1.2010 ako mame fakturu o obstarani a zaradeny osob.automobil do majetku sme do 1.2. vybavovali doklady...
dakujem.
Správny dátum je deň, keď bolo vozidlo prvýkrát použité na podnikanie. To budeš vedieť najlepšie ty. Ten dátum nemusí byť zhodný s dátumom uvedeným v TP.
0 0
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

Prosím o informáciu v
r. 48 mám hodnotu 812,52
r. 49 781,68
r.50 30,84
r. 52 bude aká suma bude to súčet ročnej dane za všetky vozidlá ktoré sú k 1.1.2011 predmetom dane. Mám tam jedno vozidlo zamestnanca aj toto auto sa bude rátať do toho riadku 52
0 0
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

evapau Pozri príspevok
Prosím o informáciu v
r. 48 mám hodnotu 812,52
r. 49 781,68
r.50 30,84
r. 52 bude aká suma bude to súčet ročnej dane za všetky vozidlá ktoré sú k 1.1.2011 predmetom dane. Mám tam jedno vozidlo zamestnanca aj toto auto sa bude rátať do toho riadku 52
prosím pomôžte mi či sa do predpokladanej dane ráta aj dan za auto zamestnanca ktoré sa použilo na pracovnú cestu
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

volala som s danovym poradcom, keby niekto potreboval napisem ako som to vyriesila :
do DP z MV zahrniem vsetkych 12 mes. automobil bol kupeny 28.1.2010 na autouver, zauctovana prva uverova splatka je aj v 1/2010, prve naklady su v 1/2010 aj odpis za 1/2010 takze aj dan z MV uhradime za 1/2010 aj ked v technickom preukaze je 1.2.2010 vtedy boli pridelen spz.

eva, ja by som do r. 52 urcite zaratala aj ten automobil zamestnanca ak predpokladas ze aj v r. 2011 budete vyuzivat jeho osob.automobil na sluzob.cesty.
0 0
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

ďakujem aj som to tak urobila.
0 0
Ifco01 Ifco01

Ifco01 je offline (nepripojený) Ifco01

Ahojte, v otázkach a odpovediach k DZMV (konkrétne otázka č. 19), som našiel, že v prípade ak zamestnávateľ vysiela na pracovnú cestu zamestnanca na súkromnom aute, ktorého nie je vlastníkom (nie je zapísaný ako držiteľ mot. vozidla), zamestnávateľ za dané auto nie je povinný podať daňové priznanie a ani platiť DZMV. Ak som to správne pochopil, ak s kolegyňou používame súkromné autá na pracovné cesty, môžem si dať vyplácať cestovné náhrady za kolegynine auto a ona zase za moje a tým sa vyhnúť tomu aby sme či už firma alebo my platili DZMV?
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie