Zavrieť

Porady

Zemiakový šalát

Žienky , čo tak poviete na to, keby sme sa rozpísali, ako ktorá robíme zemiakový šalát na vianočný stôl, ktorý podávame k rybám. Určite ho každá ináč robí. Skúste dať recepty.
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Citam citam .. tak pridam aj ja ten svoj recept

Uvarim zemiaky v supke, pretlacim cez to stvorcekove cudo, osolim a zalejem podla potreby sladkou smotanou. Zemiaky nesmu byt teple, musia byt dostatocne vychladene. Necham chvilku odstat, aby sa zemiaky napili smotanou. Potom pridam vajicka, uhorku, mrkvu s hraskom. Ja davam mrazenu mrkvu s hraskom, ktore chvilku povarim v osolenej vode. Mrazeny hrasok ma peknu zelenu farbu. Nakoniec majoneza tatarka, davam viac majonezy a este do ich flasiek nalejem trosku uhorkovej stavy, pomiesam a nalejem. Vsetko zamiesam a moze sa podavat. Moj priatel do mna vzdy rype s tym, ze nie, ze ten salat zjem zase skoro sama. U nas vydrzi tak cca 2-3 dni. A na Stedry vecer ho chodievam robit k mamine, lebo moj salat maju najradsej aj oni. Prajem dobru chut.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ahojte,
koľko kg zemiakov treba na klasický majonézový zemiakový šalát pre 16 dospelých, bude to príloha k mäsu.

Ďakujem Maja
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

To závisí od toho, aký majú apetít. My sme doma traja a potrebujeme dosť veľa zemiakov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maja Pozri príspevok
Ahojte,
koľko kg zemiakov treba na klasický majonézový zemiakový šalát pre 16 dospelých, bude to príloha k mäsu.

Ďakujem Maja
v tomto odkaze máš recept na zem.šalát pre 12 osôb - tak si ho prispôsob

http://www.google.sk/url?sa=t&source...xt3mxDI18-B4Qg
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Veď práve apetít je veľký ! Ďakujem za odkaz.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Tak potom veeeeľa.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zemiakový šalát robím zo 4 kg zemiakov, stačí ku kaprom na štedrú večeru a zostane mi aj na misu pre gratulantov na Štefana. Robím taký istý ako Andrea
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nostalgicky citam svoj prispevok z roku 2005 jedine co sa zmenilo, je statut priatel na manzel inak ho robim stale tak isto..

truch: ani cibulu nedavas ako ja? manzel ju nema rad a mne tam ani nechyba... naberem si do misky a len tak si ho vychutnavam v tomto case... priznavam, ze uz sa nemozem dockat kedy bude 24.12. a ja budem robit salat a casto ochutnavat
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Ja by som pre 16 ľudí varila minim.6 kg zemiakov. Ešte niečo nadnesú ostatné ingrediencie,čím množstvo šalátu narastie.Myslím, že to by bolo dosť a nechýbalo by.
Môj šalát je takmer totožný so šalátom AndreaS, až na to, že ja nedávam žiadnu smotanu.Preto sa neopakujem.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

veronikasad Pozri príspevok
v tomto odkaze máš recept na zem.šalát pre 12 osôb - tak si ho prispôsob

http://www.google.sk/url?sa=t&source...xt3mxDI18-B4Qg
????to nie je málo????? Možno tak po troške na 1 obed a koniec. Veď toľko šalátu zjem počas sviatkov sama.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Šalát bez cibule? To by sa mi nerátalo. A nikdy mi tak nechutí ako na vianoce, MŇAMMMMM.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

andreaS Pozri príspevok
nostalgicky citam svoj prispevok z roku 2005 jedine co sa zmenilo, je statut priatel na manzel inak ho robim stale tak isto..

