Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel podanie DP za rok 2010

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...o_dzmv0110.pdf
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...y_dzmv0110.pdf

www.drsr.sk zo dňa 3.1.2011


1. Otázka:
Došlo k zmene pri podávaní daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2010
a pri oznamovacej povinnosti ?
Odpoveď:
V prípade dane z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie roka 2010 nedošlo k žiadnym
zmenám.
Za vozidlá, ktoré v zdaňovacom období roku 2010 sú predmetom dane z motorových vozidiel,
je každý daňovník vymedzený v ustanovení § 85 zákona o miestnych daniach povinný podať
daňové priznanie k dani z motorových vozidiel do 31. januára 2011.
V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný zaplatiť aj daň, resp. doplatiť
rozdiel dane v prípade platenia preddavkov na daň na rok 2010. V uvedenej lehote je
daňovník povinný zaplatiť aj pomernú časť dane pri vzniku a zániku daňovej povinnosti,
ktorá vznikla v priebehu roka 2010.
Vznik a zánik daňovej povinnosti je daňovník povinný príslušnému správcovi dane oznámiť
do 30 dní odo dňa vzniku resp. zániku daňovej povinnosti. Uvedená povinnosť sa
Usporiadat
sniki sniki

sniki je offline (nepripojený) sniki

Ahojte. Mám problém až teraz som zistil že dnes bol posledný termín. Môžem podať ešte dnes poštou v Poluse? Hneď aj zaplatím.

POMOOOOC!!!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sniki Pozri príspevok
Ahojte. Mám problém až teraz som zistil že dnes bol posledný termín. Môžem podať ešte dnes poštou v Poluse? Hneď aj zaplatím.

POMOOOOC!!!!!
Áno, do 24. hodiny to vari stíhaš.
0 0
sniki sniki

sniki je offline (nepripojený) sniki

Bude platný dnešný dátum?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sniki Pozri príspevok
Bude platný dnešný dátum?
ÁNo, bude, veď je to posledný termínový. ALe pošli doporučene, aby si mal doklad.
0 0
sniki sniki

sniki je offline (nepripojený) sniki

Musím dnes podať a aj zaplatiť? Potom už netreba ísť na DU?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sniki Pozri príspevok
Musím dnes podať a aj zaplatiť? Potom už netreba ísť na DU?
Nie, a načo by si chodil? Podaním DP a zaplatením dane si si svoju daňovú povinnosť splnil. Tak šup, šup na poštu.
0 0
sniki sniki

sniki je offline (nepripojený) sniki

Ďakujem velmi pekne. Letím do Polusu na poštu podať.
0 0
sniki sniki

sniki je offline (nepripojený) sniki

aký je variabilný symbol ŠPZ auta? alebo IČO?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sniki Pozri príspevok
aký je variabilný symbol ŠPZ auta? alebo IČO?
IČO, alebo DIČO.( ak ho máš)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahoj, prišla mi výzva z DU na opravu, máme 2 os.autá zdvih objem je 2497 čiže trnavský kraj 173,60x2, jedno nákladné 2,8 t a 2 nápravy sadzba 199,49 ale znížená euro 3 189,86 a ostatné 2,5 t 2 nápravy sadzba 199,49. čiže r. 52 som dala sumu 736,55 ako mi bolo aj poradené. Že máme použiť sadzby platné pre r. 2011, veď som to podávala elektronicky a tam by mali byť správne sadzby???? dík
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Na r. 52 sa píše predpokladaná daň k 1.1.2011 a tak sa majú použiť už nové sadzby na r.2011.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a keď som sa tu pýtala, čo tam mám uviesť, tak mi polo povedané, že tak ako som to zrátala. A kde nájdem nové sadzby?
aha takže už som zistila osobné 190,96x2, nákl. euro 3 213,60 a ost. 230,03 a spolu 825,55 takže v r. 52 má byť táto suma a z toho rátať aj preddavky?
Naposledy upravil sybila3 : 01.02.11 at 08:23
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
ano, preddavky rátať z r. 52, teda z nových sadzieb.

pre trnavský kraj:
http://www.podnikam.sk/userfiles/fil...011/TN2011.pdf
1 0
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

Čo s autom , ktoré je už dva mesiace nepojazdné a čaká na opravu servise?
Máme auto na toto obdobie odhlásiť na Dú a po oprave a znovu využívaní na podnikateľské účely opätovne prihlásiť?
Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Silvi Pozri príspevok
Čo s autom , ktoré je už dva mesiace nepojazdné a čaká na opravu servise?
Máme auto na toto obdobie odhlásiť na Dú a po oprave a znovu využívaní na podnikateľské účely opätovne prihlásiť?
Ďakujem.
Už ste ho mali dávno odhlásiť .
0 0
Silvi Silvi

Silvi je offline (nepripojený) Silvi

Keby sme boli tušili, že to bude tak dlho trvať tak by sme to spravili. Oprava je náročná a predpokladám, že to ešte do mesiaca potrvá. Takže viem odhlásiť auto ešte na február, môžem ho potom opäť normálne prihlásiť napr. od marca?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Silvi Pozri príspevok
Keby sme boli tušili, že to bude tak dlho trvať tak by sme to spravili. Oprava je náročná a predpokladám, že to ešte do mesiaca potrvá. Takže viem odhlásiť auto ešte na február, môžem ho potom opäť normálne prihlásiť napr. od marca?
Priprav si 2 odhlasenia - jedno od februara a jedno od datumu kedy skutocne auto nepouživate, radim to preto, že je možnosť že Ti to uznaju spätne, niekde vychadzaju v tomto v ustrety ked sa pekne poprosí, ak nie tak daš to februara a prihlasku odkedy skutocne zacnes vyuzivat auto pre ucely podnikania. Ako doklad budes mat doklad zo servisu.
0 0
AbiaLajla AbiaLajla

AbiaLajla je offline (nepripojený) AbiaLajla

Dobrý deň, poraďte prosím,
chcem sa znovu poradiť ohľadom dane za auto za rok 2010. Tiež si uplatním
paušálne výdavky za rok 2010, podala som DP za auto nulové, auto som neodhlásila z DÚ, predpokladám, že v roku 2011 náklady preukázatelné na auto dám do účtovníctva.
1. Ak v prípade použijem paušálne výdavky za rok 2010,bola som povinná zo zákona zaplatiť celú sumu za 12 mesiacov ?
2. Aké konktrétne výdavky mi DÚ skontroluje za rok 2010 za auto, keď sú paušálne všetky výdavky ?
3. Vyplýva mi povinnosť auto 31.12.2010 odhlásiť a znovu 1.1.2011, ak predpokladám, že si dokázateľné výdavky uplatním v roku 2011
Dnes ma zavolali na DÚ a zvozili ma za to nulové DP.
Mali pravdu ?
Ďakujem za poradenie, ak nemám pravdu, musím podať dodatočné DP.
Ak zaplatím len za 1 miesiac, ako to súvisí s paušálnym výdavkom?
Ešte raz vrelá vďaka
AbiaLajla
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AbiaLajla Pozri príspevok
Dobrý deň, poraďte prosím,
chcem sa znovu poradiť ohľadom dane za auto za rok 2010. Tiež si uplatním
paušálne výdavky za rok 2010, podala som DP za auto nulové, auto som neodhlásila z DÚ, predpokladám, že v roku 2011 náklady preukázatelné na auto dám do účtovníctva.
1. Ak v prípade použijem paušálne výdavky za rok 2010,bola som povinná zo zákona zaplatiť celú sumu za 12 mesiacov ?
2. Aké konktrétne výdavky mi DÚ skontroluje za rok 2010 za auto, keď sú paušálne všetky výdavky ?
3. Vyplýva mi povinnosť auto 31.12.2010 odhlásiť a znovu 1.1.2011, ak predpokladám, že si dokázateľné výdavky uplatním v roku 2011
Dnes ma zavolali na DÚ a zvozili ma za to nulové DP.
Mali pravdu ?
Ďakujem za poradenie, ak nemám pravdu, musím podať dodatočné DP.
Ak zaplatím len za 1 miesiac, ako to súvisí s paušálnym výdavkom?
Ešte raz vrelá vďaka
AbiaLajla
Neviem akú činnosť vykonávate , ale pokiaľ sa vozidlo používa na podnikanie na územní SR , ste povinná toto vozidlo prihlásiť t.j. vznik daňovej povinnosti , ste povinná podať k 31.1.2011 za rok 2010 podať daňové priznanie a daňovú povinnosť vyrovnať voči štátu do 31.1.2011 .

Neexistuje výnimka z pohľadu paušálnych výdavkov a teda daňové priznanie nemalo byť nulové .

Takže mali pravdu .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mam jeden priklad:
Firma A mala prenajaty naves (alebo tahac uz neviem) od firmy B. Co sa tyka DzMV som to brala tak, ze firma B bola prenajimatel, na prenajom vystavila fakturu, cize vozidlo pouzivala na podnikanie - dosiahnutie prijmu, bola vlastnikom a aj drzitelom vozidla v TP, takze by mala DzMV platit firma B. Ale na DU firme A povedali, ze kedze oni s tym autom jazdili - podnikali, tak by mali DzMV platit oni, cize firma A podla 85 1) c. osoba, kt. pouziva vozidlo, v dokladoch ktoreho je ako držitel vozidla zapisana osoba, ktora nepoužíva vozidlo na podnikanie - pre firmu prenajom vozidla nie je podnikanie? Naozaj tomu nerozumiem.
0 0
Načítať ďalšie