truch: ani cibulu nedavas ako ja? manzel ju nema rad a mne tam ani nechyba... naberem si do misky a len tak si ho vychutnavam v tomto case... priznavam, ze uz sa nemozem dockat kedy bude 24.12. a ja budem robit salat a casto ochutnavat
Adi cibuľu nedávam, iba ak z moravanky, tú malú sterilizovanú
2 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
blazonko Pozri príspevok
????to nie je málo????? Možno tak po troške na 1 obed a koniec. Veď toľko šalátu zjem počas sviatkov sama.
To sranduješ?Mne stačí na sviatky tak dvakrát si ho dať možno po 20-25 dkg, k tomu ryba a mám dosť. Keď to tak zhruba zrátam, na osobu keď počítam 1/5 kg šalátu, tak 0,5 x 16 =8 kg a toľko mi vznikne zo 6 kg zemiakov plus ostatné ( zelenina, majonéza). No ale ak ho jete 3-4 dni vkuse, tak veru minie sa viac.Ja počas sviatkov varím aj iné veci.Každý deň šalát by mi nechceli, aj keby to bolo pre mňa jednoduchšie. Asi sú rozmaznaní tí moji.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tatiana Pozri príspevok
Robievam určite ako vy ostatní - klasický. Ale skúste potom ešte pred pridaním majonézy alebo tatárky dať jedno veľké alebo dva stredné jabĺka narezané na kocky ako zemiaky, alebo môžete aj postrúhať. Je naozaj perfektný, jemnučký...
Tiež dávam jablko nakrájané na kocky, ale najskôr ho trochu povarím (v mikrovlnke) v kyslej vode z uhoriek a ešte teplé ich aj s nálevom vylejem do zemiakov.
Zemiaky varím v celku, ale už ošúpané. Zeleninu dávam hrášok, mrkvu, papriku (ak máme urobený kompót, kde je paprika namiešaná, inak nie), cibuľu (vopred chvíľu povarenú vo vode). Zálievku robím z bieleho jogurtu, do ktorého nastrúham 1-2 kyslé uhorky, menšiu cibuľu, pridám mleté čierne korenie a lyžicu horčice - všetko spolu dobre premiešam a dám do zemiakov so zeleninou. Uhorky a cibuľu strúham na strúhadle z Tupperware - je to úplne najemno (skoro kaša).
Keď sa u nás robilo vianočného šalátu za "vandel", tiež sme zemiaky zaliali sladkou smotanou, aby nažili, a dávali sme 1 tatarku a 1 majonézu.

Chcela by som vyskúšať dať do šalátu zeler, ale neviem, či ho treba len najemno postrúhať, alebo ho mám aj trochu uvariť (napr. vo vode z uhoriek)?
1 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

oriesok Pozri príspevok
To sranduješ?Mne stačí na sviatky tak dvakrát si ho dať možno po 20-25 dkg, k tomu ryba a mám dosť. Keď to tak zhruba zrátam, na osobu keď počítam 1/5 kg šalátu, tak 0,5 x 16 =8 kg a toľko mi vznikne zo 6 kg zemiakov plus ostatné ( zelenina, majonéza). No ale ak ho jete 3-4 dni vkuse, tak veru minie sa viac.Ja počas sviatkov varím aj iné veci.Každý deň šalát by mi nechceli, aj keby to bolo pre mňa jednoduchšie. Asi sú rozmaznaní tí moji.
Veď aj ja varím aj iné. No šalátu sa u nás fakt poje veľmi veľa. Trebárs len na štedrý večer mám riadnu kopu pri večeri, pred polnočnou si dám ďalší plný tanier a po polnočnej (okolo pol 3 ráno ) ďalší. Tak ja len preto. Ale hovorím, závisí od toho, kto má aký apetít. Pamätám, že kým sme boli doma ešte všetci 5, šalát sme robili do 15 l hrnca a bolo ho tak na 3 dni (aj to sme boli radi).
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
blazonko Pozri príspevok
Veď aj ja varím aj iné. No šalátu sa u nás fakt poje veľmi veľa. Trebárs len na štedrý večer mám riadnu kopu pri večeri, pred polnočnou si dám ďalší plný tanier a po polnočnej (okolo pol 3 ráno ) ďalší. Tak ja len preto. Ale hovorím, závisí od toho, kto má aký apetít. Pamätám, že kým sme boli doma ešte všetci 5, šalát sme robili do 15 l hrnca a bolo ho tak na 3 dni (aj to sme boli radi).
hi hi hi, som sa pobavila.My si dáme na večeru,potom už len vyjedáme koláče, ovocie, oriešky a také blbosti.Aj ráno pri raňajkách každý stone, že ani nevie čo by jedol, že je od večera plný.A to nie sme chudý, podotýkam.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

U nás to ide na dračku. Síce sme tiež všetci na druhý deň plný, aj tak si zasa dáme . No nás keby si videla, tak by si ani nepovedala, že toľko pojeme.
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
A kde to vyskáčete, alebo máte také super trávenie? Tak to naozaj závidím.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Dobre trávi. Ale pohyb robí svoje, keď tak párkrát denne vybehneš po schodoch na tretie, tak to zaberie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať